Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Pet Jul 31, 2015 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 8:39 pm
Postovi: 9
Sve je pocelo pre nesto manje od 3 meseca. Nosim naocare sa dioptrijom ali sam mogao da funkcionisem i bez njih, bez ikakvih problema. Od tada, kada god sam bar na sekund skinuo naocare sa ociju glava je pocela prejako da me boli. Posle nekog vremena oci su pocele da me peku i bole kad god sam gledao tv, koristio telefon i tome slicno. Bio sam kod ocnog lekara u dva navrata, prvi put mi je receno da imam blagi oblik konjuktivitisa i dobio sam kapi DEXAMETHASON-NEOMYCIN koje, naravno, nisu pomogle. Sledeci put mi je receno da imam problem sa filmom, tu sam dobio kapi sa hipromelozom, tzv. vestacke suze koje takodje nisu pomogle. Nedugo nakon toga, stanje se ozbiljno pogorsalo. Vec dva meseca se svakodnevno budim sa jakom glavoboljom, za pocetak blagom vrtoglavicom, peckanjem i bolom ociju, uz to, vid mi je svakim danom sve gori. Otisao sam kod drugog lekara koji mi je u dva navrata radio neke preglede, sirio zenice da bi mi na kraju samo zakazao kontrolu, nisam dobio odgovor na to sta mi je niti mi je prepisan ikakav lek. Istrazivao sam i dosao do zakljucka da je mozda u pitanju migrena ali nekako ne zelim da prihvatim to. Da li iko zna sta bi mogao da bude problem? Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добио си погрешну диоптрију стакала.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 8:39 pm
Postovi: 9
Ne bih rekao, proverio sam to dva puta kod dva razlicita lekara i oba kazu da su stakla u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2014 3:45 pm
Postovi: 163
djaffica je napisao:
Sve je pocelo pre nesto manje od 3 meseca. Nosim naocare sa dioptrijom ali sam mogao da funkcionisem i bez njih, bez ikakvih problema. Od tada, kada god sam bar na sekund skinuo naocare sa ociju glava je pocela prejako da me boli. Posle nekog vremena oci su pocele da me peku i bole kad god sam gledao tv, koristio telefon i tome slicno. Bio sam kod ocnog lekara u dva navrata, prvi put mi je receno da imam blagi oblik konjuktivitisa i dobio sam kapi DEXAMETHASON-NEOMYCIN koje, naravno, nisu pomogle. Sledeci put mi je receno da imam problem sa filmom, tu sam dobio kapi sa hipromelozom, tzv. vestacke suze koje takodje nisu pomogle. Nedugo nakon toga, stanje se ozbiljno pogorsalo. Vec dva meseca se svakodnevno budim sa jakom glavoboljom, za pocetak blagom vrtoglavicom, peckanjem i bolom ociju, uz to, vid mi je svakim danom sve gori. Otisao sam kod drugog lekara koji mi je u dva navrata radio neke preglede, sirio zenice da bi mi na kraju samo zakazao kontrolu, nisam dobio odgovor na to sta mi je niti mi je prepisan ikakav lek. Istrazivao sam i dosao do zakljucka da je mozda u pitanju migrena ali nekako ne zelim da prihvatim to. Da li iko zna sta bi mogao da bude problem? Hvala. :)

Da nebi gubio dragoceno vreme,odmah uradi scaner glave i tada ces znati sta i kako dalje.
Netreba se baviti nagadjanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 8:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако те глава боли када скинеш наочаре онда су оне проблем шта год ти лекари рекли.

Немој да носиш наочаре месец дана па види да ли ћеш тада имати главобоље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Sub Avg 08, 2015 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 8:39 pm
Postovi: 9
aaaca je napisao:
Ако те глава боли када скинеш наочаре онда су оне проблем шта год ти лекари рекли.

Немој да носиш наочаре месец дана па види да ли ћеш тада имати главобоље.


Zapravo, tako me je bolelo u pocetku, kako je vreme prolazilo bol se budio zajedno sa mnom i zaspao zajedno sa mnom, nebitno da li nosim naocare ili ne.

Dobio sam preporuke da uradim rtg vratne kicme, ultrazvuk krvnih sudova vrata kao i labolatorijske analize.

Inace, nagadjam da bi mozda moj problem mogao da bude do vrata, misica koji ga okruzuju pa sam poceo da radim vezbe sa Vaseg sajta.

Takodje, imam jedno pitanje. Na uputstvu za upotrebu panadola ekstra kaze da se preporucuje 2 tablete na svaka 4 sata, 8 maksimalno dnevno. Da li mislite da je to zdravo i da li bi moglo da pomogne, bar malo? I da li postoji neki "jaci" lek od ovog sa istom namenom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Pon Avg 10, 2015 10:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То са главобољама је јако незгодно. Ако пијеш таблете трујеш се и можеш да замаскираш проблем. Ако не пијеш таблете онда се и од мале главобоље јавља спазам и бол постаје све јачи па испадне већи проблем.

Није ствар у јачини таблете против болова него у ономе што ти одговара. Ја по потреби користим Кафетин. Пробај са њим.

И кажем ти избаци наочаре да би елиминисао бар један узрок.

Колико имаш година?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Pon Avg 10, 2015 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 8:39 pm
Postovi: 9
aaaca je napisao:
То са главобољама је јако незгодно. Ако пијеш таблете трујеш се и можеш да замаскираш проблем. Ако не пијеш таблете онда се и од мале главобоље јавља спазам и бол постаје све јачи па испадне већи проблем.

Није ствар у јачини таблете против болова него у ономе што ти одговара. Ја по потреби користим Кафетин. Пробај са њим.

И кажем ти избаци наочаре да би елиминисао бар један узрок.

Колико имаш година?


Jako nezgodno. Bukvalno prezivljavam. Sto je najgore, za dva meseca krecem na faks, ubedjen sam da nisam u stanju da ucim ovako.

19


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Pon Avg 10, 2015 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2014 3:45 pm
Postovi: 163
djaffica je napisao:
aaaca je napisao:
То са главобољама је јако незгодно. Ако пијеш таблете трујеш се и можеш да замаскираш проблем. Ако не пијеш таблете онда се и од мале главобоље јавља спазам и бол постаје све јачи па испадне већи проблем.

Није ствар у јачини таблете против болова него у ономе што ти одговара. Ја по потреби користим Кафетин. Пробај са њим.

И кажем ти избаци наочаре да би елиминисао бар један узрок.

Колико имаш година?


Jako nezgodno. Bukvalno prezivljavam. Sto je najgore, za dva meseca krecem na faks, ubedjen sam da nisam u stanju da ucim ovako.

19

Mladicu ti si obrazovan covek,ne leci se posledica vec uzrok.Javi se svom lekaru
uzmi uput i uradi snimak ct.Glovobolja nije nimalo maivna stvar.Nemoj se leciti na
forumu vec u domu zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Uto Avg 11, 2015 7:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробај оно што сам написао па јави.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 8:39 pm
Postovi: 9
Probao sam, nema neke razlike sa i bez naocara, osim sto dobijam malo jacu glavobolju kad ih ne nosim ali to je tako oduvek tako da..

Uzeo sam uput za neurologa i sutra idem. Koliko otprilike treba da se ceka za CT?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта је "одувек" када си написао да си главобоље почео да добијаш од када носиш наочаре и то када их скинеш?!

Олако ти идеш на ЦТ који те излаже огромној количини јонизујућег зрачења.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 8:39 pm
Postovi: 9
aaaca je napisao:
Шта је "одувек" када си написао да си главобоље почео да добијаш од када носиш наочаре и то када их скинеш?!

Олако ти идеш на ЦТ који те излаже огромној количини јонизујућег зрачења.


Naocare nosim od kad znam za sebe, glavobolju sam uvek dobijao kada sam neko vreme proveo bez njih. Tako je i sada, nema razlike.

Malo mi je nejasno pitanje, nadam se da sam pravo odgovorio.

Zanima me koliko je dana otprilike potrebno da se ceka, cuo sam da se za neke skenere ceka i po par nedelja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Čet Avg 13, 2015 9:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Први текст си написао тако да сам схватио да си наочаре почео да носиш пре три месеца. Сада ми је јасно.

Ја сам чуо да се негде чека и по неколико месеци на ЦТ.

Ајд сад појасни. Имаш главобоље само када скинеш наочаре?

Колико времена проведеш у седећем положају? Колики ти је крвни притисак? Да ли ти се у очима јављају светлеће тачкице или шта друго?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, MOLIM VAS POMOZITE, PROCITAJTE SVE!
PostPoslato: Čet Avg 13, 2015 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 8:39 pm
Postovi: 9
aaaca je napisao:
Први текст си написао тако да сам схватио да си наочаре почео да носиш пре три месеца. Сада ми је јасно.

Ја сам чуо да се негде чека и по неколико месеци на ЦТ.

Ајд сад појасни. Имаш главобоље само када скинеш наочаре?

Колико времена проведеш у седећем положају? Колики ти је крвни притисак? Да ли ти се у очима јављају светлеће тачкице или шта друго?


Rekoh da glavobolje imam stalno, pocinju pre nego sto oci ujutru otvorim. Ne prestaju evo vec duze od dva meseca.

Konkretno zadnje dve nedelje veoma malo, svakog dana sam okupiran poslom. Krvni pritisak je u redu. Ne, ne javlja se nista, osim sto vidim za nijansu slabije.

Bio sam kod neurologa, nije rekao ali sam sam zakljucio da je u pitanju stres. Dao mi je Seroxat i Bromazepam i zakazao kontrolu za dve nedelje. Rekao je da nemam razloga da se brinem i da ce sve sigurno biti u redu. Koliko je to tacno videcu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 262 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: