Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako sam rjesio preuranjenu ejakulaciju
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 2:51 am
Postovi: 18
Imam ove probleme (preuranjena ejakulacija) jako dugo, i mnogo mnogo steti samopouzdanju. Stoga bih podijelio iskustva sa momcima , nastojim pomoci uz 2-3 medote, od koje sam 2 provjerio i rade kod mene.
Naime, imam ekstremni primjer preuranjene ejakulacije, udjem 2-3 puta i gotovo. Cak i uz kondom (Romed, za koje tvrde da su prilicno debeli), stanje ne bude nista bolje. Dakle, gore ne moze! Ipak, i za ovako teske slucajeve ima spasa.

Prvo rijesenje koje sam pokusao, bila je direktna metoda - brzo i jednostavno - dolokain gel, lokalni anestetik. Treba ga nanijeti obilno na glavic, namazati i zlijeb izmedju tijela i glansa, po mogucnosti i u izlaz uretre, obratiti paznju da se donji - najosjetljiviji dio glavica (frenulum) dobro namaze. Ne bi bilo lose da namateze pocetni dio prezervativa i dobijete dodatno na efektu. Napomena - obavezno koristiti prezervativ, posto ce ovaj gel sigurno djelovati i na djevojku, a sumnjam da neko zeli djevojku kojoj treba 2 sata do vrhunca! Nisam pokusao verziju da obrisem penis nakon par minuta i imam odnos bez prezervativa (nije nam se nikada cekalo toliko!). Odmah da upozorim, barem kod mene, gel ne pocinje djelovati istog trena, mada cete vec za minut osjetiti da je penis znatno manje osjetljiv. Preporucujem da se odnos pocne nakon minimalno 2-3 minute od nanosenja gela, jer u suprotnom gel nece stici djelovati. Navodno, na kutijici pise da gel pocinje da postize dejstvo za 10-15 minuta, a puno dejstvo za 30-45. Primjetio sam da nekad gel slabo "uhvati", pa se sva pricha zavrsi za 3-4 minute, ali i to mnooogo je bolje od neslavnih 3-4 sekunde Sta bude kada gel "uhvati"? Imao sam snosaj od neprestanih sat vremena, i na kraju sam jeeedva dosao do vrhunca, nakon dobrih 2 minuta najbrzih mogucih pokreta karlicom. Dakle, kada gel pocne da djeluje, imas potpunu kontrolu nad ejakulacijom, staviste, ne mozes postici vrhunac dok se bash bash ne potrudis! Posto su osobe sa preuranjenom ejakulacijom jako osjetljive na podrucju penisa, ovaj gel im nece penis uciniti potpuno mrtvim na podrazaje, jos uvijek cete imati finu nijansu cula dodira i osjetiti uzitak. Nadam se da ce ovaj savjet nekome pomoci, gel je jako jeftin - mozda 6-8 eura, a moze se koristiti mnogo puta, ja sam jedno pakovanje koristio vec dvadesetak puta, i ostalo je josh.

Nedostatak - nekad zna da "omane" (u stvari, morate eksperimentisati da vidite kada pocinje da djeluje i u kojim uslovima, meni ako se mokri gel skoro da ne djelujue). Jos jedan nedostatak - dok nanesete gel i stavite kondom, izgubi se oko minute vremena, sto zna biti iritantno partnerici. NAPOMENA - prvo otvorite kondom, jer ce gel prste uciniti jako skliskim i onda nema sanse da ga otvorite! Gel bi bio nesto kao instant rjesenje u tubi.

Drugo rjesenje - jako sam srecan da sam ga otkrio, nesretan sto sam ovako kasno otkrio! Dakle, odredjen broj muskaraca, nakon par ulazaka u vaginu svrshi, bez obzira na duzinu predigre, to je jednostavno tako. No, stvar je ne odustati nakon toga! Pricekati pola minute "da dodje sebi", (ukoliko je odnos bez kondoma, dobro se oprati sapunom da se uklone spermatozoidi), poceti ponovo! E tu cete biti zapanjeni kako se izdrzljivost popravi! Ja licno nakon prvog svrsavanja mogu da izdrzim 20-30 minuta, nakon drugog svrsavanja se moze izdrzati joos duze, nakon treceg ne znam, nisam toliko uporan decko.

Treca metoda - ali vjerujem da pomaze! EKstremna varijanta - obrezati se i insistirati da se obrezivanjem ukloni sto vise frenuluma. Kucna varijanta - hodati stalno za navucenim prepucijom (kozicom). Dakle, stalno, kad spavate, kad ste u kuci, na poslu, u pokretu. Bice problema ako imati duzu kozicu u smislu vracanja preko glavica, ali treba biti uporan. Sta se time postize? Jednostavno, na povrsini glavica se stvara novi sloj celija (neka vrsta mikro-zadebljanja), i nove epitelne celije ce uciniti glavic manje osjetljivim na mehanicke podrazaje, jednostavna adaptacija tijela na nove uslove! Naravno, za efekte treba barem nekoliko nedelja, ali vrijedi pokusati, nista vas ne kosta a vrlo je moguce da ce pomoci. Takodje, moze vas oduseviti higijena, jer penis vise nece proizvoditi mirise (djevojke, ne mislite da su muski neuredni, mozete ga prati 3-4 puta dnevno, kao sto sam ja radio, i biti potpuno zdravi, ali nakon mokrenja, malo uree se zadrzi u kozici i to mora da proizvodi miris jer ju jako brzo napadaju/rastvaraju bakterije). Dakle, vrijedi pokusati ovu metodu, kombinovano sa prve dve, rezultati ne bi trebali izostati!

Neki ljudi preporucuju alkohol, jer opusta i utrne osjetila, pa se moze duze izdrzati, drugi preporucuju jedno-dva piva, jer muskarac sa punim mjehurom tesko svrsava, ovo nisam probao, ali vjerujem da koliko-toliko pomaze.

Takodje, sto redovniji odnosi prvih nedelja, da bi se istrenirali! Meni se nakon samo 2 dana seksanja svaki dan po 3-4 puta izdrzljivost NEVJEROVATNO poboljsala. Cak da postignete svega 4-5 minuta, i to je mnogo bolje od pola minute, zar ne?[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 4:18 pm
Postovi: 55
haha kralju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 2:51 am
Postovi: 18
drwho je napisao:
haha kralju :lol:


Ako si pogresno razumio zadnju recenicu, meni se za 2 dana poboljsalo sa pola minute na 15-20 minuta, a to je i te kakav rezultat za tako malo vremena ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 3:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 4:18 pm
Postovi: 55
ma sve je to u glavi. ja kad hocu mogu 5 minuta, a mogu i 2 sata... kako kad.

imao sam na pocetku te tripove, kad sam izgubio nevinost pre mnoogo godina, ali posle nekog vremena se izvezbas. jednostavno nemoj da razmisljas o tome, nego misli kako ces da je karas 2 sata i tako ce i biti.

postoje i one neke pc muscle tehnike i gluposti, ali ko ce da se smara sa tim. prerana ejakulacija je psihiloska stvar, nema veze sa osetljivoscu glansa ili sta vec spominju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 4:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
Ovaj drugi metod i ja koristim,a ovaj treci je kod mene stalno prisutan jer je meni glavic iz nez nam kog razloga uvek otkriven iako nisam obrezan,nije da ga ja tako ostavim vec jednostavno kozica sama spadne i ostane ispod glavica i kad je vratim opet spadne!Ne znam kako bi ovo resio...dok sam bio manji bilo je ok mogao sam da prevucem kozicu i ona je prekrivala glavc,medjutim pre nekih 5-6 godina kad sam ja imao 12-13 desilo se ovo i eto jos me to muci..izgleda kao obrezan,a nije obrezan i ima kozice samo sto uvek spadne sama od sebe i ostane ispod glavica!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 11:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne vidim tu nista strasno,bas je to ok,i mnogo bolje nego da imas fimozu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 2:51 am
Postovi: 18
drwho je napisao:
ma sve je to u glavi. ja kad hocu mogu 5 minuta, a mogu i 2 sata... kako kad.

imao sam na pocetku te tripove, kad sam izgubio nevinost pre mnoogo godina, ali posle nekog vremena se izvezbas. jednostavno nemoj da razmisljas o tome, nego misli kako ces da je karas 2 sata i tako ce i biti.

postoje i one neke pc muscle tehnike i gluposti, ali ko ce da se smara sa tim. prerana ejakulacija je psihiloska stvar, nema veze sa osetljivoscu glansa ili sta vec spominju.


Ne bas, prije se mislilo da je preko 90% psiholoska baza, ali je dokazano da je veliki broj uzorkovan preosjetljivoscu frenuluma i glansa kao i mogucim infekcijama uretre. Ja koliko god da se opustim, ubjedjujem da mogu duze, opet prvi put zavrsim za max minut, i to je tako, imam stalnu djevojku jako dugo, i od pocetka do danas je isto, prvi put se zavrsi ultra brzo, i onda pocinje prava stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
Da to je slucaj i kod mene,prvi put 3-4 minuta...i posle toga drugi put mogu i po15-20 minuta i sto je najvaznije njoj bude lepo(dozivi najmanje jedan orgazam,najcesce dva),a i meni bude mnogo lepse jer znam da sam nju zadovoljio,a i moj orgazam je mnogo lepsi!Ne znam koliko bi mi odnos trajao bez kondoma,jer sam do sada uvek koristio zastitu(necu sa 19 da postanem tata :) ),ali i ovako je ok..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
Prebrza ejakulacija (PE) je još uvijek nedovoljno istražena pojava i vrlo često joj ne mogu naći uzrok. Kod gotovo svih muškaraca se javlja dok su još neiskusni. Međutim, iz toga proizlazi drugi problem, a to je da muškarci koji su PE riješili iskustvom misle da to svima dolazi "iz glave" i ovaj problem malo ko ozbiljno razmatra. S druge strane, muškarci koji hronično pate od PE se, uglavnom, stide da o tome govore.
Posljednjih godina postaje jasno da se radi o problemu širih razmjera i da postoji dobar broj muškaraca koji pate od PE iako nemaju ni psihološke smetnje, niti pretjerano osjetljiv glavić.
Na drugoj temi sam pisao o tome. Iz mog iskustva, jedino pouzdano rješenje za PE je nanošenje razblaženih lokalnih anestetika na glavić, u vidu kreme ili spreja.
U svijetu postoji još jedno rješenje, ali koje se izrazito nevoljno primjenjuje. Lijekovi protiv depresije, tačnije, SSRI - selektivni inhibitori apsorpcije serotonina, imaju popratni efektat odgađanje ejakulacije. Neki muškarci to koriste, vršena su klinička ispitivanja. Problem je u tome što ti lijekovi protiv depresije imaju milion štetnih popratnih pojava. Ljudi koji ih uzimaju zbog PE uzimaju mnogo manju dozu od redovne za liječenje depresije, ali, svejedno mislim da se nije s tim igrati.
Ljudi koji nemaju PE, a uzimaju SSRI zbog depresije, javljaju često da im je popratna pojava nemogućnost da uopšte dožive orgazam. Mislim da to predstavlja naučni dokaz da PE nije isključivo "u glavi" onoga ko ima problem. Ako imaš lijek koji sprječava apsorpciju serotonina (u šta god da se apsorbuje i šta god da je to serotonin) i ako to odgađa ejakulaciju (izaziva i opadanje seksualne želje, BTW), onda mislim da je jasno da kod pacijenata sa PE postoji problem sa određenim biohemijskim procesima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
Vragolasta Amfibija je napisao:
Ne vidim tu nista strasno,bas je to ok,i mnogo bolje nego da imas fimozu.

Jel ti se desavalo da imas pacijente sa ovakvim problemcicem kao ja,oko spadanja kozice,ako se i moze nazvati problemom?Ako jesi sta si im savetovala?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 10:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Niko se na to nije zalio,ali iz iskustva ti kazem da nisi jedini i da devojke na to ne gledaju,ne primecuju.Primecuju kad je fimoza ali ovo suprotno ne.
Osim ako tebi iz nekog razloga to ne smeta a da nije estetske prirode.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
Pa nekad mi smeta u vesu kad je otkriven...a nervira me pomisao sto se meni to desava a nikad nisam cuo za takav slucaj,sem jednog lika sa ovog foruma koji je imao isti problem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 5:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Znaci tebi i tom jednom forumasu je zasmetalo to i vi odmah od toga napraviste problem.
Ko zna koliko jos muskaraca ima takav oblik kozice samo o tome ne prica jer smatra da je to normalno.
Ne opterecuj se oko toga,kao sto rekoh,zene i ne znaju sta je "normalno" kod prepucijuma (osim nas strucnih) takao da je njima ama bas sve jedno kako to stoji.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 6:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
Pa znam da ne znaju,a i meni ona ne vidi kako izgleda kad nije u erekciji,vec...kad jeste :D .Ne smeta mi to nista prilikom odnosa i to,samo me nervira sto izgleda ko obrezan a nije,ali nema veze..pomirio sam se sa time i to je to...uostalom to i nije problem! :) Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: