Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Crvenilo na glaviću
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 12:09 am
Postovi: 5
Imam devojku iz Francuske sa kojom sam već dve godine. Prvu put smo spavali posle 6 meseci i ona je bila nevina. Posle malo više od dve nedelje ona je otišla kući, a meni je glavić od penisa bio smežuran i kao da je skuvan. Posle toga počeo je da se ljušti. I to je trajalo oko 2 nedelje. Samo 2 dana od toga me je malo svrbelo. Koristio sam Canesten ili Daktanol, ne sećam se tačno.

Sledeće godine (sad već prošla godina) ista priča. Ali ovog puta to je trajalo mesec dana. Posetili smo privatnog ginekologa i pošto nismo imali baš vremena za detaljne preglede, doktorica je utvrdila da joj je PAP 2 (takođe je imalo povećano belo pranje). I rekla da ima male ranice u kojima je idealno mesto za viruse. Ja sam koristio Canesten, Macmiror complex i pio sam čini mi se Hemomycin. Devojka je izvršila testove kod nje u Francusku i pronašli su joj Candida Albicans i Ureaplasma Urealyticum.

Kad mi se najzad sve to povuklo otišao sam do urologa (privatno) koji je važio za veoma dobrog u gradu. Dijagnoza po njemu je bila Balanopostitis Sanatam. Tražio je da izvršim test na neku glupost i to mi je bilo OK. Morao sam da insistiram da mi izvadi bris da bi se testirao na Mycoplasmu i Ureaplasma. Iz razgovora sa ginekolom uradio sam sledeće testove:
Mycoplasma hominis: negativan
Ureaplasma urealyticum: negativan
Kultura na gljivice: negativna
Normalna bakterijska kultura
Chlamydia Trachomatis IgM: 0,7 (ovo je na granici pa sam pio neke tablete, pa je sad ovo verovatno i manje)
Chlamydia Trachomatis IgG: 12

Devojka je kod nje ponovo posetila ginekologa i testirala se posle namenjene terapije i sve joj je bilo u redu.

Pred novu godinu bio sam u Francusku i zajedno smo posetili ginekologa i on je rekao da je sad sve u redu i da bi trebalo da posetim dermatologa. Za svaki slučaj testirala se na HPV. Međutim, mislim da će biti u redu jer se ona još odavno vakcinisala protiv toga. Tek posle toga smo stupili ponovo u seksualni odnos.

Znači ukratko, meni se ljuštio glavić dva puta (svake godine po jednom i to leti) i to tačno dve nedelje od kad smo imali prvi odnos.

E sad, šta je problem ako su svi testovi u redu? Pa problem je u tome što ja primećujem na glaviću blago crvenilo na gornjem delu. Jedva primetno ali ipak tu je. A to mi je ostalo još od ranije (kad mi se drugi put to desilo). Šta sam ja to mogao da imam i da li je moguće da ja to još uvek imam, šta god da je? Gde mi preporučujete da se testiram ali kompletan test na jednom mestu. Znači bez početnih nagađanja, nego lepo kompletan test pa onda da se vidi šta je. Moja devojka se testirala na jednom mestu i dobila je izveštaj na tri lista. A ja kad sam vršio testove morao sam da jurim na bukvalno 5 mesta u gradu i da kumim i molim da se testiram.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 1:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Zaostalo crvenilo je od eksfolijativnog balanita i ukoliko nemate smetnji, ne obracajte paznju.
Ukoliko zelite da se "posteno istestirate" najpametnije je da odete kod urologa kod kog ste vec bili i koji je upoznat sa vasim dosadasnjim desavanjima. Sve sto vam je prethodno uradio bilo je "po propisu" a kako shvatam i izlecio vas je, pa zasto ne kod njega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 3:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
dalje na temi o crvenim tackicama na penisu (lepljiva).

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 168 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: