Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Čet Avg 27, 2015 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Pozdrav svima, u poslednja 4 meseca imam stomacnih problema koji se manifestuju setajucim bolovima po stomaku, najcesce na krivinama debelog creva kao i regiji oko pupka sa naglaskom na desnu stranu. U tom periodu par puta sam primetio i (male) tragove krv na toalet pariru. Obratio sam se doktoru koji je dao uput za krvnu sliku, koja je pokazala neznatno povisene leukocite (10.2), pad gvozdja (2.1), visok crp (48), fibrinogen na granici (4), sve ostalo u granicama normale, kao i uput za hirurga koji je anoskopijom dijagnostikovao spoljasnje i unutrasnje hemoroide I i II stepena. Nakon toga standardno objasnjenje (od strane doktora), bolovi u stomaku psiholoske prirode, a za ovaj ovo ostalo antibiotik i sve ce se srediti. U medjuvremenu sam dobio i subfebrilnu temperaturu (do 37.3), koja je trajala nekih 15 tak dana i prestajala po uzimanju antibiotika ali se isto tako i navracala 3,4 dana nakon ispijanja doze (u medjuvremenu su smenjivali Sinacilin, Orvagil, Ciprocinal). Uradjena 3,4 ultrazvucna pregleda abdomena gde nisu dijagnostikovane nikakve abnormalnosti osim povisenih gasova u crevima.

Privatno sam se javio gastroenterologu posto se situacija nije popravljala, ja sam se osecao nemocno, malaksalo, sa cestim temperaturama oko 37 i tim nervoznim bolovima u stomaku. To nisu jaki bolovi vec kao da vas neko prstom buska po stomaku. Gastroentorolog je predlozio gastroskopiju a potom i kolonoskopiju sto je i uradjeno.

Nalaz gastroskopije:
Zeludac kaskadiran u proksimalnom delu i sluznica sliveno heperemicna, sukulentna. I uzete su biopsije koje kazu da nema patoloskoh promena i da nije nadjen Helicobacter pylore.

Potom je uradjena i kolonoskopije ciji nalaz glasi:
Spoljasnjom inspekcijom nema patoloskoh promena, pregled uradjen u celosti, do dna cekuma. U rektumu inflamacija unutrasnjeg hemoroidalnog pleksusa. Crevne vijuge u izrazenom spazmu. Dno cekuma sa mrljastom heperemijom. Uzete biopsije koje takodje kazu da su obe sluznice uzete biopsijom bez patoloskoh promena.

Tako da ja dobih dijagnozu Iritabilni kolon ali stoji i IBD in obs.

Ni nakon terapije koju sam dobio, stanje se nije u mnogome promenilo, osim sto su bolovi sad cesce lokalizovani u donjem delu stomaka nekada sa leve a nekad sa desne strane.

Pre par dana uradjen je fekalni kalprotektin koji je pokazao povisenu vrednost: 115 ali moj gastro kaze da se razmatra tek ako je preko 150.

Takodje i stolica na analizu gde je utvrdjena gljivica Candida abicanis 20 kolonija.

Stolice su uredne, jedna dnevno, nekad formirana, nekad kasata. Ponekad ima sluzi a moguce i krvi (mozda je on neceg crvenog nesvarenog, ponekad primecujem nesvarene ostatke hrane).

Da li po ovome ja imam razloga za zabrinotost od eventualnog IBD-a i nastaviti sa jos nekakvim pretraga ili jednostavno pustiti to kako je.

Unapred vam hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 9:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако пустиш тако како је, ускоро ти следује улцерозни колитис а онда ћеш да видиш шта су муке.

Имаш упалу слузокоже дебелог црева у комбинацији са кандидом. Због високог ЦРП-а намеће се закључак да негде имаш јаку бактеријску инфекцију.

Оно што могу да те посаветујем је да почнеш да узимаш већу количину пробиотика: Мултилак један дневно и Натрол Ацидофилус три пута по један. Све на празан желудац.

Обавезно избаци сва пића осим природних чајева и чисте воде. Избаци све прерађевине које се могу наћи по радњама. У обзир долазе само домаће ствари.

Пожељно је почнеш да пијеш домаћи кефир и ацидофилно млеко које праве у Заводу за млекарство у Београду. На куповне јогурте и сличне измишљотине, заборави.

То што ти је гвожђе практично на нули а истоветна је и реакција лекара просто је неопростиво. Ти си већ био за трансфузију. Мораш одмах да почнеш да користиш нешто у ту сврху али не било шта. Ако узмеш стандардне препарате још ћеш упропастити дебело црево.

Узми да пијеш овај витамин Ц http://www.pansport.rs/Vitamini/NI307-Easy-C%E2%84%A2-1000-mg-Time-Release.html три пута по један и ово гвожђе http://www.pansport.rs/Minerali/TL510-Iron-Caps.html такође три пута по један, све уз јело.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Hvala na odgovoru.

U gornjem textu sam zaboravio da napomenem da sam posle kolonoskopije odradio jos 3 testa krvi, gde su sve svi parametri vratili u normalu, pa i gvozdje (22), crp (1-6)...

E sada od ranije znam da imam problem sa sinusima sto je i potvrdjeno jednim rendgenskim snimkom, gde doktor kaze da je levi sinus hronicno upaljen a desni akutno.

Stalno imam zuti sekret iz nosa u jutarnjem periodu koji resavam ispiranjem fizioloskim rastvorom i onda sam u toku dana miran do sledeceg jutra. Ne pije mi se jos antibiotika posle svih ovih koje sam ispio u zadnjih 3 meseca.

Od probiotika sam uzimao Probiotik Forte (5,6 dana), od danas prelazim na Multilac a doktor je i prepisao Nystatin za kandidu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 10:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Гвожђе није могло тако брзо да се подигне а ни ЦРП није могао тако брзо да се смањи осим ако није био последица јаче физичке активности. Исцрпљеност говори у прилог малом гвожђу.

Испирањем физиолошким раствором само разносиш инфекцију. Треба да направиш јак слан раствор најбоље додајући морску со.

Имаш још разних савета на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Синуси, Имунитет итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Moram da priznam da kada su ti bolovi po stomaku poceli, ja sam iz prehrane izbacio svo meso, hranio sam se ovsenim pahuljicama, mekinjama, lanenim semenom, vocem i povrcem, sto predpostavljam da je pored vec postojece infekcije uticalo na taj pad gvozdja. E sad kada sam posle kolonoskopije saznao da je 'sve u redu', vratio sam se na staru ishranu i nakon 3 nedelje proverio krvnu sliku gde je bilo sve ok (gvozdje 22), sem crp-a koji je bio 6. Nakon mesec dana sam ponovio, gde je sve oko, (gvozdje 23), crp (1).
E sad pre 5,6 dana pocinju ponovo problemi sa sinusima i naravno ja ponavaljm krvnu sliku gde su leukociti (10.2), crp(5.9), gvozdje (22), sedimentacija (12), eritrociti (5.39), hemoglobin (145), sve ostalo u granicama.

Tog dana sam dao i stolicu na kalprotektin koji je bio povisen (115).

E i hteo bih da pitam, posto je kalprotektin povecan, da li je to ocigledan znak da postoji neka upala u crevima, ili protektin moze biti povecan i usled gastritisa koji mi je dijagnostikovan gastroskopijom ili pak da bude povisen zbog tog nosnog sekreta koji se predpostavljam sleva u zeludac pa potom i creva?

A ako je vec vezan samo za upalu sluzokoze creva da li do toga dolazi usled nepravilne ishrane ili moze doci i zbog stresa, nervoze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Око тог протектина не знам ништа. Поремећаји у организму па тако и упала црева не може да буде узрокована само стресом. Најчешћи узрок томе је лоша исхрана богата хемикалијама због које организам не може да се избори са стресом. Наравно и мањак физичких активности на ваздуху представља додатан отежавајући фактор.

Имаш на мом сајту и око гастритиса, воде итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Ono sto meni neda mira u celoj ovoj prici je tak kalprotektin. Simptome koje sam nekad osecao, neki su se u potpunosti primirili a ostalo se primiruje. Stolice su uredne, jedna formirana ili poluformirana stolica dnevno uvek u isto vreme.

Dosta sam opterecen time, tako da vecinu dana provedem razmisljajuci o tome i pretrazivajuci internet (velika greska), tako da nikako da se opustim u potpunosti.

Moram da napomenem da u toku noci nemam nikakve simptome, spavam bez problema i nemam nikakvih bolova po stomaku ili krcanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта има да размишљаш о томе по цео дан?! Претражи интернет и књиге и донеси закључак па заврши са тиме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Pretrazih ja internet uzduz i popreko, moguce da je to i doprinelo mom stanju....

Navescu primer:
Kad sam prvi put ugledao krv na toalet paripu, i pretrazio internet, prvo na sta sam naisao bilo je "Svako krvarenje iz debelog creva se smatra karcinomom dok se ne dokaze suprotno". Mnogo je takvih neodmerenih fraza i recenica koje kod novopecenih obolelih osoba jos vise produbljuju strah i nervozu, pa jos ako se sa time nastavi dovodi do anksioznosti i depresije.... Ali da ne duzim na tu temu.

Recimo na nekim inostranim sajtovima stoji da se vrednosti calprotektina do 150 ne smatraju ozbiljnim u koliko uz njih nema nekih drugih parametara, na nekim pak savetuju i da blago povisene vrednosti iznad 50 treba kontrolisati kroz neko vreme.

Upravo zato sam ja zeleo da iznesem problem i objasnim kompletnu situaciju, s'obzirom da sam radio kolonoskopiju, da li je moguce da se njome ne dijagnostikuje neka IBD a da ona ipak postoji, ili pak, posto je tamo sve ok, moze li kalprotektin biti povisen od nekih drugih parametara a ne samo usled IBD-a?

Jednostavno zeleo bih da cujem misljenje jos nekog ko se razume u tematiku. Napomenuh da moj gastro kaze da ako je vrednost ispod 150 nema inflamacije, i sad da ja nisam procitao informaciju na internetu da i to moze ukazivati na IBD ja bih bio miran, ali internet je cudo :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasni stomacni problemi
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можда наиђе још неко па ти пружи одговор, али мораш да размишљаш а не само да сакупљаш информације.

Не знам само где ви "анксиозни" сакупљате такве информације као што је она коју си споменуо о крварењу из дебелог црева?! Нисам скоро чуо већу будалаштину од те.

Дакле размишљај и повезуј. Има много погрешних и полуистинитих информација а ти мораш да их раздвојиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google Adsense [Bot] i 118 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: