Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 26, 2007 2:08 pm
Postovi: 11
Postovani, zeleo bih ako neko poseduje znanje ili informacije da mi odgovori o cemu se radi u mom slucaju.Napominjem da moj slucaj uopste i ne smatram za problem,zivim sa tim sasvim normalno ali me interesuje zbog radoznalosti.Znaci ne treba mi lek nego samo neko da objasni sta je to.
Naime kao mali sam odjednom (preko noci) dobio tikove i kompulzivni sindrom koji je u tom periodu (7-10 god) bio veoma izrazen.Tikovi su bili veoma izrazeni a kompulzivnost je bila na pragu autizma. Najvise sto su preduzeli lekari je to sto su me poslali kod psihologa koji me je pitao neka krajnje nenormalna pitanja tipa : da li su te zlostavljali roditelji... itd i to je to.Vremenom sam sam 1)samokontrolom smanjio itenzitet oba simptoma 2)Ziveo sa tim kao i svao drugi bez toga.
Sada u 23 godine nemam izrazene tikove osim u serijama (nemam ih a onda jednoj seriji koja traje 5-10 min kao da imam napad) dok je tja "kopulzivni sindrom" i dalje razvijen.Medjutim Imao sam operaciju u 16 godina u kojoj je koriscena spinalna anestezija.Posle anestezije osecaj mi se vratio svuda osim u predelu desne budtine koja je ostala bez osecaja sledecih godinu dana (cisto napominjem).E sad sta je bitno.Posle spinalne anestezije dobio sam novi karakteristican tik, a njegova karakteristicnost je ta sto su do sada svi tikovui bili izrazeni iskljucivo na licu,a ovo je bio tik izvijanja tela.Sa obzirom da sam vec imao tikove koji se stalno menjaju,novu pojavu sam shvatio kao tik.Medjutim u skorije vreme polako shvatam da taj nov tik uopste nije tik i nema karakteristike ostalih tikova.Naime tik je nekontrolisana pojava kojoj ne prethodi nista,a u novom slucaju prethodi trnjenje predela repa(kraj kicme) i ustvari ja se nesvesno oslobadjam napetosti i trnjenja u tom predelu tim "izvijanjem" i "gibljenjem". Sada sam skoro siguran da iako i dalje imam tikove, To gibljenje i izvijanje uopste ne spada u tu kategoriju i gotovo sam siguran zbog slucajnosti da se to desilo posle spinalne anestezije,da je ona i kriva za to.Zbog cinjenice da mi to mnogo smeta resio sam da posetim lekare.
Neurolog mi je rekao da je sve u redu, a ortoped mojim hodom je ustanovio da nesto nije u redu,mislio je da mi je prsljen iskocio ali je snimkom utvrdjeno da je sa kicmom osim sto je kriva sve u redu.Tu sam stao. Da ljos neko osim mene pomislja na povezanost te dve situacije? i da li neko zna prirodu bolesti tih tikova i kompulzivnosti?
Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Po mom misljenju ti imas Turetov sindrom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 30, 2007 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 26, 2007 2:08 pm
Postovi: 11
mozes li malo vise o tome da napises?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 30, 2007 11:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Google je cudo :o

http://www.voanews.com/serbian/2007-07-31-voa8.cfm

A ako znas engleski
http://www.tourettes-disorder.com/introduction.html

http://www.tourettesyndrome.net/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 284 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: