Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Sub Jan 03, 2015 1:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 03, 2015 1:23 am
Postovi: 13
pre oko 2 meseca sam imao traumatsku frenulotomiju, nisam koristio kondom i malo sam jace gurnuo i pokidalo se, dosta sam bas izgubio krvi i usivali su, mislim 4 sava i tesko su zaustavili krvarenje, to je manje bitno ali da se zna, skinuli su konce nakon 10 dana, skinuli bi i ranije ali urolog je mislio da ce konci sami ispasti, a trebali su da se vade pa su mi na kontroli 10 dana posle povrede estraktovali konce, mislim da je to najgori bol na svetu, i urolog je rekao da je sve to zaraslo, da hirurg nije trebao nesto da zasiva i nisam ga dobro razumeo al rekao je samo da je sve zaraslo i da operem to i kraj, nekih mesec, mesec i po dana posle toga sam probao da imam seks, sa kondomom naravno, ali je puklo, ali ne toliko kao prvi put, vec tackica mala ali je krvi iscurelo kao da sam ne znam sta uradio, al stalo je krvarenje pa nisam nista posebno radio, sad kontam nije se to sve oporavilo pa je zato puklo, al cudno mi malo, pa jel mi moze neko reci koliki je tu oporavak i kad smem da imam seks i jel treba da pazim sada na nesto, kako da stavim kondom i takve stvari, neobrezan sam pa mi je malo teze, zanima me sto mi je opet tako napuklo i kako da izbegnem sve to, malo je puklo na potezu izmedju glavica i frenuluma, povezano mi je to jer mi je tu malo urasla koza ili sta vec. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje
PostPoslato: Sub Jan 03, 2015 3:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Malo je nejasno, ali ajd da probamo da razjasnimo.

Da li ti sada uopšte imaš frenulum? Da li je doktor samo stavljao šavove u cilju da zaustavi krvavljenje, ili je kompletno odstranio frenulum i onda zašio ranu?

Po opisu mi deluje da to nije obrađeno hirurški do kraja. Naime, kad frenulum pukne pa zaraste, može da bude isto, bolje ili gore, ako je tebi opet puklo, znači da je zatezanje i dalje postojalo. Teško je sada reći kako to izgleda, koliko ima ožiljnog tkiva itd, ali ako i dalje zateže ne bi bilo loše da urolog kompletno odstrani frenulum i oslobodi glavić od koćice da ti više ne zateže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje
PostPoslato: Sub Jan 03, 2015 4:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 03, 2015 1:23 am
Postovi: 13
nije uklonio frenulum, samo je zasio u cilju zaustavljanja krvarenja, voleo bi i ja da je uklonio frenulum bilo bi mi lakse ali nije, mislim nisam mogao ja da biram, frenulum je bukvalno bio otkinut i visio je kad sam isao u urgentni ali on je to samo zasio i vratio kako je bilo, urolog se uopste nije slagao kad je video sta je hirurg uradio, oko 3-4 cm se vidi oziljak otprilike, ja bi odmorio sa seksom par meseci pa cu videti onda, najgore mi je kad treba da ga gurnem, tad boli, pogotovo zbog kondoma jer kad ga navlacim svu tu kozu povucem dole i onda bude zategnut deo koji je povezan sa glavicem, to je puklo prosli put, samo tackica, mozda mi nije zarazlo sve, urolog kad je skidao konce nije nista posebno rekao sem tog ne slaganja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje
PostPoslato: Sub Jan 03, 2015 2:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Nema poente da odmaraš od seksa par meseci, za zarastanje je u normalnim okolnostima dovoljno mesec dana, još par dodatnih meseci neće promeniti ništa.

Idi kod svog doktora opšte prakse i kaži koji je problem i traži uput za urologa da bi se to definitivno rešilo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 117 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: