Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO!HITNO!HITNO!HITNO!
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 12:49 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
Molila za bi pomoc i misljenje kome se najpre obratiti i dali neko zna nekog dobrog strucnjaka jer je zaista hitno..radi se o sledecem..rec je o mojoj drugarici kja ima 24 godine,i veliki problem.Sa 8 godina bila je silovana u pitanju je bio porodicni prijateljej. napominjuci da u jednom deu svega toga postoji jedan oblik amnezije,kao posledica traume ima veliki problem jer nije u mogucnosti da mokri nigde sem u svom stanu ili eventualno jedino ako je mama s njom,nadam se da mozete da zamislite takav komplikovan zivot jedne mlade devojke.Da stvar bude gora iz tih razloga nije sposobna da radi,ima normalan zivot,pri tom naravno kad se nadje negde napolju i krene potreba za mokrenjem uzasno trpi usled cega dolazi do raznih drugih poremecaja,napadi nervoze,znojenje dlanova,da ne pominjem da je jednom prilikom pala u nesvest.Strasno je to sto vise i to trpenje ne moze da ponosi.Stvar je daleko opasnija sto postoji svaki put sve veci rizik da se to mnogo vise iskoplikuje i do same smrt.Nadam se da shvatate ozbiljnost problema,da nesreca bude veca od rditelja ima samo malu podrsku ali oni se ne mire s tim i samim tim ne zauzimaju se dovoljno,nekako to shataj isuvise olako dok je ona vec u ocaju.Bilo je par pokusaja u smislu razgovora sa psihijatrama,neuropsihijatrima,ali mislim da joj je potreban strucnjak.Molimo za neki savet kome se obratiti i ako neko zna nekog dobrog psihologa ili kome se vec obratiti.unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 6:48 pm
Postovi: 38
Neverovatno, tog stvora ne zelim ni da komentarisem.
Sto se tvoje prijateljice tice mislim da joj jedino dobar psiholog moze pomoci, nazalost ne mogu vam ni jednog preporuciti kao dobrog. 16 godina ziveti sa tim je mnogo, a velika je steta i hendikep sto joj roditelji ne posvecuju dovoljnu paznju koja je u takvoj traumi kao sto je njena vise nego potrebna. Dobro je da uprkos tome ima prijatelja kao sto si ti.

Da li je imala seksualni odnos ili barem decka posle toga?
Da li taj stvor i dalje posecuje porodicu ( u njenom prisustvu ) ili ne?
Da li trauma utice samo na mokrenje ili na jos nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 12:49 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
ne naravno,od tad ga vise nije videla nikada i dobro je da je tako.Jeste imala je decka ali zbog prirode problema koja itekako utice i na vezu izubila je i odricala se mnogo cega u zivotu pa i te veze.Ne sem tog problema s mokrenjem nema drugih ali sam taj prolem pokrece mnogo drugih vezanih.U svakom slucaju hvala,licno mislim da je samo potreban jako dobar strucnjak.Dakle ako ikako saznas,cujes bilo sta sto nam moze pomoci pisi.Jos jednom hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zna li ko?
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 12:49 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
dobar psiholog u beogradu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zna li ko?
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 2:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
zabrinutali je napisao:
dobar psiholog u beogradu?

Mislim da je tvoja drugarica slucaj za psihoterapiju, a ne za obicnog psihologa.
Nazalost, u nasem zdravstvu psihoterapijske konsultacije se mogu dobiti kao deo zdravstvenog osiguranja ( 10 - 15 min. kad lekar ima vremena, a psihoterapija kod dobrog terapeuta kosta 1 sat 30 - 35 EUR bez zvonjave telefona, prekidanja, ulazenja drugih, radi se u privatnim ordinacijama ) pa pomozi sa najmanje 4 :cry: i tako ces dobiti ogromnu mesecnu cifru za nas standard, da stvar bude gora devojka ne radi, a nema podrsku roditelja :roll: .
Neka krene od Palmoticeve, KCS - Institut za psihijatriju, pre svega mora kod lekara opste prakse i neka mu kaze za problem, da bi dobila uput.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 12:49 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
hvala,svaka informacija je dragocena.Pokusacemo to u Palmoticevoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
zabrinutali je napisao:
hvala,svaka informacija je dragocena.Pokusacemo to u Palmoticevoj.


Predlozila sam psihoterapiju, jer smatram da tako velika trauma iz detinjstva ne moze drugacije da se leci.
Pisala sam u brzini, zelim da dodam da su roditelji saucesnici u zlocinu nad maloletnim detetom i da su gori od samog pedofila, on je mentalno bolestan, a oni ?
16 godina ga stite, fasisti :evil: .
Da imam zensko dete i da mu je moj "porodicni prijatelj" ucinio tako nesto, sama bih mu presudila.
Ovo pisem u afektu, ali kako drugacije pisati kad procitate ovako nesto.
Javi sta ste napravili.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Psihiterapijski sat kosta 25 eura u proseku, imate odlicnu psihoterapijsku ordinaciju sa psihodinamski orijentisanim psihoterapeutima (mislim da ta orijantacija moze d ajoj znacajno pomogne) zove se Psiholoski Krugovi, Pajsijeva 5, kod Zelenog Venca, tel. 361 90 18.
Imate i transakcionu analizu, drugi orijentacioni stil ali moze biti jednako uspesan za resavanje ovog problema psihoterapijski, u beogradu se time bavi Marina Banic, privatni telefon Vam naravno ne mogu dati, ali potrazite TA Srbija, Marina Banic na google-u pa cete lako doci do kontakta. Situacija je za hitnu psihoterapiju bez oklevanja. Pomoc u tom smislu u Palmoticevoj ili na KBCu necete dobiti. U drzavnim ustanovama psihoterapija se radi toliko retko da je to zanemarljiv broj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 9:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Garfield je napisao:
Psihiterapijski sat kosta 25 eura u proseku, imate odlicnu psihoterapijsku ordinaciju sa psihodinamski orijentisanim psihoterapeutima (mislim da ta orijantacija moze d ajoj znacajno pomogne) zove se Psiholoski Krugovi, Pajsijeva 5, kod Zelenog Venca, tel. 361 90 18.
Imate i transakcionu analizu, drugi orijentacioni stil ali moze biti jednako uspesan za resavanje ovog problema psihoterapijski, u beogradu se time bavi Marina Banic, privatni telefon Vam naravno ne mogu dati, ali potrazite TA Srbija, Marina Banic na google-u pa cete lako doci do kontakta. Situacija je za hitnu psihoterapiju bez oklevanja. Pomoc u tom smislu u Palmoticevoj ili na KBCu necete dobiti. U drzavnim ustanovama psihoterapija se radi toliko retko da je to zanemarljiv broj.


Znam nekoliko psihoterapeuta, sve zavisi od njihove titule i reputacije, npr. ako su doktori nauka uzimaju imaju vise po satu, a tek profesori univerziteta :roll:
Cak i da je terapija jeftinija ko da je plati devojci ?
Roditelji " od kojih ima "malu podrsku" ?
Mozda da pokusa sa "Pravoslavno - pastirsko savetodavnim centrom"
http://www.bogotrazitelj.com/content/bl ... 4/108/352/
Dala sam link koji vodi do jednog teksta o njima.
Nalaze se u Beogradjanki.
O ovoj organizaciji ili kako vec god, zaista ne znam nista, niti znam nekoga ko im se obracao, ali tu je pomoc besplatna, a ne verujem da ce "roditelji" toj devojci dati minimalno 100 evra mesecno.
@Garfield ili neko drugi
Sta mislite o njima ?
Meni su oni pali na pamet, nista drugo :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 10:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
O savetovalistu sve najbolje, ali oni volontiraju, mnogo potraznje a malo vremena, ne znam kolko ozbiljnu pomoc mogu da joj pruze tamo u odnosu na ozbiljnost i tezinu problema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav svima
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 12:49 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
u svakom slucaju hvala treba nam konkretno neki dobar psihoterapeut..pa za ostalo ako je u pitanju novac snalazicemo se...jer je hitno i bitno.hvala svima i ako znate bolo sta sto bi bilo od pomoci pisite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 9:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Pa dala sma vam konkretno, sta jos konkretnije da Vam kazemo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 12:49 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
garfield hvala.potazicemo pomoc tu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 206 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: