Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Sub Feb 07, 2015 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2015 1:05 am
Postovi: 4
Zdravo!
Imam pitanje u vezi bolova koje imam vec duze vreme, sa pauzama.

Pre otprilike 4 godine otisla sam u privatnu ordinaciju zbog bolova u levom jajniku. Uradili su mi ultrazvuk i otkrili cistu ali i preporucili da posetim ginekologa za jos jedan ultrazvuk. Ginekolog je potvrdio postojanje ciste na levom jajniku, dimenzija 64mm x 33mm. Rekli su mi da ce cista prilikom prve menstruacije puci, medjutim, meni se stalno vraca osecaj nelagodnosti, ponekad i probadanja na tom mestu. U medjuvremenu sam posecivala vise ginekologa i radila gomilu nalaza, neki su mi govorili da imam cistu a neki da nemam. Moji su cak prestali da veruju da me stvarno boli. Danas sam otisla kod ginekologa jer sam opet imala jak bol ali sam mislila da je upala jajnika. Posle sto sam uradila nalaze krvi vratila sam se doktorici, rekla je da je nalaz cist i da nemam upalu, uradila je ultrazvuk i nije sw videla cista. Kroz razgovor doktorica je pomenula da moze taj bol poteci od bubrega.

Moje pitanje je sledece: Sa obzirom da sam nasledila pesak u bubrezima od majke, je li moguce da me od peska boli jajnik? I ima li ikakve veze ta cista sa peskom? Odgovor na ovo bi mi olaksao mnogo jer imam jako lose iskustvo sa doktorima iz mog grada i vec 4 godine nemam apsolutno nikakve ideje sta se samnom desava.

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 10:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како си могла да песак у бубрегу наследиш од мајке?!?!?!

Вероватно не ваља вода коју пијете или се на неки други начин нездраво храните па обе имате песак.

Од песка не може да те боли јајник али бол може да се рефлектује када песак излази у бешику.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 2:35 pm
Postovi: 2
The article above is built was interests me as much as ever.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2015 1:05 am
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Како си могла да песак у бубрегу наследиш од мајке?!?!?!

Вероватно не ваља вода коју пијете или се на неки други начин нездраво храните па обе имате песак.

Од песка не може да те боли јајник али бол може да се рефлектује када песак излази у бешику.



Sve sto sam napisala su informacije koje sam dobila od svojih doktora. Moja mama i ja se savrseno zdravo hranimo ali za vodu nisam sigurna. Napisala sam svoj problem da bi mi neko objasnio zasto me boli zato sto ja ne znam ima li to ikakve veze medjusobno. Lepo sto ste se potrudili da odgovorite ali ne treba mi vase osudjivanje o mom znanju (mislim na vase cudjenje kada sam napisala da sam nasledila pesak od majke, kao sto sam vec pomenula, napisala sam sve sto su mi doktori rekli). Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 11:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам зашто се вређате. Када напишете да сте наследили песак од мајке то је као да сте написали да сте наследили чворугу на глави или да сте наследили глад. Да ли би сте скочили кроз прозор када би вам лекар рекао да ће вам то помоћи?

Песак настаје због неког деформитета у бубрегу али да би се песак стварао мора исхрана да буде лоша или да у води има много сувог остатка. Или да не пијете воду уопште. Можете да се вређате колико хоћете али тако је.

Ви искрено и детаљно напишите шта све једете и пијете, а ја ћу вам наћи бар десет лоших ствари.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2015 1:05 am
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Не знам зашто се вређате. Када напишете да сте наследили песак од мајке то је као да сте написали да сте наследили чворугу на глави или да сте наследили глад. Да ли би сте скочили кроз прозор када би вам лекар рекао да ће вам то помоћи?

Песак настаје због неког деформитета у бубрегу али да би се песак стварао мора исхрана да буде лоша или да у води има много сувог остатка. Или да не пијете воду уопште. Можете да се вређате колико хоћете али тако је.

Ви искрено и детаљно напишите шта све једете и пијете, а ја ћу вам наћи бар десет лоших ствари.


Ja se ne vredjam ali nemam iskustva i mlada sam i naravno da cu verovati doktorima, to ne znaci da bih iskocila kroz prozor. Ja sam se iskreno zahvalila za odgovor jer sam mislila da mi niko nece odgovoriti, ali dobila sam poruku koja mi je bila od pomoci i dobila sam potrebne informacije tako da nema potrebe da mi analizirate ishranu ali hvala sto ste se ponudili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 2:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако немаш искуства и знања, а дошла си на форум и по интернету тражиш додатне информације, то значи две ствари. Прва је да немаш поверења у лекаре, а друга ствар је да желиш нешто да научиш. У складу с тим треба и да се понашаш и размишљаш.

Ако не желиш да анализирам исхрану, само ти губиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2015 1:05 am
Postovi: 4
U pravu si. Hvala na lekciji. Pozdrav, sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista na jajniku/ Pesak u bubregu
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 3:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Све најбоље и теби.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 121 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: