Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: cvorici na vratu
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 4:35 pm
Postovi: 6
Prije par dana na vratu sam napipala cvorice. Uglavnom se nalaze na desnoj strani vrata, ima ih i ispod uha. Radila sam krvnu sliku i sve je u redu. Doktorica mi je dala da napravim i bris grla jer mi je bilo malo crveno pri pregledu a imam osjecaj kao da mi nesto stoji u grlu. Nalazi od brisa jos nisu gotovi, tek sutra. Nije mi jasno, ako je nesto ozbiljno valjda bi pokazalo u nalazima krvne slike. Da li neko zna sta bi moglo da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 5:31 pm
Postovi: 36
Koiko ima tih čvorića, koje su veličine, da li vas bole, svbe, da li je koža crvena , da li su fiksirani za kožu ili pokretljivi?Koliko imate godina? Da li vam je otežano gutanje, da li vas tera na kašalj i da li ste promukli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 4:35 pm
Postovi: 6
Cvorici su velicine zrna graska i bezbolni su. Kako sam uspjela izbrojat ima ih 5-6... Bezbolni su i nisu crveni a nalaze se ispod koze, tacnije kao na vratnim zilama. Grlo me ne boli ali imam osjecaj kao da mi stoji knegla u grlu. Tjeralo me i na kasalj, ali prestala sam pusit prije tri cetiri dana tako da sad ne kasljem. Sad da li je taj kasalj bio zbog cigareta ili ne.... Imam 30 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 11:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Dok ne stigne bris da li imate neke probleme sa zubima,moguce je da se radi samo o reaktivnoj limfadenopatiji ali posetite i ORL specijalistu kako bi on obavio indirektnu laringoskopiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 4:35 pm
Postovi: 6
Nekih velikih problema sa zubima nemam. Sve redovito popravljam, ali prije 3 godine sam vadila zub i zubar mi ga je slomio. Jedan dio je ostao i ponekad se zna stvorit gnojna loptica. Isla sam kod kirurga da taj preostali dio izvadi ali su bili na godisnjim odmorima tako da je to ostalo jos uvijek na istom mestu. Al u svakom slucaju danas cu posjetit i svog zubara da vidim dali bi moglo bit od tog. HVALA

P.S- Sta je reaktivna limfadenopatija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 20, 2007 10:39 pm
Postovi: 123
Sa cvoricima se nije saliti dobro sve ispitajte,jedna moja prijateljica je imala non-Hockin limfom,a primetila je prvo cvorove na vratu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 4:35 pm
Postovi: 6
Iskreno ja sam prvo pomislila na non-hockina, jer sto je najgore sestra mi mlada, koja ima 25 godina boluje od tog i trenutno se nalazi na trecoj hemoterapiji. Ali me jos tjesi da mi je krvna slika u redu tj. odlicna. Limfociti su 32.2 a ref. vrijednost (19.0-45.0),sedimentacija takode 5. Valjda bi da je nesto pokazalo na sedimentaciji ako uopste sedimentacija ima veze s tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Sedimentacija je nespecificna ,ali kod limfoma bi postojala i limfocitoza inace nigde niste naveli da li su zlezde bolne ,pokretne ili fixirane ,da li je koza iznad njih izmenjena ,koja je velicina ,kakvog su oblika,da li su izolovane ili slivene.Reaktivna limfadenopatija je kada se limfne zlezde uvecaju zbog nekog zapaljenskog ili tumorskog procesa u podrucju iz kojeg primaju limfu.One sa limfom primaju i antigene pa imuni sistem reaguje na njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 8:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA

1. Laboratorija u referentnim vrednostima sa sitnim unilateralnim zlezdama nemaju veze sa NHL!
2. Lokalizacija i velicina upucuju na regionalnu limfadenopatiju uzrokovanu ili upalnim procesom u zdrelu ili procesom u korenu zuba.
3. Lecenje: od strane ORL + snimak vilice/stomatolog/

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cvorici na vratu
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:31 pm
Postovi: 5
Imam problem sa uvecanim zlezdama, pojavile su se skoro..tj uvecale, mozda 4-5 ih ima..i to nekih nedelju dana posto sam odjednom imala visoku temperaturu 38,6, koja je od jednog brufena spala, i posle sam jos par dana imala manje temp..i to je proslo sve ukupno za 7 dana..posle nedelju dana su se zlezde uvecale.. Bolne nisu , po nekad mozda kad jace bas pritisnem blago zaboli , jedna jeste bolna na dodir ispod brade uz samu vilicnu kost...ostale su sa leve i desne strane ispod same ivice vilice.. Naravno svi odmah pomislimo na Non hockin, a buni me to sto neki kazu da krvna slika u tom slucaju nije bitna, dok neki kazu da jeste... Krvna slika mi je u redu..leukociti 13,3 i granulociti 67,8 % gornja granica je 65 %..Ali ja inace vec 4-5 godinama imam povecan br.leukocita, tako da ovo 13,3 je inace kao normalan br.leukocita za mene jer mi je data dijagnoza, ciklicna leukocitoza. I inace imam sa desne strane u donjoj vilici umnjak koji je izrastao ukoso i nije izbio napolje..Medjutim on me ne boli za sada..miruje...Ima li to sve veze sa Non hockin ..ili ipak krvna slika pokazuje da nema, a i mozda ovaj opis.. Inace imam 34 godine.
Hvala Vam unapred :)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cvorici na vratu
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 7:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
idi kod lekara,neka on to opipa,vidi kakvi su ti cvorici,koliko su veliki,eventualno posalje na uz da se to proveri...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cvorici na vratu
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:31 pm
Postovi: 5
:( ..ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cvorici na vratu
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 11:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ne vredi odmah biti tuzan...moze biti da je neki virus mada virusi se manifestuju nizim leukocitima a tebi su poviseni...ipak je odlazak lekaru jedino resenje,nije bolno a pomoci ce ti da mirno spavas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cvorici na vratu
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:31 pm
Postovi: 5
Ma meni su leukociti stalno poviseni... Sad su jos i super kako znaju da budu..Odu i do 18,19..ali se spuste.. A sta da radim..naplase me neki komentari...A cak sam se i obradovala posto duze nisam radila KS..da su samo 13...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cvorici na vratu
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 11:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja se izvinjavam ukoliko sam vas poplasio...ali jednostavno covek mora da se kontrolise redovno,da radi redovne preglede,cak i kada se super oseca...nemojte porediti vas slucaj sa drugim slucajevima,jer mi svi razlikujemo...kod jednog simptomi mogu odgovarati jednoj bolesti,kod drugog drugoj i tako...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: