Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Inhalator za kućnu upotrebu - nekoliko pitanja
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:29 pm
Postovi: 20
Od kada su moji dvadesetomesečni blizanci krenuli u jaslice, konstantno su prehlađeni, kašlju, ponekad imaju temperaturu i sl. Juče smo od lekara dobili uput za inhalacije. Pošto nam nije zgodno da svaki dan idemo do doma zdravlja, lekar nam je rekao da decu možemo da inhaliramo i kod kuće, ali nije mogao da nam preporuči nikakav poseban model inhalatora i sl.

Zanima me da li neko može da mi preporuči određeni model određenog proizvođača? Naravno, bitna je i cena. Takođe, bilo bi dobro kada bi mi neko objasnio razliku između ultrazvučnog i kompresorskog inhalatora. Šta je bolje, šta je kvalitetnije i trajnije?

Inače živimo u Beogradu (ako neko bude hteo da nam preporuči određenu apoteku/prodavnicu, neka to bude neka iz Beograda).

Hvala!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 4:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ultrazvuchni inhalator

Tretman ultrazvučnim inhalatorom se sprovodi brzo, sigurno i praktično, čineći ga idealnim za sve uzraste.

Preporučuje se za:

• Plućnu infekciju
• Bronhijalnu astmu
• Emfizem pluća
• Laringitis
• Traheitis
• Akutni ili hronični bronhitis
• Bolesti disajnih puteva

UPOZORENJE

• Uređaj koristite samo sa lekom prepisanim od strane lekara.
• Ne koristite uređaj ukoliko ima ostećene delove (uključujući i kabl i utikač), ukoliko je bio uronjen u vodu ili vam je ispao.
• Ne koristite bilo kakve dodatke osim originalnih delova
• Isključite uređaj iz struje pre cišćenja, punjenja i posle svakog tretmana
• Da biste izbegli strujni udar treba uređaj držati dalje od vode i ne dirati ga mokrim rukama.

Oprez

• Uključite AC adapter u uređaj pre priključivanja na struju
• Koristite uređaj samo prema ovom uputstvu
• Kada uređaj koristite prvi put ili posle dužeg vremena, očistite sve potrebne delove prema ovom uputstvu.
• Maksimalni kapacitet posudice za lek je 8 ml i ne sme se prepuniti.

*Pre svakog korišćenja proverite posudicu za lek, masku i vazdušni filter. Prljavi ili istrošeni delovi treba da se zamene.

• Uređaj se ne sme koristiti u prostorijama u kojima su korišćeni zapaljivi plinovi
• Da biste izbegli povrede nikad ne otvarajte poklopac uređaja dok je tretman u toku
• Ne koristite uređaj dok vozite automobil
• Ukoliko se pojave neke neregularnosti, prestanite da koristite uređaj
• Izlaz za aerosol sa lekom držite dalje od očiju
• Ukoliko je rezervoar za vodu ili posuda za lek prazna, ne koristite uređaj
• Za punjenje rezervoara ne koristite nijednu drugu tečnost osim vode
• Promenite vodu posle svake upotrebe
• Ne naginjite i ne tresite uređaj dok radi
• Uređaj ne bi trebalo da koristite duže od 20 minuta bez prestanka. Treba sacekati 30 minuta pre ponovnog korišćenja

* Napomena : Kada uređaj koriste deca ili invalidi potreban je nadzor odrasle osobe

Čišćenje

Ne uranjajte uređaj u vodu, jer ga to može oštetiti
Očistite sve potrebne delove posle svakog korišćenja prema ovom uputstvu

Čuvanje uređaja
• Ne držite uređaj na direktnom suncu, visokoj temperaturi ili visokoj vlažnosti
• Uvek držite uređaj isključen iz struje kada ga ne koristite

Delovi

• nastavak za usta
• poklopac za strujanje vazduha
• vazdusni filter
• poklopac sa rezervoarom za aerosol
• ventilator
• posudica za lek
• oznaka nivoa vode
• raspršivac
• glavno kućište
• pokretni vibrator
• indikator nivoa protoka vazduha
• indikator istrošenosti baterije
• dugme ON/OFF (uključeno/isključeno)
• dugme za kontrolu opsega protoka vazduha

Dodaci

• maska za odrasle
• maska za decu
• akumulaciona baterija (opcija)

RAD

Uvek isključite uređaj iz struje pre čišćenja i punjenja, kao i posle svakog korišćenja.

Punjenje rezervoara za vodu

Skinite poklopac tako što ćete ga povući prema gore. Izvadite posudicu za lek ukoliko je u uređaju.
Sipajte vodu temperature 20-30° (običnu ili destilovanu) do oznacenog nivoa između dve linije u posudi za vodu.

Upozorenje

Ne sipajte druge tecnosti osim vode u posudu, a nivo vode mora da bude između dve označene linije u posudi za vodu.

*** Napomena :
Koristite vodu preporučene temperature. Ukoliko koristite vodu hladniju od 20°C, nivo inhalacije ce biti niži
Ukoliko želite viši nivo inhalacije koristite vodu topliju od 30°C.

Punjenje posudice za lek

• Stavite posudicu za lek na rezervoar za vodu.
• Napunite posudicu za lek tačno propisanom količinom leka.
• Vratite plavi poklopac uređaja.

Upozorenje

• Maksimalni kapacitet posudice za lek je 8 ml i ne sme se prepuniti.
• Ukoliko koristite koncentrovani lek malog volumena, razredite ga destilovanom vodom ili fiziološkim rastvorom do najmanje 4 ml
• Koristite samo lekove koje Vam je lekar prepisao
• Ako u posudici za lek nema dovoljno tečnosti, uređaj njece proizvoditi aerosol.

Uključivanje uređaja

• Uključite adapter u AC ulaz na uređaju
• Uključite adapter u struju

Ukljucite uredjaj

Postavite uređaj na čvrstu, ravnu i suvu površinu, pravilno napunite rezervoar za vodu i posudicu za lek, a prikljucak za usta pravilno stavite na plavi poklopac.
Pritisnite dugme ON/OFF (uključeno/isključeno)

*** Napomena :
Uređaj je dizajniran tako da automatski uključi najveći nivo protoka vazduha
Indikator nivoa protoka vazduha svetleće na najvišem nivou.

Prilagodite sebi nivo protoka vazduha i počnite sa tretmanom
Pritisnite dugme za protok vazduha kako bi postavili na nivo high (visok), medium (srednji) i low (nizak) sto će pokazati svetlosni znak.
Počnite sa tretmanom prema uputstvu Vašeg lekara
Nivo protoka vazduha odredite toliko koliko je možete inhalirati – ni previše (da se ne bi gubio aerosol koji ne možete da udahnete), niti premalo (kako ne bi izostao željeni efekat inhalacije)

*** Napomena :
Uređaj je dizajniran tako da pocinje sa nižim nivoom inhalacije, a posle nekoliko minuta postepeno dobija na jačini. Kako bi se postigao optimalan nivo isparavanja gustih lekova, u uređ1aju se nalazi poseban pokretni vibrator

Završite tretman
Pritisnite dugme ON/OFF da bi isključili uređaj
Isključite adapter iz utičnice i uređaja

*** Napomena :
Prestanite sa tretmanom kada se lek potroši
Uređaj će se automatski ugasiti posle 10 minuta kontinuiranog rada
Ne koristite uređaj duže od 20 minuta (za ponovno korišćenje sačekajte oko 30 minuta da se uređaj ohladi)

Čiscenje

Bitno je očistiti inhalator pre prvog korišćenja, kao i posle svake upotrebe. Zapamtite: isključite uređaj iz struje i ne uranjajte ga u vodu.

Upozorenje
Ne dirajte ostatak leka i vodu prilikom pražnjenja jer mogu biti vrući posle upotrebe

Čiscenje delova. Maske za inhalaciju, plavi poklopac, posudicu za lek, poklopac za protok vazduha, ventilator i vazdušni filter treba čistiti blagim deterdžentom ili sredstvom za dezinfekciju. Posle toga svaki deo treba isprati i pustiti da se potpuno osuši na vazduhu pre sledece upotrebe.

Čiscenje kućišta. Kućište uređaja čisti se vlažnom krpom.



Slika

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Poslednji put menjao tamaraft dana Čet Nov 27, 2008 4:23 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 4:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ultrazvucni je kompaktiniji a razlika je to sto se sa ultrazvucnim ne smeju rasprsivati svi tipovi aerosola, svi tipovi lekova jer dolazi do stetnog razlaganja.

Ja bih ipak odabrala kompresorski.

Slika

Ovaj konkretno nema masku za decu pa je dodatno kupite, oko 300 din je.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:29 pm
Postovi: 20
Hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 1:17 am
Postovi: 3
Lokacija: Pancevo
Mi smo kupili kompresorski pre par godina,isto kada nam je dete krenulo u vrtic. Sasvim nam dobro sluzi,doduse,nismo ga ni koristili zadnjih godinu dana.Nisam ni razmisljao koji da kupim,oslonio sam se na preporuku apotekarke. Kostao je oko 4000,00 din.
Inace,kada nam je dete krenulo u vrtic nastali su slicni problemi.Do nove godine je vise bila kod kuce nego u vrticu.Posle N.godine,odjednom je sve prestalo i opet se zdravlje vratilo u normalu kao i pre polaska u vrtic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Postoji li jos neki tip inhalatora sem kompresorskog i ultrazvucnog????
Ja sam kupila kompresorski ,to je jedino bilo na prodaju u mom gradu! Mada...moja frendica tvrdi da je samo kod nas Prizmin kompresorski :o :o :o a moj nije te marke... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 17, 2007 9:58 am
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Ja koristim za svoje blizance KompMist i sasvim sam zadovoljna

Pozdrav

_________________
2003 Operacija endometrioze
2004-2005 Folikulometrije GAKNF
2005 sep Laparoskopija Radulovic u Jovanovoj 2005 okt - 2006 jun 6 IVFa neuspelo - Radulovic
2006 okt Lap. Valj. uklanj. hidrosalp.
2oo6 dec ISCI Goca Ivanovic uspelo je!
nosim dve bebice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 1:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
elektra je napisao:
Postoji li jos neki tip inhalatora sem kompresorskog i ultrazvucnog????
Ja sam kupila kompresorski ,to je jedino bilo na prodaju u mom gradu! Mada...moja frendica tvrdi da je samo kod nas Prizmin kompresorski :o :o :o a moj nije te marke... :cry:



Pa koji biste vi josh da postoji :)

Kompresorski je sigurniji i jedini koji treba kod dece da se primenjuje a ultrazvuchni ili kompresorski kod odraslih je zaista skoro pa svejedno, ja sam uvek pre za kompresorki kao sto sam rekla i proshli put.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
tamaraft je napisao:
elektra je napisao:
Postoji li jos neki tip inhalatora sem kompresorskog i ultrazvucnog????
Ja sam kupila kompresorski ,to je jedino bilo na prodaju u mom gradu! Mada...moja frendica tvrdi da je samo kod nas Prizmin kompresorski :o :o :o a moj nije te marke... :cry:



Pa koji biste vi josh da postoji :)

Kompresorski je sigurniji i jedini koji treba kod dece da se primenjuje a ultrazvuchni ili kompresorski kod odraslih je zaista skoro pa svejedno, ja sam uvek pre za kompresorki kao sto sam rekla i proshli put.


Jasno kao dan! :D Uputicu drugaricu na ovaj forum...ubedjuje me da nije tako...A ja rekoh da pitam...ko pita ne skita :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: