Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 654 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 1:35 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima ne znam kakav ja problem imam nista mi nije jasno , dok sam bio mladji mogao sam da vucem kozicu dok mi je spusten do mile volje znaci skroz do dole , sada mogu da je spustim ispod glavica samo kad mi je spusten , dok je u erekciji do pola znaci ne moze da mi se vidi ceo glavic , e sad ne znam u cemu je problem da li rastem ili sta vec jer ako sam mogao ranije zasto sada ne mogu? Nisam imao nikakve zahvate niti bilo sta slicno?
Inace imam 15 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Jan 19, 2014 11:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 6:21 pm
Postovi: 77
Upravo tako, razlog je sto se razvijas,rastes.. gledaj da malo vise..vezbas, npr pod tusem zbog tople vode, jer ako se pogorsa moraces da ides na intervenciju. Mnogima nam se to desilo kad smo usli u pubertet ali trudis se mehanicki da da prosiris kozicu-nikako nasilno-i bice sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Jan 21, 2014 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 21, 2014 4:56 pm
Postovi: 1
Stvarno ne znam dal je problem sa fremunulom, ali molim vas da mi odgovorite.
Naime, dok mi penis nije u erekciji, mogu kožicu da povlačim skroz iza glavića, bez ikakvih problema. Međutim, kada mi je penis u erekciji, kožicu ne mogu da prevučem iza glavića, tačnije, dođem do oboda glavića i dalje ne mogu da prevučem kožicu, a ako i nekako prevučem samo malo, onda osećam blaži bol. Šta da radim ? Molim vas da mi odgovorite u najbržem mogućem roku. Imam 16 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 22, 2014 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
katax je napisao:
Pozz imam 17 godina , prije 9 mjeseci sam uradio frenulotomiju medjutim kao da se nista nije promijenilo .Kozicu mogu prevuci bez nekih vecih smetnji , ne ide bas kao podmazano ali nemam bolova , kada je prevucem ona se nabora ispod glave penisa i dalje je ne mogu povuci jer osjetim zatezanje frenuluma , a kada je penis u opustenom stanju onda mogu povuci dosta vise. Ako je neko imao slican problem da li mu je smetalo prilikom seksa . U toku masturbacije mi ne smeta iz razloga sto ne prevlacim kozicu preko glavica.
nakon frenulotomije, ako je frenulum potpuno otkacen, ne bi trebalo da bude vise zatezanja, i ne bi trebalo da bude problema prilikom seksa...ako problem i dalje postoji onda ili frenulum nije do kraja otkacen ili je problem i do kozice, ne samo do frenuluma...ako ti nesto bude smetalo tokom odnosa kad budes probao, javi se ponovo urologu...

marko_j je napisao:
Pozdrav svima ne znam kakav ja problem imam nista mi nije jasno , dok sam bio mladji mogao sam da vucem kozicu dok mi je spusten do mile volje znaci skroz do dole , sada mogu da je spustim ispod glavica samo kad mi je spusten , dok je u erekciji do pola znaci ne moze da mi se vidi ceo glavic , e sad ne znam u cemu je problem da li rastem ili sta vec jer ako sam mogao ranije zasto sada ne mogu? Nisam imao nikakve zahvate niti bilo sta slicno?
Inace imam 15 godina.
kao sto ti je rekao heldenbariton, pokusaj to da razradis vezabanjem, odgovarajucom tehnikom masturbacije...ako ne budes uspeo da olabavis kozicu na taj nacin, da ona moze lako skroz do kraja da se svuce, javi se onda na pregled urologu kako bi se to resilo...

Elizium je napisao:
Stvarno ne znam dal je problem sa fremunulom, ali molim vas da mi odgovorite.
Naime, dok mi penis nije u erekciji, mogu kožicu da povlačim skroz iza glavića, bez ikakvih problema. Međutim, kada mi je penis u erekciji, kožicu ne mogu da prevučem iza glavića, tačnije, dođem do oboda glavića i dalje ne mogu da prevučem kožicu, a ako i nekako prevučem samo malo, onda osećam blaži bol. Šta da radim ? Molim vas da mi odgovorite u najbržem mogućem roku. Imam 16 godina.
problem moze biti kako do tesne kozice tako i do kratkog frenuluma...cilj je da i u erekciji kozica moze potpuno lako da se skroz svuce sa glavica, a da nista ne zapinje...ako se radi o suzenoj kozici, kao sto je receno i clanu iznad, pokusaj da to razradis vezbanjem, pa ako ne uspe tako da dodje do poboljsanja, javi se urologu da se resi problem, jer bilo da se radi o frenulumu ili kozici, resenje postoji i jendostavno je... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom
PostPoslato: Uto Jan 28, 2014 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 28, 2014 7:22 pm
Postovi: 1
Pozdrav, ovako znaci u erekciji imam problem, pojavljuje se kao neki 'prsten', ali kad prevlacim preko glavica nista ne boli i ide normalno, zanima me koje vjezbe radit da bi se probalo to prosirit ili cu morati na obrezivanje ?
Evo i slika te hvala unaprijed
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
radi se o blazem obliku fimoze...pri masturbaciji svlaci kozicu sto vise prema dole, ako vezba ne pomogne i ako budes imao smetnji pri odnosu javi se urologu da se to resi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Feb 04, 2014 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 7:17 pm
Postovi: 5
dragi clanovi foruma ako neko moze da mi da odgovor.
Pukao mi je frenulum (na dve mesta) vide se kao mali useci, medjutim nije bilo krvi. Prilikom sexa osetio sam blagi bol prilikom pocetka odnosa, a takodje i kad bi se kozica malo jace navukla ka dole. Urolog je rekao da moram da uradim frenulotomiju jer caki i da zaraste postoji mogucnost da ponovo pukne ili da ne zaraste kako treba. Da li postoji mogucnost da izbegnem frenulotomiju tj. koja je verovatnoca da se sve vrati u najbolji red.

Hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Feb 04, 2014 7:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ne moze se to predvideti, moze se desiti da bude ok, ali isto tako i da se ponovo povredi, i da dodje do veceg pucanja, i krvarenja, i da onda moras hitno da odes da ti to srede...ako je vec bilo problema ipak je veca sansa da ce ti to kad-tad ponovo smetati, pa ako je urolog vec savetovao da se to uradi, najbolje je da se uradi...to je jedna zaista minimalna intervencija, a obavi se za minut...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Feb 04, 2014 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 7:17 pm
Postovi: 5
Poslusao sam ga i uradio, evo vec mi je 4-ti dan.
Sada sam jako nervozan jer mislim da sam mozda mogao i bez odstranjivanja tog dela kozice. Plasim se da sam se zaleteo. Estetski to vise nikada nece biti kao sto je bilo.
E sad obzirom da je na dva mesta bio kao malo usecnut pitanje je ako je bio ok kako je to moglo da se desi. Do duse nikada mi nije isla krv. napominjem da mi je je frenulum pukao negde u decembru mislim a do 01. februara nije zarastaotj. bolelo je pri povlacenju dole. Koliko otprilike treba da zaraste kada pukne malo frenulum i da li moze da zaraste ako se u tom periodu masturbira?

Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Feb 04, 2014 8:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Po tvom opisu mi deluje kao da je doktor ispravno postupio.

Zarastanje frenuluma ume da se produži, pogotovo ako ga stalno povređuješ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Feb 05, 2014 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 7:17 pm
Postovi: 5
Da li to znaci kao sto su ovde neki napisali smanjeni uzitak prilikom sexa, eventualno neki problem sa erekcijom? Ili je razlika jedino u estetici tj. sto nema te rese vise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Feb 05, 2014 10:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
O tome može da se raspravlja samo ako je frenulum normalan, ako je kraći i pravi probleme i bolove tu nema dileme.

I kod normalnog frenulua je pitanje koliko znači, nekima je jako osetljiv a nekima nije ništa posebno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Feb 06, 2014 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 7:17 pm
Postovi: 5
Primetio sam kao mali providni plih na obodu glavica pored konaca (5-ti dan od intervencije). Da li treba da se brinem, da li je to normalno u procesu zarastanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Feb 11, 2014 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 7:17 pm
Postovi: 5
Samo jos jedno pitanje.
Uradio sam frenulotomiju (10 dan). Sada kada u opustenom stanju kozicu povucem skroz dole nece posle sama da se vrati preko glavica vec ostaje naborana ispod oboda glavica (moram sam da je vratim preko glavica). Da loi je to cena frenulotomije ili treba da sacekam dok potpuno ne zaraste.
Takodje u erekciji kozica ostaje malo naborana ispod oboda glavica, da li je to normalno i da li ce praviti probleme prilikom sexa?

Hvala i izvinjavam se na cestim postovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Mar 04, 2014 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2014 1:04 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima, nisam siguran da li imam problem sa frenulumom ili mi je ostecena samo kozica. Devojka je bila mozda malo grublja pri spustanju kozice i tek kada sam stigao kuci video sam ovo stanje. Danas je treci dan od tada pre sam osecao bol ali sad kao da ga nema. Stavljao sam pantenol kremu i jod zbog zastite od infekcije. Da li treba da posetim urologa ili ce ovo proci uz odrzavanje higijene i negu ?

http://www.dodaj.rs/f/1V/104/3a7t0uHv/dsc0195.jpg

http://www.dodaj.rs/f/o/be/Ew9FyFF/dsc0197.jpg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 654 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 121 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: