Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 9:50 am
Postovi: 5
Duzi vremenski period (godinu dana) javljaju se bolovi u nogama, u zglobovima , iznad zglobova, u petama, a zadnje vreme osecam i povremeno trnjenje u obe noge u stopalu , prstima. Stopala su mi skoro uvek hladna, Pored toga imam i bol predelu grla i grudi koji je konstantan, nekad imam osecaj da je tesko progutati pljuvacku, vise da imam nesto kao neki sljam koji s vremena na vreme zelim da izbacim . Uz to me prati duze vreme povremeni ali naporan kasalj kao iritacija uparvo u predelu grla. Inace na rendgenskom snimku su uocene blage degenerativne promene na stopalima. EMG je radjen i nalaz je uredan kao i ultrazvuk donjih krvnih sudova na nogama. S obzirom da pored jednog bola u nogama imam istovremeno i bolove u predelu grla i grudi radio sam lab.analizu stitne zlezde. Rezultati:
T3 3.73
T4 88.18
TSH 0.145


Ultrazvuk stitne zlezde je takodjer uradjen i glasi:

Stitasta zlezda je lako zadebljalog istumsa, bez nodalnih promena. Uoceni limfni cvorovi submandibularno i duz jugularnog lanca obostrano su po UZ karakteristikama benigni, reaktivni.

Da li ima kakve veze sve ovo sto mi se desava sa stitnom zlezdom? Ubedjen sam da promene na nogama i bolovi u predelu vrata tj. grla su povezani. Napomena: Pre toga sam radio pregled srca, pluca, i nalaz je uredan.

Napomena: Prvo su pocele smetenje upravo sa kasljem i problemima u grlu, a posle godinu dana na to se nadovezalo i bolovi u nogama koji su konstantni i dok odmaram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 1:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Zdravo Rokibg,
prvo ne znamo vozrast kao i pusacki status.
Mozda se radi o promenama na perifernim krvnim sudovima, Klaudikacio intermitens, Morbus Burger,Sy Raynaud.
Ma nije bitan njihov naziv , bitno je da se promene javljaju na perifernim krvnim sudovima pogotovu na nogama u smislu ostecenja zida i lumena i kao simptomi se javljaju bol, trnenje, promene na kozi (suva, perutava).
Pusenje se potencira kao jedan od bitnih faktora, pa ako si pusac bacaj cigare.
Obavestavaj dokle si sa ispitivanjima.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Sto se tice hormona stitne zlezde i vrednosti sve sam proverila ali ja imam neke druge referece, tako da ne zelim komentirati.Ne znam dali se radi o drugim merama ili o razlicnoj metodi stvarno ne znam.
Konsultiraj endokrinologa i molim te javi sta si uradio (uradila).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 9:50 am
Postovi: 5
iskreno, ne znam vise ni gde da se obracam. I dalje postoji inezivni bolovi u zglobovima u misisima iznad zglobova, stopalima, petama. Uz to bol i u grlu koji se emituje ka grudima.

Snimao sam stopala, uocene blage degenarativne promene, radio ultrazvuk stitne zlezde, radio emg, snimao krvne sudove ... ne vredi niko da ovo poveze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 1:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja nisam dr, ali sve ovo sto opisujes (ali bez ovog trnjenja i stopala) meni lici na reumatsku groznicu.

Da li si svadio bris grla da proveris da nemas mozda streptokoke?

Mislim, ovo sve zvuci suludo iz tastature laika, ali ako ti nesto fali, moras iskopati sta je to!

Staje sa ostalim krvnim nalazima?! Sta ti kazu lekari?!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 327 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: