Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trudnoca i nadogradnja zuba
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 17, 2006 6:18 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
Zanima me koje se sve stomatoloske intervencije mogu raditi u drugom trimestru trudnoce.Nadogradnja,vadjenje zuba,popravka?Sa anestezijom ili bez?Hvala unapred. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 10:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Moze se raditi bas, sve ukljucujuci cak i hirursko vadjenje umnjaka i slicno, sa anestezijom.
Ako je trudnoca odrzavana, i trudnica prima neku zastitnu terapiju, progesteron, recimo, sve se radi malko korigovanim tehnikama, i uz saglasnost ginekologa koji vodi trudnocu, ali nista nije problem uraditi.
Pogledajte na podforumu "ginekologija" ovu temu, mozda ce vam koristiti:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=7595

Vama, machetu i porodici od srca laku trudnocu i porodjaj i svako dobro :X.
Pisite slobodno ako sta treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 17, 2006 6:18 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
Hvala vam puno na brzom i detaljnom odgovoru.Ja sam krenula sa sredjivanjem zuba,ali cim sam saznala da sam u drugom stanju,uz saglasnost svog stomatologa,prekinula sam sve.On mi je rekao da dodjem za tri meseca da nastavimo.Sada je to vreme doslo,jos malo pa cu napuniti cetiri meseca,sve je o.k. i zelela bih da sredim zube.Medjutim moja majka i svekrva su me malo pokolebale.Sada ste me vi oraspolozili.Hvala vam najiskrenije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Ne dajte se :).

Kako vidite na onoj temi, em sam licno probala, em - kako lepo rece kolega Drecun - ima nas jos koji sta citamo i znamo.
Znate kako, mi smo sami delimicno krivi tome. Kad sam ja pre nekoliko godina cula kako NA RADIJU specijalista sa bar 20 godina staza izjavljuje da ni slucajno ne treba intervenisati kod trudnica, nas nekoliko na poslu je ostalo otvorenih usta.... Posle smo ga nakrpile najstrasnije, na sledecem sastanku :). Osim toga, ponekad postoje i neka razmimoilazenja izmedju nas i ginekologa, da vas to ne buni - recimo, oni "vole" da prepisuju fluor trudnicama od 2. meseca, a mi od 4., i jos se nismo "dogovorili" oko toga :). No, to je minoran problem.

Lepo kazite vasim zabrinutim bakama da cete (ne dao Bog i daleko bilo), ako vas zaboli zub, ili oteknete, daleko vise propatiti i vi i dete nego kad krenete ovako na vreme, "na hladno", kako se kaze. Ja sam vidjala mnogo puta da se zabrinuta rodbina ohladi tog momenta i na sve pristane kad im objasnim kakve su komplikacije nelecenih zuba, samo kad ih se natera da promisle. Ma, treba i njih razumeti....:). Pitacete mene za neku godinu....:).

Jos jednom svako dobro, od srca.

Ako nekad stignete, pisite da li ima okice na mamu :X.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: