Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 1:32 am
Postovi: 32
Pa, dobro...nekako cu preziveti ta prva dva dana :D
Koliko vremena treba da se uklone konci (ako to rade sa zasivanjem) ?

Mozda zvucim kao panicar i kukavica, ali volim da se dobro informisem pre nego sto neko pocne da mi radi makazama po q.... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 7:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2004 2:00 am
Postovi: 113
Meni su to radili laserski na studentskoj poliklinici, i nije bilo konca...

A mislim da se to sad radi tako da ti konci sami spadnu ako se stavljaju... Tj. valjda se posle odredjenog vremena razgrade, ili sta vec... Mada bi bilo lepo da to kaze neko ko se razume malo vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 10:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
BLim-BLim,,,mislim da preterano brines oko te tvoje malecne zilice.
Danas se to slabo radi klasicnim presecanjem i usivanjem a mnogo cesce laserom ili EKT-om.
ALi ako ti IPAK urade klasicno zasivanjem,stavice najverovatnije konce koji ce sami otpasti jer su razgradljivi...e sad ako me pitas za koje ce vreme otpasti,mogu da ti kazem : par nedelja,mozda manje...individualno i potpuno nebitno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 7:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 1:32 am
Postovi: 32
Vragolasta Amfibija je napisao:
mislim da preterano brines oko te tvoje malecne zilice

Ma ne bih ja brinuo, ali vidim, ljudi zale da imaju problema nakon operacije.
Evo, obecavam da vise necu brinuti :) ...javicu se pre nego sto budem isao, da biste mi preporucili gde bi to bilo najbolje uraditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 21, 2007 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2004 2:00 am
Postovi: 113
Znam da ponovo vracam ovu temu, ali imam problem... Znaci ovako, posto sam operisao frenulum, sto se moze videti iz predhodnog... Javlja mi se jedan problem, pa bih hteo da pitam... Desava mi se da kad mi je penis u erekciji, i kad prevucem kozicu do kraja da ta rana onako se zategne, kao da nije dovoljno elasticna ili tako nesto.. A to stvara malo neprijatan osecaj, jer kad se zategne boli... Mislim vidi se golim okom da ta rana zateze, jer sva pobeli... Ne znam kako da opisem...
Mislim mogao bih da posaljem sliku toga(naravno na mail, ne da je okacim ovde), ali ne znam sta da radim... Ne ide mi se opet na operaciju, nema sexa duuuuuuuze vreme...

H V A L A

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 2:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Wlada je napisao:
Znam da ponovo vracam ovu temu, ali imam problem... Znaci ovako, posto sam operisao frenulum, sto se moze videti iz predhodnog... Javlja mi se jedan problem, pa bih hteo da pitam... Desava mi se da kad mi je penis u erekciji, i kad prevucem kozicu do kraja da ta rana onako se zategne, kao da nije dovoljno elasticna ili tako nesto.. A to stvara malo neprijatan osecaj, jer kad se zategne boli... Mislim vidi se golim okom da ta rana zateze, jer sva pobeli... Ne znam kako da opisem...
Mislim mogao bih da posaljem sliku toga(naravno na mail, ne da je okacim ovde), ali ne znam sta da radim... Ne ide mi se opet na operaciju, nema sexa duuuuuuuze vreme...

H V A L A

Pozdrav


Vlado, ja jos nisam dosao u stanje da svoj gubitak frenuluma testiram (tek mi je 2. dan od intervencije), ali iz onoga sto sam citao, bice da ti nisu frenulum skroz uklonili na nacin kako je trebalo. Verovatno ces morati opet da ides, ali nemoj to da te brine, jer je ta intevencija jos laksa od prethodne. Druga varijanta je da probas sa nekim kremama za oziljke ili one za fimozu, ali u svakom slucaju se konsultuj sa urologom.

Na zalost, ne mogu ti vise pomoci, ali je zasigurno da je isuvise vremena proslo (godinu dana?!) i do sada se taj predeo oko frenuluma morao rastegliti. Nemoj vise cekati, resi to sto pre da nastavis sa seksanjem. :)
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2004 2:00 am
Postovi: 113
Mislim, koliko ja vidim, nema tu sta da se ukloni... Frenulum je presecen, i stoji rana duzine oko 3 cm... E ona zateze... Kao da nije dovoljno elasticna...

Kao da ta rana drzi kozu da bude naborana malo i sad kao da treba da se ona isece popreko na par mesta da bi oslobodila to...

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 12:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Hm, kazes "rana"... mislis na "oziljak"? Probaj sa nekim kremama da ga rastegnes, mozda je malo losije zaraslo, posto vidim iz poruka u temi da si imao problema sa zarastanjem i krvarenjem.

Ja jedino jos nisam siguran koliko da "otkrivam" ranu? Meni penis stoji stalno prekriven, ali 2-3x dnevno ga "svucem" da bih ispirao ranu hipermanganom. Da li je to ok? Inace, samo ujutru na kozici vidim da je bilo blagog krvarenja, zbog jakih jutarnjih erekcija, proklete da su. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2004 2:00 am
Postovi: 113
Aham, a kojim kremama??? Ne mogu tek tako da udjem u apoteku i kazem dajte mi kremu za rastezanje rana... Mislim taj oziljak rana ili kako vec da nazovem onaj rez na kozici koja ce prevlaci preko znaci tu gde je ta rana kozica mi je malo kraca i zateze kad bas povucem kozicu do kraja... da je ta rana rastegljivija za 1 mm sve bi bilo ok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Mislim da je Dr. Filip jednom pomenuo da se Kortikosteroidi odnosno kreme za fimozu kako ste je vi nazvali ne stavljaju na operisani deo jer odmaze zarastanju rane prema tome nemojte se igrati sa tim stvarima bolje stavljaj kreme za oziljke ima cini mi se i neka tema koja pominje takve kreme.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 2:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Uh, totalno zbunjujete. Rana = tkivo koje zarasta. Oziljak = tkivo koje je zaraslo.
Dakle, ti posle godinu dana imas oziljak. Ukoliko taj oziljak kravari ili na sebi ima rane, neophodno je da se obratis urologu, da ti to lepo sanira!
Dao sam ti predlog te masti za fimozu, podrazumevajuci da imas klasican oziljak, bez rana, ali u svakom slucaju je bolje potraziti savet urologa.

Sto se tice masti za oziljke, postoji ona Saljiceva Jomelop E i Contratubex. Nekima pomaze, nekima ne. Kazu da je bolji Contratubex. Ja do sada nisam probao ni jednu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 9:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2004 2:00 am
Postovi: 113
Tkivo koje je zaraslo... A stvara mi problem, jer se ne isteze dovoljno, vec je cvrsce od ostatka koze... Da je to tkivo malo duze (za 1mm ili manje ne bi mi stvaralo problem.)

Znaci nema krvarenja... Nema nicega... Sem sto me malko zaboli kad kozicu povucem do kraja... Mislim nije jak bol koliko je to nekako ne znam neprijatno ili kako da kazem...

Da probam jos jedan opis... Kad povucem kozicu, vidi se oziljak, i naborana koza pored njega (koza koja bi mogla jos malko da se istegne mozda oko 1mm) ali je taj oziljak zarastao tako da on sve to drzi.... Ili kako vec da kazem...

Ne smeta mi sto imam oziljak, samo to sto nije dovoljno istegljiv kao ostatak koze oko njega...

H V A L A

Izvinjavam se sto nisam bas razumljiv, ali moja struka je elektrotehnika... Tako da su mi pojedini izrazi isti, dok vas zbunjuju... Hvala jos jednom, i izvinite na maltretiranju...


Znaci, pretpostavljam da bi se problem resio nekom kremom, jer koliko ja vidim frenulum je isecen do kraja (do ispod glavica)...

Sad koja krema bi bila za to dobra... Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 03, 2008 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 10:40 pm
Postovi: 1
Lokacija: Palanka
Ja sam imao operaciju pre tri dana... Mensi su frenelum ili uklonili ili kako bih ja rekao po izgledu *produzili*... Ali problem je, sad ja predpostavljam... Posto su mi operaciju izvrsili takozvanim spaljivanjem, na mestu gde je to radjeno valjda iznad rane, stvorila se neka bela skrama... Mozda je to neka zastitna kozica ili tako nesto... Ali plasi me... Pomagajte...

_________________
stojanovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 04, 2008 11:39 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Wlada je napisao:
Meni su to radili laserski na studentskoj poliklinici, i nije bilo konca...


u studentskoj poliklinici, to je uzrok problema na koji se zalis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem posle operacije frenuluma
PostPoslato: Čet Sep 30, 2010 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 25, 2010 11:37 am
Postovi: 3
proslo je 9 dana od operacije i malo se iskomlikovalo.posto sam ja kozicu drzao posle operacije stalno spustenu,stvorio mi se otok oko glansa, pa mi je lekar to vratio,sada je stalno prevucena.kada treba ponovo da je spustim jako je bolno i jedva izdrzim da operem,pa moram ponovo da je vratim kozicu. pomalo i krvari. vec postajem nervozan. da li je neko imao slican problem i kako je to resio


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 132 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: