Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kako prestati sa sikenjem?
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 10:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
ja imam bebca od 17 meseci i zbog mojih zdravstvenih razloga moramo prekinuti sa sisanjem....ali najveci problem je sto on obozava da sisai sto je uvek bio sa mnom...sada nastaje jako tezak period za nas, najverovatnije idem na operaciju, jedan sok, pa odvajanje, drugi sok, a onda i taj prestanak sisanja...ne znam da li je nejmu ili meni teze, uzasno sam vezana za njega a moramo da obustavimo cicenje....probala sam sa senfom, ali njemu se svidja senf....
svaki savet dobro dosao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 11:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:41 am
Postovi: 38
Lokacija: kikinda
ako imas mamu ili svekrvu u blizini da ga posaljes na jedno 5 dana to bi bilo dosta!mada je on velik i sada vec zna.
ja sam moju cerku dala kod svekrve na 3 dana ali je ona imala pa jedno 10 ili 11 meseci ! Sa kim je pored tebe,provodi vremena?tamo ga das samo nocu ili kada vec sisate pa taj period da on zaboravi.

_________________
KATARINA SUNCE MAMINO I TATINO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 1:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
I mene to zanima..samo sto je moj bebac manji 11.5 meseci...nije da ja hocu otom potom da prestane, ali zbog nicanja zubica se "navukao" jos vise. Dok je sisao ujutru i uvece sve je bilo ok, a sad hoce i preko dana i nocu...a ja pocinjem da radim...mada moram da priznam, kada je sa mojom mamom ne trazi da sisa, ali imamo onda problem sto ni jedno drugo mleko nece...samo kiselo..
Izvini blue bear, tvoja situacija je mnogo teza...cisto sam htela da iznesem jos jedno iskustvo...pa da vidimo da li neko ima ideju


pozdravcic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 4:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
na zalost nemam gde da ga ostavim , ako budem isla na operaciju doci ce moja mama , ali ona zivi u inostranstvu ....
u celoj toj mojoj prici od odvikavanja meni to jako tesko psihicki pada...koliko se on jadnicak vezao ja sam jos vise...uopste nam nije momenat za odvikavanje....a izgleda da je to ironija zivota...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 5:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:41 am
Postovi: 38
Lokacija: kikinda
Jako mi je zao zbog cele te vase price imam samo jos jedan predlog sto sam cula da rade.Uzimaju ljutu papriku i mazu je oko bradavice.Jeste surovo ali sam cula da pomaze.

_________________
KATARINA SUNCE MAMINO I TATINO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 12:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Ne znam koji je od tri pomenuta metoda suroviji i pogresniji. Ostaviti dete na nekoliko dana ili mazati ljutu papriku ili senf... :evil:
Dojenje se prekida postepeno. Ukida se podoj po podoj. Najbolje ukinuti prvo sve dnevne podoje, pa jutarnji, i na kraju vecernji pred spavanje. Nemojte da trujete decu, samo prekinite dojenje. I to je samo po sebi sok, cemu ostale gluposti? Gde ste to cule i videle: senf i ljuta paprika? U 21. veku? Majke.... kad vec umete da koristite racunar, mucnite malo glavom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Pokušajte da promenite večernju rutinu.
Vanja se odvikla kad smo se preselili, pa smo promenili večernje rituale.
To ne znači da treba biti toliko radikalan :), ali probaj sa ljuluškanjem na ramenu, ne na grudima, pevušenjem...
Meni je uspelo,a imala je 14 meseci i tri dana :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
kathy
ja da samo mogu da prekinem dojenje ja bih to ucinila...on ima 17.2 meseci.. zna gde se nalazi sika, kad mu ne dam pada u teski plac, cim samu blize uvlaci se u majicu....nocu je to pakao...
no to mi ne bi tako tesko palo da mi se s druge strane ne desava to sto se desava odn ne idem na operaciju iz hira...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 10:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Potpuno razumem problem. Skrati podoje. Svaki put prekini malo ranije nego prethodni. Smanji broj podoja. Kombinacijom bi za nekoliko dana trebao da prestane da sisa.
U celoj tvojoj prici, zao mi je zbog operacije, i sto zbog toga moras da prekines sisanje (mada, i vreme je za prestanak) mi nije bila jasna ideja o mazanju senfom. To je kao kada bi tebe bolela glava, a ti je lecila udarcima cekicem.
No, da se vratim na temu, dok se ne jave sve dokone zenetine da te sazaljevaju i lamentiraju nad gruboscu sveta.
Dojenje je proces koji ide iz glave, tj. mozak pokrece hormonske procese. Ti ne zelis da prestanes da dojis, sto je ocito iz nacina na koji pises. Prvo rascisti sa sobom, pa sa detetom. Ja dojim drugo dete, vec skoro 11 meseci, i planiram uskoro da prestanem. Mozda vec za nedelju-dve. Dosta je bilo. Postoje cetiri faze osamostaljivanja deteta: prva je presecanje pupcane vrpce, druga samostalno spavanje u krevetu, treca prestanak sisanja i cetvrta skidanje pelena. Svaka cast za istrajnost u dojenju, to je danas zaista retkost, ali sve, pa i lepota dojenja, ima i svoj kraj. Resi sa sobom, stavi tacku, i sve ce proci bolje nego sto strahujes.
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 10:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Da li neko zna cemu sluzi dojenje kad se detetu uvede druga hrana?

Ne mislim na emotivno-psiholoski faktor, mislim na nutritivne vrednosti mleka, kad dete vec jede sve ostalo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 10:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Majcino mleko je najbolja namirnica za dete, jer se prilagodjava njegovim potrebama. Recimo, kad su vrucine, majcino mleko ima vise vode, i minerala koji se gube znojenjem... I kad se uvede cvrsta hrana, bolje je da dete sisa majcino mleko nego da pije kravlje. Ipak, treba pronaci nacin koji odgovara i mami i detetu... besmisleno je dojiti dete od 2, 3 ili vise godina, ili sto bi rekao Branko Copic: "Najvise sam voleo posle dojenja da zapalim cigaru". Nekada su deca dugo dojena, zbog nedostatka hrane. Pa, kad je krenulo izobilje, majke su prestale da doje decu... poslednjih godina ulazu se veliki napori da se procenat od 26 odsto, koliko majki doji decu u Srbiji, poveca... predrsude, losa medicinska praksa, nepostojanje obucenih babica za pomoc pri dojenju, tzv. laktacionih sestara... doprinele su tome da je zaista retkost da zena u Srbiji doji dete, narocito tako dugo kao postavljacica teme.
Zato je treba zaista pohvaliti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 1:59 am
Postovi: 15
Cula sam da zbog crevnih infekcija ne treba prekidati dojenje za vreme leta,zbog toga pozuri sa odlukom. A sto se tice onog pitanja vezano za nutritivnu vrednost,nije samo to bitno,preko mleka dete dobija i antitela,hormone majke(sto je sigurno bolje nego da unosi hormone krave,jer je njeno mleko prvenstveno namenjeno teletu . Svaka majka je najbolja kravica za svoje telence :lol: ,do druge godine nista nije mnogo. Ali to je samo izmedju mame i bebe,i svako ima pravo na svoje misljnje. A zao mi je sto si prinudjena da na brzinu donosis takvu odluku. Jer je dojenje dobro samo onda kad u tome uzivaju i majka i dete,a koliko mi se cini kod tebe je taj slucaj. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
hvala na svim postovima,na srecu moje operacije za sada nece biti tj ni ne preporucuje se kazu strucnjaci...da sad ne bih ulazila u druge teme tipa kako dr mogu da ti upropaste zivot svojim glupim izjavama za koje ni nemaju argumente...no bilo kako bilo, eto kraj dojenja svakako ce morati doci pre ili kasnije...cinjenica je da ni ja ni on nismo spremni u ovom trenutku, ali sve u zivotu ima svoj momenat, tako ce doci i nas....mene je brinuo samo taj momenat deus ex machina, na svu srecu imam vremena da to uradimo postepeno
btw i ja se sama cudim sebi zbog duzine sikenja,jer sam bila ubedjena da svoju bebu necu ni dojiti....ironija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
hvala na svim postovima,na srecu moje operacije za sada nece biti tj ni ne preporucuje se kazu strucnjaci...da sad ne bih ulazila u druge teme tipa kako dr mogu da ti upropaste zivot svojim glupim izjavama za koje ni nemaju argumente...no bilo kako bilo, eto kraj dojenja svakako ce morati doci pre ili kasnije...cinjenica je da ni ja ni on nismo spremni u ovom trenutku, ali sve u zivotu ima svoj momenat, tako ce doci i nas....mene je brinuo samo taj momenat deus ex machina, na svu srecu imam vremena da to uradimo postepeno
btw i ja se sama cudim sebi zbog duzine sikenja,jer sam bila ubedjena da svoju bebu necu ni dojiti....ironija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako prestati sa sikenjem?
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Mi smo sad u fazi odvikavanja od sisanja.

Beba ima 6,5 meseci, prestali smo sa dnevnim podojima pre 20-ak dana, ukinula sam uspavljivanje dojenjem pre 3-4 dana (nije se bas uspavljivao na sisi, ali je sisao pre spavanja, pa sam ga budnog stavljala u krevet, znaci nema problem da zaspi sam). E, sad mi je na redu (planiram od veceras) da mu ukinem nocno dojenje.

Ovo ce biti tesko, posto se poslednjih 2-3 meseca budi i po 4-5 puta nocu i bukvalno trazi da sisa na pola sata. ja, koja zaista imam puno mleka, desi se da od toliko pokusaja jednostavno mleko presusi, pa ga to ljuti i frustrira, a nekad u polusnu vuce i po sat vremena i ne odustaje dok mleko ne krene.

Da li da mu ponudim nesto drugo umesto nocnih obroka? Ja iskreno verujem da on nije gladan, da je vise u pitanju navika. Bojim se da ako mu ponudim keksolino ili nesto slicno, onda cemo napraviti problem kad budemo trebali od toga da se odvikavamo...

Jos jedan veliki problem je sto apsolutno odbija flasicu. Iskljucivo kad je jajko, jako zedan, i to vodu ili sok. A mleeko ni slicajno. Kao da sam mu ponudila sirce! :-?

Stariji mi kazu da ga samo pustim da otplace par noci. Tako kazu i knjige. A sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: