Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otoskleroza, Stapedoplastika - sveže operisan
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 08, 2010 12:09 am
Postovi: 9
Pošto znam koliko su meni bile potrene informacije u vezi pomenute operacije, spreman sam da pomognem onima koji imaju isti problem i koje čeka ista ta operacija.

Ja sam u utorak 1.feb.2011 operisan na VMA kod Dr. Milojevića a juče su me odpustili iz bolnice. Operisao sam desno a čeka me i operacija i levog uva za tri meseca.

Ostalo je još da mi u ponedeljak 7. feb. skinu konce,izvade tampon i tada ću znati da li je i koliko bila uspešna operacija kod mene

Sve što Vas interesuje, pitajte :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otoskleroza, Stapedoplastika - sveže operisan
PostPoslato: Čet Feb 10, 2011 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 08, 2010 12:09 am
Postovi: 9
Skinuo konce i tampon i prosto ne mogu da verujem, čujem fenomenalno na to uvo.
Stvarno nisam očekivao toliko poboljšanje sluha nakon operacije.
Sada kako stvari stoje, odlučio sam da nakon desnog uradim i levo uvo jer i na njega imam oštećenje 45db

VMA i Dr.Milojević, RULES !!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otoskleroza, Stapedoplastika - sveže operisan
PostPoslato: Pon Feb 21, 2011 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2011 12:49 am
Postovi: 1
Ne znas koliko si mi uklonio strah i ulepsao dan...Ovako,imamo isti problem...cula sam za tog doktora da je super ali meni je dr.Ristic koji je bio nacelnik na VMA preporucio dr,Jesic koja radi na Klinickom Centru Bg.Trebam tek da idem na pregled...Ja prvo nisam cula na levo uvo a desno se pogorsalo cini mi se za mesec dana tako da..ovo je jako tesko i sve teze mogu da obavljam komunikaciju...Nego tu se razumemo,zanima me da li je operacija bolna i da li sada zaista dobro cujes?Da li je bila opsta anestezija i da li si upucen da ce taj sluh trajati dugo ili trenutno je samo poboljsan...Unapred zahvalna!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otoskleroza, Stapedoplastika - sveže operisan
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 08, 2010 12:09 am
Postovi: 9
Upravo sam i ja imao iste simptome. ja radim u prodavnici i svoje mušterije koje tiše pričaju u 90% slučajeva nisam razumeo, ja ih čujem ali ne mogu da razumem reči koje izgovaraju. Kada sam u gužvi, recimo u nekom tržnom centru, činilo mi se kao da malo bolje čujem. Drugi problem je bio zujanje u ušima. nakon operacije zujanje i dalje postoji ali u manjoj meri i to je sad podnošljivo. Što se tiče same operacije, ja prosto ne mogu da verujem da se meni toliko poboljšao sluh u tom desnom uvu koje su mi operisali. Nakon operacije, ništa nisam čuo dok mi nisu izvadili tampon, kada mi je doktor izvukao tampon ja nisam mogao da verujem kakve sam tonove čuo. Zveckanje onih njegovih alata, svaki šum, korake, kvaku na vratima, govor sestara iz susedne prostorije, bio sam srećan ko kuče u liftu. Meni je operacija u potpunosti uspela i zbog toga sam odlučio da i drugo (levo uvo) operišem. Doktor mi preldaže da nakon tri meseca uradimo i to levo uvo, međutim, pošto ja vozim motor, to mi ne odgovara i ići ću najverovatnije septembra na operaciju kad prođe sezona vožnje motora. Ja sam planirao da ako ne dobijem neke pozitivne rezultate da odustanem od operacije levog uva i kupim slušni aparat, međutim, pošto je sve ovo ispalo dobro, odlučio sam da operišem i drugo uvo.
Ja sam imao oštećenje 45db levo i 55 db desno uvo. Sledeće nedelje idem na kontrolu i tada će mi izmeriti audiometrijom koliko poboljšanje sada imam na to desno uvo. Javiću Vam kako sam prošao na kontrolu i koliko je sada poboljšanje. Naravno svi ti rezultati nakon operacije su individualni i zaviše od samog organizma, stepena otoskleroze, veštine samog operatora, pridržavanja postoperativnog toka...Ja samo pišem iz svog iskustva i za sad je tako kako je. Ono što moram da napomenem, je što zujanje u ušima kod mene ostalo kao i pre operacije ali mi to sad ne smeta jer čujem bolje pa se ne obazirem previše na to, možda sam već i navikao, nemam pojma.

P.S:
Rezultati sa prve kontrole i audiometrije pokazuju da se prag mog reagovanja na signale koje su mi puštali na test-slušalice znatno spustio i sada od ranijih 55db iznosi 12db :o :) Doktor kad je video rezultate, klimnuo je glavom i rekao je: "Ipak smo nešto uradili, ti sad mnogo bolje čuješ"
E sad ako mi se kasnije pogorša sluh, vi će te ovde prvi saznati, za sad je ok, i nadam se da će tako ostati
Sledeća kontrola mi je zakazana za septembar i ako do data bude sve ok, uradiću septembra i drugo uvce :)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otoskleroza, Stapedoplastika - sveže operisan
PostPoslato: Pon Jun 18, 2012 9:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2012 9:18 am
Postovi: 1
Imam slican problem, a od skoro je i pocelo konstantno zujanje u levom uvu. Ako imas nekih dodatnih informacija bio bih zahvalan.
Da li si operisao i drugo uvo? Kako ti se cini posle ovoliko vremena, da li ima nekih pogorsanja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: