Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POMOC doktor tako nesto NIKAD VIDEO
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 9:10 pm
Postovi: 16
Lokacija: beograd
Pozdrav svima koji imaju problem(zelim im da ga brzo rese) i onima koji daju savete.Moj rodjak ima problem sa testisima.

U 14. godini je operisao varikoselu na desnom testisu.To je ok,mada se pojavila vodena kila koju ,kako je lekar rekao ne treba dirati.Medjutim,na desnom testisu se na ultrazvuku vidi NESTO....tada,pre mesec dana dva lekara koja su to gledala nisu znali o cemu je rec.Lekar je posumnjao na neku upalu,dao mu da popije neke tablete,medjutim nista.Nije rec o upali. Uradio je tumor marker i spermogram.Rezultati su bili dobri,odnosno zadovoljavajuci.
Danas je otisao na kontrolu.....i......PROBLEM!Ne mozemo bas sve da procitamo sta pise!Evo nekih delova...boluje od retke bolesti...mrlje hugloehogene(izvinjavam se ali ne znam sta pise tacno),moguce da je rodjen sa tim,ne lici na tumor.
Doktor kaze da NIKADA to nije video.Gledajuci na monitoru te mrlje,rekao je da mu to izgleda kao mrlje koje se vide nakon srcanog ili mozdanog udara,kao nekakva eksplozija krvnih sudova....Postoji mogucnost kako kaze,da taj desni testis uopste ne funkcionise.
Od prosle kontrole nista se nije promenilo,mrlje se nisu uvecale.

Moj prijatelj ne oseca nikakve bolove,testisi su normalnog izgleda i velicine,ima normalne sexualne odnose,koristi zastitu redovno,normalno mokri.

Evo nekih rezultata:

test GGT 5-85 on ima 27
LDH 100-210 112
HCG total 0.0-10.0 <2.0
ALFA fetoprotein 0.0-6.7 4.8

spermogram:
volumen 2,8
boja:belicasta
viskoznost :normalna
br.spermatozoida u 1ml 63.500.000
aktivnih: 35%
u mestu:10%
nepokretnih:55%

Lekar je rekao da ce ga poslati kod svog kolege jer kako kaze,on to nikada nije video.Kaze:"Ja kada bi to otvorio,ne bih znao sta da radim..."Inace rec je o ustanovi u kojoj rade lekari koji vaze za najbolje.

Ja bih voleo da ukoliko je neko imao slican problem da neki savet ili jos bolje neko ko je strucan.Zanima me jos da li treba operisato vodenu kilu(gore navedeno),da mi neko protumaci rezultate,ukoliko neko zna dobru privatnu kliniku u bgdu da mi kaze i napokon...da mi kaze neko da li je ikada cuo ili imao ovakav problem...

IZVINJAVAM SE NA OPSIRNOM OBJASNJENJU I NE STRUCNOM OBRAZLOZENJU....DOBRO CE MI DOCI BILO KAKAV SAVET!UNAPRED ZAHVALAN

[/i][/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Slusajte vaseg doktora,vec ako je rekao da ce da ga uputi kod kolege koji mozda zna,nista vam vise nije potrebno.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 9:10 pm
Postovi: 16
Lokacija: beograd
EVO NOVIH VESTI...UKOLIKO NEKO ZELI DA CUJE I AKO NEKOGA ZANIMA OVAJ PROBLEM

Bio je juce kod doktora...tumor marker u redu,spermogram se popravio.Samo je rekao da to nije nista...nesto sa kapilarima...

Da bi bio siguran...ide u cetvrtak kod treceg lekara da bi bio siguran!

Javljam u cetvrtak sta je bilo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: