Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: prostatitis
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 11:04 am
Postovi: 15
Lokacija: Rijeka
Pred nekih 2 godine kako me peklo poslije mokrenja išao sam kod urologa, fiziološki
nalaz o.k.
osim što mi je našao stafilokok na brisu uretre koji sam liječio Nolicinom 2 tjedna.
Poslije
je bilo sve super dok se nije pojavio streptokok za nekih 6 mjeseci, opet ista
terapija i sve super
mada simptomi nisu skroz nestali ( otad mi niakd više nisu našli bakterije ).Sad me zna peči
kad mokrim ajmo reći jednom / dvaput u tjednu i pogotovo kad smanjim unos tekućine,
peče me i
zna žariti unutra i nakono odnosa ili masturbacije al ne uvijek. Per puta sam imao i
bolove dok
mokrim ( kao da mjehur boli). Išao opet kod urologa i nalaz glasi ovako:
Fizikalni nalaz uredan
V.genitali:izvana palp. b.o.
Digitorektalno: prostata veličine kestena sa plitkim ulkusom, mekana slobodna, glatka
osjetljiva
na palp.
UTZ: Oba bubrega položajem i veličinom u granicama normale, m. mjhure glatkih zidova,
prostata
heterog.odjeka, volumetrija 12,40ccm, RU. 10,66ccm
Uroflow: max. flow 24,3 ml/ s average flow 16,7 ml/s

UK sterilna
Ejakulat na glivice: Nisu izolirane
Ejakulat bakt: Patogene bakt. nisu izolirane
Birs uretre na bakt: Nisu izolirane
Bris uretre na Chlam: Negativan
Bris uretre na mikroplasme: Nisu izolirane

Dg: Prostatitis exacerbata
Urethrisits nonspec.

Preporuča se ordinirati Medazol tbl. a 400 mg 2 tbl. ujutro a 3 tbl. navečer / samo 1
dan / a
zatim Hiramicin cap. a 100 mg 2x1 cap. I dan zatim 1 cap./ dan 10 dana, po završetku
Nolicin tbl.
2x1 još 20 dana, Prostabiol cap. 2 sa doručkom, kupke + masaže + čaj od Vrbivice.
****
Isti doktor bi mi htio napraviti i uretrocitoskopiju što mojoj doktorici nije jasno
jer me ne
peče na jednom ili sličnom mjestu u mokračnoj cijevi a mene je strah to raditi.
Mislite li da
je to potrebno? Znakova HPV-a nemam na spolovilu. Malo sam već zabrinut sa svime
premda bi uskoro
trebao na terapiju antibioticima + masaže kao što sam vam i prepisao sa nalaza pa se
nadam da ce
problem skroz nestati. Što vi mislite o nalazu, odabiru ljekova i svemu tome? Neznam
da li može
biti povezano al zaboravio sam vam reći da često imam tvrdu stolicu i ne idem redovno
na veliku
nuždu ( u prosjeku svaki 3 dan ), imam 26 godina.

Puno vam hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 11:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ni meni nije jasno cemu ovolika antibiotska terapija kad nigde nisu pronadjene bakterije ???
I kako on zna da je u pitanju hronicni prostatitis koji se "podljutio" ?
Takodje,nije ti radjena proba po Meares-Stamey ju sto je presudno za dijagnozu prostatitisa.
Uretroskopija bi mogla biti od pomoci ne znam zasto,prostata ti je velicine kestena sto je normalno i nemas tegobe u vidu otezanog mokrenja,ali...ja bih ipak isla na taj pregled jer nikad nije zgoreg uraditi sve dostupne analize u otkrivanju prave dijagnoze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 11:04 am
Postovi: 15
Lokacija: Rijeka
Ej bok!
Hvala na odgovoru, ovaj sam problem vec poslao prosli tjedan jednoj doktorici koja mi preporucuje PSA test na herpes? Upravo sam danas bio na prvoj masazi i bilo je dosta bolno, kaze doktor da je to jer je prostata upaljena al da ce biti lakse nakon 2-3 tretmana, mene muci i cesto mokrenje koje zna biti iprekidano koi put i neodgodivo mokrenje. Nalaz je po tebi skroz o.k. ili nije? Moja doktorica opce prakse kaze da ostaje urina u mjehuru? Koliko je uopce dozvoljeno? A moram probat te masaze pa cu vidjet dalje. Je li uretroskopija bolna, to mi najveci problem napraviti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 8:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Eh,pa znaci ti ipak imas otezano mokrenje.
Onda slusaj UROLOGA a ne lekara opste prakse.
Inace PSA test za herpes ne postoji,postoji odredjivanje PSA a to je tumorski marker za rak prostate.
Ako ti urolog nije rekao da to uradis,onda nemoj,ipak on bolje zna od lekara opste prakse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 11:04 am
Postovi: 15
Lokacija: Rijeka
Jel znas mozda amfibijo da bi lijek bolje djelovao ( Hiramicin i Nolicin ) kakve namirncie moram izbjegavati? Urolog na samo da mlijecni proizvodi štete djelovanju antibiotika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 11:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
O lekovima ne mogu nista da kazem,to ces morati da raspravis sa lekarom koji ti ih je prepisao.
Mleko ne treba da se uzima kada su u pitanju tetraciklini.
Sto se tice hrane,prostata ne voli ljutu,zacinjenu hranu a narocito alkohol,kao ni sedenje na hladnom,naprotiv,voli zagrevanje (sedenje na toplom).

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 1:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ako je prostatitis o tome sam puno pisao iz iskustva
AMER caj,Prostamol uno,polen,bundevine semenke(ne-pečene),sedenje u mlakoj vodi,nikakve prehlade a posebno od nogu,izbegavati naporan sex(ne odlagati ejakulaciju),masaza prostate,bez dugog sedenja,hrana i piće------to je sve od pomoći makar sto se mog iskustva tice-
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 11:04 am
Postovi: 15
Lokacija: Rijeka
Hvala na odgovorima! Još mi ostalo 3 dana Hiramicina, prije me ulovila mucnina i imam proljev, nadam se da cu bolje podnositi Nolicin ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 11:04 am
Postovi: 15
Lokacija: Rijeka
Bok amfibijo!
Nakon sve te terapije ponovio sam nalaze 10 dana nakon konzumiranja tih antibiotika i sad mi je nadjen enteroccocus faecalis u brisu uretre i ejakulatu. Otkud sada to? Kod urloga idem za tjedan dana al me jako zanima otkud se to sad pojavilo? Jel to to što je bilo podljuceno mozda? Jer prije su mi nalazi svi bili sterilni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 11:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
To mora da je neka greska u nekim nalazima jer je nemoguce da nemas infekciju i da se ona javi tek nakon uzimanja antibiotika.Znaci,neki rezultati lazu.
Moze da se desi da si imao tu infekciju ali ti nije uradjen antibiogram te nije pogodjen pravi lek za pravu bakteriju (pio si pogresan lek,npr)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: