Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako muskarcu utvrditi hpv virus
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 2:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 2:29 am
Postovi: 8
Kako da moj decko sazna da li ima hpv, bio je kod urologa i nema nikakvih promena, a ja imam taj virus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ako misliš na humani papiloma virus posledice se vide spolja oko glansa penisa u vidu bradavica ! Ako ih nema onda nema ni infekcije ali to ne znači da ako nastavite sex bez kondoma da ih neće ni imati.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kako
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 2:29 am
Postovi: 8
hvala na informaciji, ali da li to znaci da nikad necemo moci da imamo nezasticen sex? Ni ja nikad nisam imala kondilome samo imam promene na grlicu koje su se sada povukle, ali virus je u svakom slucaju ostao u krvi, to je onaj najgori tip koji izaziva rak grlica zato sam u tolikoj frci kako dalje sa odnosima jer mi je potpuno nejasno kako izaci iz tog zacaranog kruga prenosenja sa jednog na drugog=on meni ja njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 8:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
To što ti pričaš je meni toliko nelogično evo već treći put pišem i brišem ono što sam napisao.

Odakle tebi uošte ideja da ti imaš taj virus ?
Da li ti je to ustanovljeno nekim laboratorijskim testovima ?

Ono što ja znam je da ako osoba ima taj virus onda valjda ima i kondilome a ako ih ima onda može da ih spali laserski ili tečnim azotom a kad ih spali ili kad ih nema onda ne može ni da ih prenese nezaštićenim sexualnim kontaktom. Da li će se pojaviti kod tebe zavisi od tvog imuniteta.
Ovo ti pričam zato što poznajem i muške i ženske osobe koje su imale te kondilome. Skidaljem laserom ili tečnim azotom niko od lekara im nije rekao da to mogu da prenesu posle toga, odatle i moje čuđenje tvoga gledanja na taj problem.
Znam da je to virus ali mislim da stvari stoje ovako kako sam ti napisao a svakako evo i ja ću da zamolim nekog lekara da se javi da potvrdi ili opovrgne moje mišljenje.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 2:29 am
Postovi: 8
Ima razlicitih tipova humanih papiloma virusa i 80% stanovnistva je dolazilo u kontakt sa njim, samo posedovanje virusa ne znaci nuzno imanje bradavica tj.kondiloma. Ja sam bila na kolposkopskom pregledu kada mi je ginekolog uocio promene na grlicu materice, poslao me na biopsiju i
histopatoloski nalaz je pokazao da imam hpv virus, a da pritom ni u jednom momentu nisam imala kondilome. Ginekolog je pratio moje stanje u protekle 2 god i rekao da su se promene na grlicu povukle.Jedino sto sam u medjuvremenu koristila su povidon jod vaginalete.Propustila sam da pitam lekara da li mozemo da imamo nezastcen sex,zato sam i postavila ovo pitanje ovde.Ako se malo bolje raspitas saznaces da hpv virus ne izaziva samo kondilome vec i rak grlica materice,postoji i vakcina,ali ona deluje samo na one koji jos nisu zarzeni.Opasni tipovi virusa su 14 1 16.To je to u svakom slucaju hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 108 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: