Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: varikokela ili...
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 03, 2007 1:00 am
Postovi: 1
Pre dve godine osetio sam, par minuta nakon masturbacije, bol izmedju nogu (u testisima) i bol u preponama. Sutradan sam primetio znatno uvecanje levog testisa. A par dana kasnije i izrazene vene. Otisao sam kod urologa, nisam stigao na pregled i zatrazio sam samo misljenje urologa koji je rekao da se to "svima" desava. Pre toga sam bio zabrinut, a posle tog komentara urologa na problem nisam ni obracao paznju sve dok me nije ponovo zabolelo opet nakon masturbacije. Nemam problem sa mokrenjem, sperma izlazi normalno, imam normalnu erekciju. Uvecanje vena se vidi kad su testisi spusteni, a kad su podignuti uvecane vene se samo naziru. A usput imam i esrihiju koju su mi otkrili u debelom crevu. Hteo bih da znam da li i u kojoj meri bakterija moze da utice na testise ili eventualno uvecanje vena i da li je upitanju varikokela i u kolikoj meri ona moze da utice na plodnost ako je imam vec dve godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
E coli je normalan stanovnik creva,neprirodno je da se ona nalazi van creva.
Reci pacijentu da se "to svima desava" je potpuno neprofesionalno.
Trebao si da potrazis misljenje i pregled drugog urologa.
nema potrebe ovde razglabati sta bi bilo kad bi bilo jer ti varikocela nije ni dijagnostikovana.
Nakon pregleda,ako ti nesto ne bude jasno,javi se i razjasnicemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Varikokela
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 1:27 am
Postovi: 2
Imam 18 godina, prije dvije godine dijagnosticirana mi je varikokela, ali doktor mi je rekao da ja to ne moram operirati jer nije dovoljno velika, međutim, jedan drugi doktor je rekao da trebam operirati. Kako sam ja jedino mogao operirati se kod ovog prvog doktora operacije nije ni bilo. Ne osjećam nikakvu bol osim možda povremenu rijetku bol u lijevom testisu gdje je i dijagnosticirana varikokela. Kad su testisi opušteni varikokela je uočljiva i ružno izgleda, međutim u napetom stanju jedva je i primjetna. Zanima me koje su opasnosti koje proizilaze iz proširenja vena na testisima i trebam li napraviti operaciju, te kako će se to odraziti na moju plodnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Varikokela se operise kada je testis ispod nje upadljivo manji do cega je ona dovela ili kada postoji neplodnost.
Za ovo prvo ne znam,a za ovo drugo se mozes ispitati,uradi spermogram,mada mislim da nije potrebno,rano je.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: