Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izmedju dve vatre - kardiolog-psihijatar
PostPoslato: Sub Maj 19, 2007 2:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
Moja dnevna doza lijekova je

Ksalol 0.5, 2 + 2 + 1
Sinekvan 1x uvece
Nebilet 5mg 1x1/2
Bensedin po potrebi max 30mg/24h

da li je ovo previse? Imam 29 godina, muskarac.

Njih dvojica, kariolog i neuropsihijatar se sada preko mene ocigledno natezu ko je u pravu. Sta da radim? Navodno je ustanovljeno da nemam kardiovaskularnih oboljenja koja bi dovodila do svih onih simptoma koji se javljaju u tipicnom napadu panike... u mom slucaju, lupanje srca, stezanje u grudima, povisen pritisak, depersonalizacija mozda jos vrtoglavica... ili da skratim, svi sisimptomi koji se mogu pojaviti za napada panike.

Dijagnoza je panicni poremecaj sa depresivnim i anksioznim stanjima, malo zapetljano. Uglavnom uspijevam da se odrzavam nekako u svakodnevnici da obavljam svoje obaveze na poslu, u braku, prema djetetu, drustvu... samo sto se precesto osjecam jako "slabo".

Problem je sljedeci: Kardiolog mi kaze, "hmmmm... ajd dodji ti meni jos jednom da vidimo nesto.... i tako vec milion puta, a neuropsihijatar mi kaze, nije ti nista, vjeruj meni, slusaj me i bice ti bolje. Iskreno, vise mi odgovara varijanta neuropsihijatra, jer sam i sam ustanovio da je problem u mojoj glavi.

A joj, ima li ko rijec dve o ovome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 20, 2007 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Imam ja: meni kad dodju takvi pacijenti, ja im lepo zabranim da idu kod obojice, pa ih lecim sam. Imate jaku terapiju, pitanje je da li pomaze. bez detaljnog razgovora,psihicki status ne mozemo da evaluiramo, a bez EKG-a, slusalica (naravno) i UZ srca (eventualno i Holtera, stres-testa i slicno), o srcanim bolestima je takodje nemoguce pricati.

Vas problem je uobicajen: uhvaceni ste u igru "nadvlacenja konopa" izmedju dvojice eksperata razlicitih specijalnosti... Druga poznata situacija je "tenis" (ili "vruc krompir")...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 12:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Terapija Vam nije dobra niti za panicni poremecaj - ako je to ono sto imate on se ne leci ovaklo, niti za kardiolosko stanje - ako to imete ni ono se ne leci ovakvom terapijom. Moj Vam je predlog da promenite kardiologa, otidjite nekom ozbiljnijem i iskljucite somatski poremecaj: diferencijalna dijagnostika izmedju kardioloskog stanja i napada panike nije nikakva visa fizika, i stvari su tu jasne posle dobro uradjene dijagostike (krvna slika sa biohemijom, tiroidni hormoni i pregled tiroidne zlezde, EKG i eventulano UZ srca sa pregledom kardiologa interniste sasvim su dovoljni da odrede da li nesto jeste ili nije organski problem ili je panicni poremecaj). Kad iskljucite organsko oboljenje, onda mozete da promenite i psihijatra, jer ovaj koji Vas sad leci od panicnog poremecaja ocito ne ume to da radi jer Vam u suprotnom ne bi davao terapiju koju uzimate. Tako da - batalite obojicu koji se natezu i nadjite lekare koji su tu u sluzbi Vaseg zdravlja a ne u sluzbi svog Ega. pOzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 5:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
Garfield je napisao:
Terapija Vam nije dobra niti za panicni poremecaj - ako je to ono sto imate on se ne leci ovaklo, niti za kardiolosko stanje - ako to imete ni ono se ne leci ovakvom terapijom. Moj Vam je predlog da promenite kardiologa, otidjite nekom ozbiljnijem i iskljucite somatski poremecaj: diferencijalna dijagnostika izmedju kardioloskog stanja i napada panike nije nikakva visa fizika, i stvari su tu jasne posle dobro uradjene dijagostike (krvna slika sa biohemijom, tiroidni hormoni i pregled tiroidne zlezde, EKG i eventulano UZ srca sa pregledom kardiologa interniste sasvim su dovoljni da odrede da li nesto jeste ili nije organski problem ili je panicni poremecaj). Kad iskljucite organsko oboljenje, onda mozete da promenite i psihijatra, jer ovaj koji Vas sad leci od panicnog poremecaja ocito ne ume to da radi jer Vam u suprotnom ne bi davao terapiju koju uzimate. Tako da - batalite obojicu koji se natezu i nadjite lekare koji su tu u sluzbi Vaseg zdravlja a ne u sluzbi svog Ega. pOzdrav

Uradjeni su svi pregledi srca i ustanovljeno, tj. iskljuceno je da je sa njim nesto nije u redu.
Ksalol pijem redovno, kao sto mi je doktor propisao.... evo Nebilet vise necu, jerm mi izgleda zaista ne treba....

Ali gospodine Garfield, bez ljutnje, da li ste svjesni sta ste vi sada meni iznjeli. Da se vec 2 mjesece pogresno lijecim i sta sad treba da me tek sada zbog vaseg posta uhvati panika i da poludim totalno.... ako ste vec toliki strucnjak za p. poremecaj, molicu vas da napistete gdje to moj psihijatar grijesi?
Ksalol je definitivno terapija za panicni poremecaj....
Kada me uhvati panika i kada me moji simptomi odvedu do Hitne POmoci (gdje sam uglavnom zavrsavao prethodnih mjeseci) oni me svejedno napune Bensedinom. Pa, zar nije logicno da ga popijem odmah kuci ili gdje vec me uhvati panika i smirim se i rijesim se dodatnog stresa odlaska u hitnu.
Za Sinekvan ne znam, to mi je uvedeno navodno zbog mog jutarnjeg osjecaja uzbudjenja cim se probudim.... nisam strucnjak, ali sigurno cu vise vjerovati doktoru sa 20 godina iskustva nego nekome "Garfildu". Nemoj da se ljutis, ali nije ovo diskusija o automobilima ili modi, pa da se moze pisati bilo sta bez obzira na posljedice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 9:52 am
Postovi: 92
Lepo ste postavili pitanje na forumu, i dobili odgovor doktora-psihijatra.
Ona je iznela svoje stručno mišljenje, što ste i tražili. Druga je stvar što Vam to iz nekog razloga ne odgovara...
Drugi put razmislite šta želite pa tek onda postavite pitanje! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 12:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Primarna terapija u lecenju panicnog poremecaja su antidepresivi. Sinequan jeste antidepresiv, ali i ja delim misljenje kolege psihijatra da je terapija pogresna - pogresno je organizovana, a i mislim da je Funirin ili Zoloft bolje resenje od Sinequana.

Upozoravam samo da ne prekidate naglo sa Nebiletom ako ste ga uzimali duze!

Pozdrav i sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
dr ivica je napisao:
Primarna terapija u lecenju panicnog poremecaja su antidepresivi. Sinequan jeste antidepresiv, ali i ja delim misljenje kolege psihijatra da je terapija pogresna - pogresno je organizovana, a i mislim da je Funirin ili Zoloft bolje resenje od Sinequana.

Upozoravam samo da ne prekidate naglo sa Nebiletom ako ste ga uzimali duze!

Pozdrav i sve najbolje.

@Dr. Ivica, :)
Hvala za upozorenje za Nebilet, nekako cu to vec i organizovati.....
:roll:
Mislim da niko ovdje ne treba da se ljuti ili sta vec, samo se radi o tome da sam isao kod psihijatra i da je covjek na osnovu necega.... razgovora samnom, mojih simptoma, testa licnosti ili sta sve vec sam uradio... jednog nevidjenog seta nalaza koje malo ko ima, od krvi preko stitne zljezde, EKG, UZ srca (nekoliko komada) holtera, rendgena stomaka, UZ stomaka i bezbroj posjeta doktoru opste prakse..... :lol:

Eh, da, i jedan i drugi doktor su veoma cijenjeni i poznati kao strucnjaci (sa iskustvom) u svom polju, kardiolog pogotovo, a i njih sam promijenio 3, prvi je bio hirurg, drugi dijagnosticar, treci (i zadnj) je profesor....

PS. Mislio sam da je neuropsihjatrija zakljucana zbog nedostataka strucnih lica za komentare.
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 2:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
jedan_sasha je napisao:
Garfield je napisao:
Terapija Vam nije dobra niti za panicni poremecaj - ako je to ono sto imate on se ne leci ovaklo, niti za kardiolosko stanje - ako to imete ni ono se ne leci ovakvom terapijom. Moj Vam je predlog da promenite kardiologa, otidjite nekom ozbiljnijem i iskljucite somatski poremecaj: diferencijalna dijagnostika izmedju kardioloskog stanja i napada panike nije nikakva visa fizika, i stvari su tu jasne posle dobro uradjene dijagostike (krvna slika sa biohemijom, tiroidni hormoni i pregled tiroidne zlezde, EKG i eventulano UZ srca sa pregledom kardiologa interniste sasvim su dovoljni da odrede da li nesto jeste ili nije organski problem ili je panicni poremecaj). Kad iskljucite organsko oboljenje, onda mozete da promenite i psihijatra, jer ovaj koji Vas sad leci od panicnog poremecaja ocito ne ume to da radi jer Vam u suprotnom ne bi davao terapiju koju uzimate. Tako da - batalite obojicu koji se natezu i nadjite lekare koji su tu u sluzbi Vaseg zdravlja a ne u sluzbi svog Ega. pOzdrav

Uradjeni su svi pregledi srca i ustanovljeno, tj. iskljuceno je da je sa njim nesto nije u redu.
Ksalol pijem redovno, kao sto mi je doktor propisao.... evo Nebilet vise necu, jerm mi izgleda zaista ne treba....

Ali gospodine Garfield, bez ljutnje, da li ste svjesni sta ste vi sada meni iznjeli. Da se vec 2 mjesece pogresno lijecim i sta sad treba da me tek sada zbog vaseg posta uhvati panika i da poludim totalno.... ako ste vec toliki strucnjak za p. poremecaj, molicu vas da napistete gdje to moj psihijatar grijesi?
Ksalol je definitivno terapija za panicni poremecaj....
Kada me uhvati panika i kada me moji simptomi odvedu do Hitne POmoci (gdje sam uglavnom zavrsavao prethodnih mjeseci) oni me svejedno napune Bensedinom. Pa, zar nije logicno da ga popijem odmah kuci ili gdje vec me uhvati panika i smirim se i rijesim se dodatnog stresa odlaska u hitnu.
Za Sinekvan ne znam, to mi je uvedeno navodno zbog mog jutarnjeg osjecaja uzbudjenja cim se probudim.... nisam strucnjak, ali sigurno cu vise vjerovati doktoru sa 20 godina iskustva nego nekome "Garfildu". Nemoj da se ljutis, ali nije ovo diskusija o automobilima ili modi, pa da se moze pisati bilo sta bez obzira na posljedice.


Da, vrlo sam svesna sta sam Vam rekla: rekla sam Vam (da ponovim jos jedanput) da Vas kolege sa renomiranim imenima pogresnim lekovima i pogresnim pristupima lece. Za svakog obrazovanog psihijatra koji prati kretanja u psihijatriji antipanicni protokol lekova i kognitivnobihevioralni trening su prva slova psihijatrijske azbuke. Dzaba im renomirana imena ako to ne znaju. A sto se VAs tice - volj Vam da se lecite od SIMPTOMA I POSLEDICE Ksanaksom, volj Vam da lecite UZROK i POREMECAJ onako kako se to leci. Iako vidim da kolega dr Ivica to praktikuje cesto, ja nisam poklonik - dapace protivnik sam - ordiniranja psihofarmaka (i drugih lekova) putem interneta: to moze i treba d acini samo lekar u ordinaciji. ALi mogu da Vam kazem da lekovi koje uzimate nisu adekvatni niti da je lecenje adekvatno. A sto rece Vlada, ako ste ocekivali tapsnje po ramenu i jadikovanje nad Vasom tuznom sudbinom uz bolno uzdisanje kako je zivot surov a Vama je strasno tesko - onda ste se obratili na pogresnu adresu.

I da - forum psihijatrija je zatovre jer niko nece da ga vodi, sto ne znaci da psihijatri ne mogu odgovarati na pitanja iz tog domena van tog foruma. Ne znam sta Vam nije jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 10:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
Nema sta, pravi ste psihoterapeut. Svaka cast. :)
Citiraj:
dapace protivnik sam - ordiniranja psihofarmaka (i drugih lekova) putem interneta: to moze i treba d acini samo lekar u ordinaciji.

Pa u tome i jeste problem, niste ni rijec prozborili samnom, nemate pojma o cemu se radi.
Isprintacu ovaj dio i odnjecu ga svome doktoru, pa cu Vam vratiti odgovor, ako bude bio voljan da da komentar na ovo.
opet kazem, ne sumnjam u Vasu strucnost, ali nerijetko se desava da drugo, ili trece misljenje bude potpuno suprotno od ovog prethodnog.

Nisam doktor, pa se izvinjavam sto se ne izrazavam strucno, a da ste Vi i malo uvidjajni primjetili bi da bi mozda mogli da se manje koristite strucnim izrazima kada vec ulazite u diskusiju sa nekim ( samnom) koji je ocigledno pacijent, a ne kolega.
I ne treba mi tapsanje po ramenu, ovdje sam samo zato sto sam pomislio da ce mi pomoci da prebrodim ovaj period u zivotu u kojem se trenutno nalazim.

Eh da i naslov moze da se promijeni izmedju 3 vatre, jer sada mogu i Vas da dodam u igru... mozda dodjem i do broja 10 ako nastavim. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 11:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
jedan_sasha je napisao:
Nema sta, pravi ste psihoterapeut. Svaka cast. :)
Citiraj:
dapace protivnik sam - ordiniranja psihofarmaka (i drugih lekova) putem interneta: to moze i treba d acini samo lekar u ordinaciji.

Pa u tome i jeste problem, niste ni rijec prozborili samnom, nemate pojma o cemu se radi.
Isprintacu ovaj dio i odnjecu ga svome doktoru, pa cu Vam vratiti odgovor, ako bude bio voljan da da komentar na ovo.
opet kazem, ne sumnjam u Vasu strucnost, ali nerijetko se desava da drugo, ili trece misljenje bude potpuno suprotno od ovog prethodnog.

Nisam doktor, pa se izvinjavam sto se ne izrazavam strucno, a da ste Vi i malo uvidjajni primjetili bi da bi mozda mogli da se manje koristite strucnim izrazima kada vec ulazite u diskusiju sa nekim ( samnom) koji je ocigledno pacijent, a ne kolega.
I ne treba mi tapsanje po ramenu, ovdje sam samo zato sto sam pomislio da ce mi pomoci da prebrodim ovaj period u zivotu u kojem se trenutno nalazim.

Eh da i naslov moze da se promijeni izmedju 3 vatre, jer sada mogu i Vas da dodam u igru... mozda dodjem i do broja 10 ako nastavim. :)


A ti si ko sto se i vidi najvise zeljan rasprave i paznje!
Dobio si ono sto si i hteo, a to je komentar i misljenje strucnih lica i sta vise zelis? Mozda da ih ubedjujes kako nemaju pojma......a ti ces kao da im objasnis gde grese???!!! :roll:

Ili si ti zestoko konfuzan i ne znas sta hoces ili pokusavas da sabotiras sopstveno lecenje i da mases floskulama kako tebe niko ne poznaje........pa te niko ne razume......
Mislim molim te vrati se na svoj prvi post i vidi i sam sta si napisao...
Ko je upravu.......psihijatar ili kardiolog.........ja bih vise voleo da je psihijatar iako mi ne odgovara terapija koju mi je prepisao.......... ma ti bi samo da se igras izmedju 3,4,5,6..... vatri i da trosis tudje vreme!

A i ta saradnja sa tvojim psihijatrom ti je malo :-? .....znaci on ti da neki lek, pa ga ti na svoju ruku izbacis....ako ti ne odgovara terapija brate mili reci mu to i trazi da ti promeni........sve u svemu velika neozbiljnost na vasoj relaciji.

A i to sto pominjes da su ti lekari renomirani strucnjaci...hm pa veruj mi da takvi uglavnom imaju najmanje vremena za svoje pacijente,,,jer postignuti renome nije lako odrzavati. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 8:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Jedan_Sasa:

Kad vec printate i nosite moje reci na uvid (ja nemam problem ni da se licno i imenom i prezimenom suocim sa VAsim lekarima, a kamoli da Vi odnesete moje reci na 'proveru') mislim da ne bi bilo lose da isprintate i svoj prvi post i nas;lov teme: tek da covek - renomirano ime vidi kako primenujeste terapiju i kakav stav imate prema njegovom i misljenju njegovog takodje renomiranog kolege.

Smesni ste. A sad vec pocinjem da se pitam koliko manipulisete i svojim lekarima u ordinaciji kada se sluzite ovakvim manipulacijama i zamenama teza na internetu, u bezopasnom i praznom virtuelnom prostoru. Vama je pomoc zaista neophodna - svakako bi bilo dobro da je potrazite od psihijatra, bilo tog renomiranog koji leci paniku Ksanaksom (!) i Sinekvanom (!), bilo nekog drugog ko ce znati prvo da VAs dijagnostikuje a onda i da Vas leci. Od nekog problema, ili od bezobrazluka - sasvim sve jedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 12:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 9:52 am
Postovi: 92
Možda mu je neophodan ecting aut da bi skrenuo s problema?
U svakom slučaju, mislim da je izlišan svaki dalji komentar ili pomoć...
I ovo je previše!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 9:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
Garfield je napisao:
Jedan_Sasa:

Kad vec printate i nosite moje reci na uvid (ja nemam problem ni da se licno i imenom i prezimenom suocim sa VAsim lekarima, a kamoli da Vi odnesete moje reci na 'proveru') mislim da ne bi bilo lose da isprintate i svoj prvi post i nas;lov teme: tek da covek - renomirano ime vidi kako primenujeste terapiju i kakav stav imate prema njegovom i misljenju njegovog takodje renomiranog kolege.

Smesni ste. A sad vec pocinjem da se pitam koliko manipulisete i svojim lekarima u ordinaciji kada se sluzite ovakvim manipulacijama i zamenama teza na internetu, u bezopasnom i praznom virtuelnom prostoru. Vama je pomoc zaista neophodna - svakako bi bilo dobro da je potrazite od psihijatra, bilo tog renomiranog koji leci paniku Ksanaksom (!) i Sinekvanom (!), bilo nekog drugog ko ce znati prvo da VAs dijagnostikuje a onda i da Vas leci. Od nekog problema, ili od bezobrazluka - sasvim sve jedno.


On je vec upoznat sa mojim problemom "izmedju 2 vatre", pozalio sam se vec... toga i pokusavamo da se rijecimo.
Ljudi sta vam je, sta ste napli na mene, neko se uvrijedio? Zasto? Ako je ovo bezopasni i prazni virtuelni svijet zasto ste s vas 2-3 okomilo na mene kao osovi?
Koliko vidim, najveci problem je sto sam napisao da se ne slazem sa Dr Garfildovom dijagnozmom na daljiinu, sto je ladno obezvrijedila rad jednog doktora i zato sto nisam pokoran i poslusan i odmah otisao i poslao ga u PM zasto mi je dao Ksanaks i Sinekvan kad sam na internetu nasao da se to sto ja imam uopste ne lijeci time. :)

Ali ja sam napravio gresku, istina je, trebao sam da izostavim svoju terapiju u prvom postu i da se generalno postavim, sta kada se nadjete u situaciji "izmedju dvije vatre", jer nisam ni trazio da me neko dijagnosticira (jer sam vec dijagnosticiran) vec da popricamo na zadatu temu..... Sta kada vas vise razlicitih doktora lijeci na vise razlicitih nacinam a vi ne znate (jer niste doktor) sta bi i kuda bi prije...

... ali posto su ovdje sve doktori, kidam na lijevo i oprostite ako sam nekoga uvrijedio, nije mi bila namjera, iskreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 9:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 9:52 am
Postovi: 92
Pametno!
Tema se zaključava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 347 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: