Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim vas za iskren odgovor? podkolenica slomljena na 2 mest
PostPoslato: Ned Jan 09, 2011 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 6:45 pm
Postovi: 44
pre 17 dana sam slomio podkolenicu na 2 mesta debelu kost a mala naprsla stavili su mi spoljni fiksator i 5 srafa interesuje me jeli normalno da otice i kada skidaju fdiksator sta posle ide i dali stavljaju gieps ili he i kada bi mogao da prohodam normalno molim za obijasnjene posto se nerazumem uopste jer nikada nisam sloomio kost , :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas za iskren odgovor? podkolenica slomljena na 2 mest
PostPoslato: Ned Jan 09, 2011 6:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Otok je uvek prisutan kod preloma, posebno sloenih kao shto je kod vas sluchaj, Pratite telesnu temperaturu, boju noge i otok, i naravno obratite se svom ortopedu ako osetite bolove ili ako se promena boje koze lako uochava!

Spoljashnje osteofiksacije se nose onoliko koliko je potrebno da vasi prelomi zarastu, a to cete znati kada sledeci put odete kod ortopeda na kontrolu! U proseku oko 4-6 nedelja ali posto je multipli prelom u pitanju mozda i duze, to opet odredjuje VAS lekar a ne neko drugi!

Posle skidanja fixacije se obichno ne postavlja gipsana imobilizacija, tj spoljna fixacija koju sada imate jeste gips, tj imobilizacija zegmenta, samo u sluchaju vecih komplikacija, ponovnih preloma, ne srastanja kosti...se nastavlja sa imobilizacijom u vidu gipsa.

Po skidanju imobilizacije cete biti upuceni na dalju rehabilitaciju, mada ne b ibilo loshe da i vec sada pochnete, otvorena imobilizacija poput vase pruza vishe opcija za terapije dok ste josh u fazi fiksacije!

Pridrzavajte se saveta lekara, ne opterecujte nogu, hodajte pravilno sa stakama, nogu kada sedite ili lezite smestite udobno i na malo vishi nivo od ostatka tela kako bi stimulisali cirkulaciju i smanjili otok koji imate. Za sve ostalo se posavetujte sa svojim lekarom!

Potpun hod, bez pomagala i bez pogresne seme pokreta ocekujte tek za 6-8 meseci meseci! Ali opet sve zavisi od vas i terapeuta i celog toka rehabilitacije, drugih oboljenja....

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas za iskren odgovor? podkolenica slomljena na 2 mest
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 6:45 pm
Postovi: 44
hvala na odgovor a dali boli kada se skida fiksator kada skinu srafove jeli puno boli ili onako :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas za iskren odgovor? podkolenica slomljena na 2 mest
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 6:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa svako je drugachije osetljiv na bol, vishe je u pitanju osecaj neprijatnosti nego konkretnog i jakog bola!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas za iskren odgovor? podkolenica slomljena na 2 mest
PostPoslato: Uto Jul 01, 2014 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2014 12:31 pm
Postovi: 1
imam jedno pitanje,da li postoji bol prilikom skidanja spoljasnjeg fiksatora,i nakon toga? imala sam otvoren prelom podkolenice :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas za iskren odgovor? podkolenica slomljena na 2 mest
PostPoslato: Čet Jul 03, 2014 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 11:18 pm
Postovi: 14
Skidanje spoljasnjeg fiksatora nije boljelo ni priblizno koliko sam ocekivao da ce . Vise je bio neki nelagodan osjecaj kako nesto izlazi iz tvoje kosti , nego sto je bol u bukvalnom smislu..I to su mi jos skidali fiksator rucno ,on sa nekim kljucem , dok sam ranije kad sam dolazio vidio da coveku skidaju to nekim elektricnim odvrtacem (ne znam kako drugo da ga nazovem) ,tako da nije bilo nepotrebnog cimanja sarafa da bi izasao napolje...kao sto je bio slucaj sa mnom :)

E da , i ta bol se zavrsava cim izadju svi sarafi iz tebe , nije nesto sto ce te drzat neko vrijeme..bar mene nije :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: