Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Visemesecni problem sa enterokokusom sp. i eserihijom coli.
PostPoslato: Ned Mar 02, 2014 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2014 10:41 am
Postovi: 3
Molim za pomoc i savet,jer vise ne znam sta da radim zaista.
Imam 28 godina,udata sam,i imam stalnog partnera vec 5,5 godna. Imam i dete od 18 meseci. Vec vise od pola godine mucim muku sa bakterijom enterococcus sp. koja mi je u vaginalnom brisu nadjena u velikom,u cervikanlnom brisu u znatnom broju. Prvo sam dobila terapiju amoksiciklin i macmiror vaginalete,i nista se nije poravilo. Pa zatim sledi po antibiogramu amoksiklav u kombinaciji sa neopenatan vaginaletama. Nakon toga vagnalete povidon joda i ispiranje tantum rosom. Situacija se uopste nije poravljala i simptomi su i dalje bili tu. Radim ponovo bris,u kome mi je nadjena sad,pored enterokokusa i eserihija coli. Dobijam terapiju Ciprocinalom 2X500 10 dana i macmiror vaginalete. Simptomi nestali na neke dve nedelje i ponovo se sve vratilo. Pri tome redovno odrzavam higijenu,suprug je takodje odradio briseve i dobio terapiju,sad cak i apstiniramo duze vreme i ona mi se ponovo i ponovo vraca. Zaista ne znam vise sta da radim,a vidim da ni doktorka nema neku ideju - Po antibiogramu je osetljiva samo na amoksiklav,ciprocinal i hloramfenikol.

Ako imate neki savet dobrodosao je. Hvala unapred. Ne znma vise sta da adim,od proslog leta se mucim sa ovim napastima :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visemesecni problem sa enterokokusom sp. i eserihijom coli.
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 11:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
sashkica7 je napisao:
Molim za pomoc i savet,jer vise ne znam sta da radim zaista.
Imam 28 godina,udata sam,i imam stalnog partnera vec 5,5 godna. Imam i dete od 18 meseci. Vec vise od pola godine mucim muku sa bakterijom enterococcus sp. koja mi je u vaginalnom brisu nadjena u velikom,u cervikanlnom brisu u znatnom broju. Prvo sam dobila terapiju amoksiciklin i macmiror vaginalete,i nista se nije poravilo. Pa zatim sledi po antibiogramu amoksiklav u kombinaciji sa neopenatan vaginaletama. Nakon toga vagnalete povidon joda i ispiranje tantum rosom. Situacija se uopste nije poravljala i simptomi su i dalje bili tu. Radim ponovo bris,u kome mi je nadjena sad,pored enterokokusa i eserihija coli. Dobijam terapiju Ciprocinalom 2X500 10 dana i macmiror vaginalete. Simptomi nestali na neke dve nedelje i ponovo se sve vratilo. Pri tome redovno odrzavam higijenu,suprug je takodje odradio briseve i dobio terapiju,sad cak i apstiniramo duze vreme i ona mi se ponovo i ponovo vraca. Zaista ne znam vise sta da radim,a vidim da ni doktorka nema neku ideju - Po antibiogramu je osetljiva samo na amoksiklav,ciprocinal i hloramfenikol.

Ako imate neki savet dobrodosao je. Hvala unapred. Ne znma vise sta da adim,od proslog leta se mucim sa ovim napastima :(

Kakvi su simptomi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visemesecni problem sa enterokokusom sp. i eserihijom coli.
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2014 10:41 am
Postovi: 3
Blago peckanje,vise kao neka neprijatnost,staklast sekret bez mirisa,blagi bol i ucestalo naglo mokrenje.
Dobila sam opet rezultate briseva-ovog puta radila sam sve sto moze da se odradi da iskljucim sve ostalo,i opet enterokokud sp. u velikom broju,eserihija coli u znatnom.
Jedino su senzitivnr na amokisklav,ciprofloksacin (ciprocinal) i hloramfenikol,kao prosli put. Imala sam terapiju sa oba antibiotika u trajanhu od 10 dana,tako da vise nisam pametna. Toliko ih pijem da cu postati rezistentna i na njih. Doktorka kod koje idem privatno je predlizila da sad pijem udarnu dozu ciprocinala dve ujutro i dve uvece i macmiror vaginalete opet. Ali da opet naravno ne garantuje rezultate,jer ni njoj nije jasno zasto se vraca stalno. I da poradim jos na imunitetu.
Drzavni lekar pak insistira na amoksiklavu 625 mg tri puta dnevno. Nisam vise pametna uopste.
Ako ima jos neki predlog dobrodosao je. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visemesecni problem sa enterokokusom sp. i eserihijom coli.
PostPoslato: Pon Apr 07, 2014 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2014 5:55 pm
Postovi: 1
Nakon pobacaja u 6 mesecu trudnoce i 5mesecnog lecenj e. Coli i enterokoka koje su se smenjivale i nebrojivo antibiotika i vaginaleta sve probleme sam resila ovako: prvih 14 dana ujutru i uvece ispiranje irigatorom kombinacijom cajeva kantariona, nevena, zalfije i hajducke trave ( po prstohvat ) nakon cega se uvece stavi 1 vag Povidon joda a ujutru 1 vag vaginalnog probiotika. Narednih 5 dana vaginalete kantariona bez ispiranja irigatorom uvece (Preporucujem Hiperol vag iz drzavne apoteke). Zatim narednih 14 dana ispiranje ujutru i uvece a samo uvece 1 vag vaginalnog probiotika. Ako vas uhvati ciklus u toku lecenja tokom svih dana krvarenja samo uvece stavljajte Povidon jod vag, dozvoljene su tokom ciklusa, pa nastavite sa terapijom gde ste stale.
Ako ne uspe iz prve, ponovite slobodno. Sve je prirodno, bezbedno...
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 194 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: