Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Savet problem sa testisima
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:44 pm
Postovi: 1
Problem je sledeci.U novembru sam osetio bol u desnom testisu (posle toga takav bol vise nikad). Par dana kasnije pocela me boleti desni kuk i noga.Isao sam kod urologa radjen uz analize krvi i mokrace.Sve je bilo uredno.Upucen sam kod fizijatra i lecio se do pre tri nedelje.Slikana mi je kicma rentgenom i nalaz je uredu.Dijagnoza fizijatra je bursitis.Svo to vreme ja sam pri dodirivanju testisa na odredjenom mestu osetio bol.Posle moje prve posete urologu bio sam jos jednom u decembru i jednom u februaru i oba puta je urolog rekao da je sve uredu.
Bol koji osetim na dodir je kada pritiskam donji deo testisa ili kada dodirujem epididim.Pri tom moj bol u nozi je svo vreme pomalo prisutan stim sto nestaje kada sam fizicki aktivan.
Zaista vise ne znam sta da radim.Neki savet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 10:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
I ja sam hteo da postavim slicno pitanje,najpre osetio sam bol u levom testisu,levoj nozi i neku venu,isao na snimanje vena sve ok,posle pola godine operisao varicocelu i nista nije bol prestao.Cak sta vise sad imam bol i u desnoj nozi i neko cudno pecenje i zatezanje vene.Sa uroloske strane kazu da je sve ok a mene tetsis i dalje boli i imam osecaj da je dosta spusteniji.Dat mi je uput za neurologa i tamo sam radio emng nalaz tu mi je otkrivena radikulopatija l5 i pritisak na s1 prsljen i sad mi je zakazan skener.Od terapije nista nisam dobio oni sumnjaju da je to sve od kicme ja ne znam kljukam se brufenima sta da radim,sta vi mislite jako sam zbunjen sta to moze da bude.Hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 7:21 pm
Postovi: 6
Slican problem imam i ja. Operisao sam Varicocelu.nakon operacije 10 dan pojavi mi se cvoric na levom epididimitisu odem kod urologa uradi mi bris na chlamydiu i bude pozitivan.pijem anibiotike sledeci bris na chlam.. negativan ali cvoric i dalje na levom testisu bolan na dodir.Sada je pocela i desna strana da me tupo boli cudan neki osecaj.Opet odem kod urologa uradi mi bris na chlam... 3 put nalaz negativan terapija Amracin. cvoric se nepovlaci i dalje bolan na dodir? Jako sam zbunjen sta se to desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 8:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Ljudi ima li neko ovde strucan da pomogne i da neki pametan savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 3:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Svi ste bili kod urologa,zna vam se dijagnoza,pregledani ste i lecite se.
Ja ne mogu nista pametnije da posavetujem od toga sto vas vec nisu savetovali

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 7:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Pa meni je sa uroloske strane kao sve ok,vene snimao sve ok,sad kao i hirurg i urolog tvrde da je taj bol u nogama,venama i to pecenje i udaranje bola u testis sve od kicme.Da li je to uopste moguce?Mozete li mi na to odgovoriti?Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 10:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
moguce je

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 12:05 pm
Postovi: 1
I ja imam slican problem a i ne znam sta da radim.
Pomagao sam nesto mojima, dizao teske stvari, oznojio se i verovatno se prehladio. Od tada (pocetak maja) pa sve do sada(kraj juna) imam sledeci roblem: Tup, bol u levom testisu (a ponekad i u oba) koji prestane kada sam fizcki aktivan, trne mi leva noga i ponekad me zaboli tupo i slabo. Imam stalno osecaj da mi je istegnut(kao da sam se usinuo) neki misic na ledjima(izmedju leve butne kosti i repnog dela kicme).
Bio sam kod urologa sredinom maja i ovo je izvestaj:

Dijagnoza: Dg: Testodinia I.sin
Izvestaj:
Dolazi zbog bolova u levom testisu.
Status localis: Penis bo. Oba testisa u skortumu normalne velicine i kozistencije, vaslava ogled negativan.
EHO bubrega:oba bubrega odgovarajuceg polozaja, velicine i debljine parenhima bez zastojnih promena cisti tumora i makrokalkuloze.
EHO mokracne besike i prostate:m.besika bez patoloskih proliferacija. Prostata homogene ehostrukture odgovarajucih dimenzija.
EHO testisa: oba testisa homogene ehostrukture dimenzija 22x52m

TH: simptomatska. - Tbl. Diklofenak forte 2x1, lokalno zagrevanje.

Doktor mi je rekao da je sve zbog nazeba bubrega i da ce da prodje.
Ali nije proslo evo vec drugi mesec... imam iste probleme i dalje, samo sto me sada ne bole bubrezi.
Zakazao sam ponovo pregled kod istog urologa.

Sta mislite, da li bih trebao da odem i kod nekog drugog urologa(mada je ovo jedan od najpoznatijih uroloa u NIsu) ili cak i kod nekog drugog dokrora(fizioterapeuta)?

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 107 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: