Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako produziti porodiljsko bolovanje?
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 9:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Porodiljsko bolovanje mi istice 10.jula a moja beba ce tada imati nepunih 11 meseci. Upisala sam je u jaslice, ali krece tek od septembra. "Baka servis" otpada, posto su nam obe bake daleko po 300km i rade. Imam neiskoriscen godisnji odmor 20 radnih dana, ali bih morala da produzim bolovanje bar mesec ili 2. Zanima me koja je procedura i ko moze da mi odobri takvo bolovanje. Cula sam nesto da fizijatar daje od 2-6 mes. i da se to radi preko Tirsove. Molim sve mame sa foruma koje imaju ovakvo iskustvo da me posavetuju sta da radim. Unapred hvala! :wink:

_________________
moja dva sunasca - LENA 15.08.2006. u 15:10 i VASILIJE 10.04.2008. u 02:15


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 1:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
To bolovanje iz Tirsove 1 ( zavod za zastitu zrdavlja, a bolnica ) se zove posebna nega deteta i za to se ide kod komisije ( u nadlezni DZ ) uz sve nalaze od lekara specijalista. Nije vise tako jednostavno dobiti ga ( uz vezu, verovatno), jer je to bolovanje koje placaju 100% i redovno ga isplacuju.
Druga varijanta je bolovanje na tebe ( do mesec dana, koliko moze tvoj doktor,opste prakse ili ginekolog, uz malu komisiju DZ), pa onda uzmes godisnji odmor, pa opet bolovanje na tebe ( do mesec dana). Naravno moze i preko pedijatra, ali to je na po dve nedelje, uz promenu sifre bolesti.
Srecno. Mi imamo jos jedan problem, a to je da nismo dobil jaslice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 9:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Imas odmor od prosle godine i od ove to mu dodje nekih 7-8 nedelja zavisi od firme, ja sam u pocetku uzela od pedijatra (na jedvite jade) dve nedelje, a posle sam se krpila odmorima dok sam ih imala

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 09, 2007 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Ako je beba rodjena pre vremena,moze se trraziti neki dodatak porodiljskog.Mozete traziti i bolovanje za posebno lecenje deteta u nekoj banji i sl.ako imate nekog pedijatra koji bi vam to napisao.Najvise ce pomoci ovo sto je napisala veki30 jer je to najmanje u sprezi sa zakonom samo je pitanje kako ce firma to regulisati.Odmor Vam ne moze niko uskratiti.A verujte da 2-3 meseca nije nista.Sta sa decom koja mogu u vrtic tek sa 18 meseci a roditelji rade sa nepunih godinu dana deteta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 8:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Verujte mi da je i 18 meseci premalo, ja sam cak pokusavala da opet ostanem u drugom stanju, kako bih uzela odrzavanje, pa opet porodiljsko koj koliko znam za trece dete traje 2 godine, ali nije mi se dalo.

U sustini ako imate bake i deke pokusajte da ih iskoristite makar do drugog rodjendana. Ja sam na poslu sedela kao na iglama posle ostavljanja dece u vrticu. ALi ako nema drugog izbora sta da se radi

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 11:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
He, :lol: moja beba je rodjena 9 dana posle termina, pa ona verzija za prevremeno rodjenu decu otpada. Godisnji od prosle god.sam iskorstila jos u trudnoci, tako da ostaje samo od ove god. Od pedijatra sam dobila produzetak 15 dana i bice jos 15, a posle cu na godisnji, pa cemo nekako da nategnemo do septembra.
Zacudilo me sto mi je pedijatar rekao da se produzetak od par meseci dobija samo ako je dete, nedaj Boze, hendikepirano, a u firmi su mi u kadrovskoj rekli da porodilje masovno produzavaju bolovanje po 3 meseca bez problema. Da li se rezim sada poostrio ili su razliciti arsini za Beograd i Nis (posto mi je firma iz Nisa).

_________________
moja dva sunasca - LENA 15.08.2006. u 15:10 i VASILIJE 10.04.2008. u 02:15


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
promenilo se sve, znam da je moj dr iz doma zdravlja dok sam ja bila trudna, produzavala zenicama i po tri meseca bez problema, a kad sam ja dosla godinu dana kasnije, rekla mi je da su bas poostrili i da ih kontrolisu, te nema sanse.
Cak sam pokusala i na osnovu nalaza kardiologa, pa su me otkacili kod lekara opste prakse, jedino sto je eto pedijatar bio pun razumevanja i posler toga i moj gazda, koji mi je dozvolio do septembra radim od 8-12h, pa ostatak radnog vremena da odradim kuci, ali moj posao je takav, u sustini je dovoljno da se pojavim ujutro na 2-3 sata pa mogu kuci da radim

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: