Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 10:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
A kada dolazis ovde.
Ja sam u Bgd-u i imam puno islustva sa privatnom praksom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
danka je napisao:
Pa pacijenti ne daju mito ni dinkicu ni tomici vec ljudima koji rade na vma!Jeste prozvani!Nije prosla godina dana od kako mi je svekrva preminula i tvrdim da su mnogi na vma (naravno ne svi) prodane duse!PRODANE DUSHE!!!!i to za sitne pare. Pi!BLjak!


Ne rekoste od cega i zbog cega je preminula vasa svekrva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Pa rekoh vam da ste vi kod mene 'na ignore'
----------
arnolde, da dodam da imam dosta iskustva i sa privatnicima u N. Sadu (grad u kome lekarske uskuge toplo preporucujem: em su jeftiniji, em su kvalitetniji - ovo iz licnog iskustva)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Aaaaa, to ste vi! Eto, a ja zaboravio na doticnu personu.
Sorry :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 12:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Naravno da bi intervenciju platila da nije uradjena po kolegijalnoj osnovi (ili ako Vam je lakse i lepse da tako to sebi kazete - po profesionalnoj, kolegijalnoj VEZI). U suprotnom, tada je za civile (dakle one koji nisu bili vojni osiguranici) celokupna intervencija kostala oko 5.500 dinara. Sama anestezija je minorna stavka u ceni, anestetik sam donela svoj, a kolege su radile intervenciju za dzabe. Sto se tice vojnih osiguranika, oni nisu placali uslugu gastroskopije, ali jesu uslugu anestezije (opste) ukoliko su je zeleli, a mogli su nista ne platiti i na teret vojnog osiguranja uraditi gastroskopiju sa lokalnom anestezijo. Postoji jasan cenovnik.

Sto se tice lekara na VMA, sa njima nemam nikakvo licno iskustvo (do ovog, ali se to ne moze nazvati iskustvom jer kao sto rekoh radjeno je po kolegijalnom osnovu). Ipak, moj stric koji je bio vojni osiguranik, lezao je tamo nakon prelezanog infarkta i nikakva ekstra veza ili novac mu nisu trebali - imao je zaista najbolje moguce uslove lecenja i nege (ja nisam intervenisala jer nije bilo potrebe). Mislim da su generalizacije veoma opasna stvar. U svakoj profesiji ima kriminalaca, prevaranata, prosto receno losih ljudi, pa i u zdravstvu. Nikako se ne bih usudila strpati ih sve u jedan kos, i tako reci da su, na primer, svi automehanicari prevaranti, ili svi nutricionisti zapravo hostapleri i olos koji samo vacari narod za pare za glupe savete koji se mogu procitati i u VIVI - to bas ne bi bilo lepo, zar ne? A i malo je fasisticki. Nekako - nadam se da je taj period generalizacija i trpanja svega i svacega pod istu kapu ostao za nama. Ime i prezime, javno. Jedino to priznajem...Sakrivanje licne odgovornosti za sopstveno ne-delanje generalizacijama koje obuhvataju citave profesije je kolko nedelotvorno toliko i neprimereno ozbiljnim ljudima u bilo kojoj ozbiljnopj diskusiji. Najzad, za svakog tog 'placenika' na koga ste pljunuli bez javnog pozivanja na ime i prezime, pljunuvski tako citavu kastu zdravstvenih radnika koji to nicim nisu zasluzili, navescu Vam imenom i prezimenom dvojicu bar koji su nekoga spasili, sacuvali, izlecili, ponegovali...uradili svoj posao kao lekari i ljudska bica. Ne mozete Vi navesti onolko losih koliko VAm ja ili bilo ko drugi moze navesti dobrih, i najzad - da li znate koliko ljudi ste deklarisali smecem u prethodnom postu - da li znate koliko lekara radi u toj ustanovi koju ste tako ishitreno prozvali javno, gradeci se iza imena institucije umesto da ste se pozvali na odredjena imena? Stvarno, shvatam da ste i ogorceni i povredjeni ako neko nije radio svoj posao i ako je neko VAma drag zbog toga patio pa i preminuo ali ovo nije primeren nacin obracuna sa krivcima. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
E, sada cete i vi biti stavljeni "na ignore" a zbog onoga o nutricionistima na "ignore na kvadrat" i .... izgubiste posao! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Boze svasta, automehanicari, kardiolozi, vodoinstalateri, psihijatri, bankari, politicari....sto bi nutricionisti bili izuzetak? Sve se moze genaeralizovati, ako se krene od toga, zar ne? I sve moze da se napravi da zvuci odvratno - ako bas hocemo! Ili mozemo prosto reci "Dr Petrovic Petar iz te-i-te ustanove je pravi olos, placenih, prodana dusa, fuj tip, koji je uradio (nije uradio) to i to i zbog toga je nastradao .....(moj brat, otac, komsija, prijatelj - nebitno)"

Je l tako?

Ne znam zasto bi me iko stavio na 'ignore' zbog toga, i ne znam odkad je u kamenu zapisano da predrasude treba da stoje iznad argumenata koji se suceljavaju pa se njima dolazi do zajednicke tacke, ili do opste prihvacene istine. AKo ce me zbog toga neko ignorisati - meni uopste ne smeta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:21 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
P.s. sta znaci 'mnogi (naravno ne svi)' ?

Je l to znaci 'mnogi (90%)' ali ne svi (10% je ok), ili to znaci 'mnogi (njih 10% od ukupnog broja) ali ne svi (90% ih je sasvim ok!).

Dakle, generalizacije su vrlo nezgodna stvar, zar ne? Covek moze da je shvati na razne nacine....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 8:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Arnolde,evo da se i ja ubacim ponovo!
Ti kazes da smo mi u KANADI i da je ovde drugacije za lekare......
U tome se ne slazem jer nije istina da ne mozes naci drugog family doktora,izvini ali je tako i ti to znas......
Moze i ima ih koji primaju pacijente samo moras da zoves i trazis.Ako si slucajno u Ontariju,samo reci grad i ja ci ti poslati spisak svih lekara koji primaju trenutno tako da to nije problem.
Nije mi jasno zasto si cekao 6 godina i dozvolio da te tvoj doktor ne salje gastrologu? :o :o :o
Ja sam promenila doktora,a moj je muz tvrdoglav kao ti pa nije......sorry.....ali sada je video da me trebao poslusati.......
MENJAJ LEKARA,RECI MI GDE ZIVIS I JA CU TI POSLATI IMENA SA BROJEVIMA TELEFONA.........
Jednostavno je!!!
Good luck :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 1:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Bravo, ontario, ti kao i obicno pises uvek konkretno, a to je i najkorisnije!
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 2:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Cao Danka, :P :P :P
pozdrav i tebi,Hristos se rodi!
Da draga Danka,Arnold nam se ne javlja,a spremna sam bila da mu posaljem spisak lekara koji primaju pacijene--TRENUTNO!
Ja sam licno za godinu dana promenila 2 lekara i sada mi je treca doktorica sa kojom sam vise nego prezadovoljna.......
Ko tazi--nace.....
Topli pozdrav iz daleke Kanade :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 280 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: