Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: mucnina u zelucu, slabost i visok pritisak
PostPoslato: Čet Sep 11, 2014 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2014 12:20 pm
Postovi: 4
Veliki pozdrav administratoru i forumasima. Trebalo bi da je moj slucaj za ovu temu mada se preklapa i sa drugom. Moj problem je nastao prije para. Ustao sam kasno, jeo masno jelo(ne mogu da tvrdim da je jelo u pitanju jer istu hranu sam mnogo puta jeo bez nepozeljnih simptoma). Oko 18h uvece pojeo jabuku i to je sve bilo. Otisao da spavam, u ponoc se budim, slabost u rukama, mucnina u zelucu...pravac hitna pomoc...pritisak 140 sa 100..urgentni-vadjenje krvi, nalaz dobar...povratak kuci, spavanje, pola zorkaptila, sve ok....preko dana blaga mucnina u zelucu, uvece i kasno ujutro me budi zeludac i ponovo nemoc, narocito u lijevoj ruci, kao neko zarenje u misicu...jutros sam ustao u 4h sa povisenim pritiskom ponovo koji je ocigledno propratni efekat zeludacne tegobe koja me budi u ranim jutarnjim casovima.....sada evo sjedim i osjecam zarenje u lijevoj ruci gdje se spaja rame...moje pitanje je sledece: Da li je neko imao slicne simptome, da mi kaze da li je ovo neki virus, bakterija, poremecaj neki u zelucu, i da li je povecan pritisak zbog zeluca? Kad me uhvati mucnina, fali vazduha i osjecam kao da se kiselina dize do grla, ali nema povracanja nikad...najvise me brine povisen pritisak koji do sad nisam imao...Koje je vase misljenje? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mucnina u zelucu, slabost i visok pritisak
PostPoslato: Čet Sep 11, 2014 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2014 12:20 pm
Postovi: 4
health2014 je napisao:
Veliki pozdrav administratoru i forumasima. Trebalo bi da je moj slucaj za ovu temu mada se preklapa i sa drugom. Moj problem je nastao prije par dana. Ustao sam kasno, jeo masno jelo(ne mogu da tvrdim da je jelo u pitanju jer istu hranu sam mnogo puta jeo bez nepozeljnih simptoma). Oko 18h uvece pojeo jabuku i to je sve bilo. Otisao da spavam, u ponoc se budim, slabost u rukama, mucnina u zelucu...pravac hitna pomoc...pritisak 140 sa 100..urgentni-vadjenje krvi, nalaz dobar...povratak kuci, spavanje, pola zorkaptila, sve ok....preko dana blaga mucnina u zelucu, uvece i kasno ujutro me budi zeludac i ponovo nemoc, narocito u lijevoj ruci, kao neko zarenje u misicu...jutros sam ustao u 4h sa povisenim pritiskom ponovo koji je ocigledno propratni efekat zeludacne tegobe koja me budi u ranim jutarnjim casovima.....sada evo sjedim i osjecam zarenje u lijevoj ruci gdje se spaja rame...moje pitanje je sledece: Da li je neko imao slicne simptome, da mi kaze da li je ovo neki virus, bakterija, poremecaj neki u zelucu, i da li je povecan pritisak zbog zeluca? Kad me uhvati mucnina, fali vazduha i osjecam kao da se kiselina dize do grla, ali nema povracanja nikad...najvise me brine povisen pritisak koji do sad nisam imao...Koje je vase misljenje? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mucnina u zelucu, slabost i visok pritisak
PostPoslato: Čet Sep 11, 2014 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2011 2:11 pm
Postovi: 18
i ja imam mucnine vec 2-3 mjeseca,ali kad legnem spavati one se gube,i nemam pritisak povisen,mozda ti je pritisak i od straha.proveri kad si smiren da li je isti pritisak.Mozes subjektivno delovati,da kad te uhvate te simptome da ti se tlak povisi a s time i trnenje u ruke.ima tu povezanost.A zeludac kao zeludac svaki reagira ako se nesto previse radi t.j. pretjeruje s hranom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mucnina u zelucu, slabost i visok pritisak
PostPoslato: Čet Sep 11, 2014 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2014 12:20 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovoru. U medjuvremenu sam popio tabletu za oblaganje sluzokoze zeluca. Dala mi je baba posto ona ima iskustva sa doktorima iz Svajcarske citavog zivota. Izgleda da kisjelina nagriza sluzokozu mnogo, pa se samim tim pritiska i srce, narocito kad je prazan zeludac. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mucnina u zelucu, slabost i visok pritisak
PostPoslato: Sre Sep 17, 2014 10:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Treba jesti najmanje 3 puta dnevno i nikad se ne prejesti, nikad ne dozvoliti ni da pregladniš, popiješ po koji ranisan i jedeš lakšu hranu i sve će biti OK.
srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mucnina u zelucu, slabost i visok pritisak
PostPoslato: Sre Sep 17, 2014 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2014 12:20 pm
Postovi: 4
Hvala na savjetu. Upravo tako, jesti najmanje 3 puta dnevno, i ujutru dorucak sto ranije moguce....pio sam pantoprazol par jutara pola sata prije dorucka....vratio sam se u normalu, nema mucnina....i fizicka aktivnost naravno uz sve to.....srdacan pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 118 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: