Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Ned Mar 13, 2011 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 5:19 pm
Postovi: 29
ja imam problem tj imam stalnu povisenu temperaturu ok 37 i 37 sa 2 POMOC MOLIM VAS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Mar 15, 2011 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 1:57 pm
Postovi: 20
Ja imam slican problem...Imam 24 godine i prvi put kad sam dobio tu temp, proslog septembra, od 37.2 koja se javljala popodnevnim i vecernjim satima, vec sam imao grlobolju sa blago povecanom limfnom zlezdom na desnoj strani vrata po recima doktora..Doktor mi je dao antibiotike, grlo prestalo da boli i zlezda se povukla ali ta temp je ostala bez ikakvih simptoma i bez uticaja na moje psihofizicko stanje...znaci odlicno sam se osecao i sa tom temp...Dr je posumnjao na mononukleozu pa mi je radjena kompletna krvna slika sa transaminazama koja je pokazala da je sve u redu, ast i alt normalne, jedino fibrinogen je bio povecan za 0.1 ili 0.2 od dozvoljene granice al dr je rekao da je to ok... Posle toga sam i presatao temp da merim i sve je bilo ok... Medjutim pocetkom februara posle preznojavanja u toku noci i blage malaksalosti preko dana izmerio sam temp koja je bila oko 37.1 37.2 koja se isto javljala bez ikakvih drugih simptoma u popodnevnim i vecernjim satima...i tada pocinje moje tripovanje i merenje temperature. Malaksalost je trajala samo tog dana ali vrlo kratko, posle toga apsolutno sam se osecao normalno, pun elana i snage, apetit normalan... Od februaura do sada sam povremeno merio temperaturu iako sam se osecao normalno i pokazalo se da ne uvek ali cesto u popodnevnim satima i uvece imam temp u rasponu od 36.9 do 37.2,3. E, sad, meni ta temp ne smeta ali je ponekad, ne cesto, osecam tako sto su mi obrazi crveni i imam osecaj da mi usi gore, i taacno osecam tada su mi i sake toplije, kao neki talas vrucine me uhvati, sto me i natera da proverim temp... Takodje sam primetio ako sam pod stresom ili pod nekim fizickim naporom posle nekog vremena mi se upravo javi taj talas vrucine sa crvenim obrazima i temp do 37, 3.4 koja se ubrzo pri odmaranju i relaksiranju spusta na 36.8 36.9... Da naglasim mozda ima veze, kolonoskopijom su mi utvrdjeni unutrasnji hemoroidi koji ponekad ali retko krvare, i skoro je radjen ultrazvuk abdomena gde je sve ok, i imam dijagnozu anksioznosti ali sa tim nemam vise problema... Moje pitanje je da li ovo moze da bude normalno s obzirom na to da se ja osecam normalno i kad imam tu temp ali eto da moj organizam tako funkcionise?...Ti talasi vrucine nisu nista nepodnosljivo secam se da sam to ponekad i ranije tokom zivota imao ali tada nisam merio temp...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Sre Feb 29, 2012 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:41 am
Postovi: 17
Izvini sto postavljam pitanje posle godinu dana,ali jesi li mozda utvrdio sta ti je posto i ja imam slicne simptome,ne gore mi obrazi i usi,ali sam pod jakim stresom i anksiozan sam ?! Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 3:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 1:57 pm
Postovi: 20
djapeninjo je napisao:
Izvini sto postavljam pitanje posle godinu dana,ali jesi li mozda utvrdio sta ti je posto i ja imam slicne simptome,ne gore mi obrazi i usi,ali sam pod jakim stresom i anksiozan sam ?! Hvala


Meni ta temp nikad nije predstavljala problem, znaci nikad se nisam osecao malaksalo, nisam imao nikakve tegobe... Povremeno u popodnevnim i vecernjim satima sam osecao toplinu na dlanovima i na usima ali osim toga nista.... Imao sam dijagnozu anksioznosti, cesto sam pod stresom i utvrdio sam da kad se uvek nadjem u takvim situacijama osetim nalet toplote, ako izmerim u tom trenutku temp bude oko 37.2 i otprilike za pola sata se spusti na 36.9... sve to me je navelo na zakljucak da se radi o stresu. A i doktor mi je rekao da temp od 37.2 u vecernjim satima nije povisena temperatura, ona zavisi od osobe do osobe, to je sve vrlo subjektivno. Na zapadu temp od 37.3 na gore se smatra povisenom. Kazem sve zavisi od osobe do osobe. Vremenom sam prestao da merim non stop temperaturu i zaboravio sam na to. Radna temperatura varira u toku dana i moze da se krece i do 1 stepena celzijusa...

E sad, ako imas neke tegobe ili se osecas lose sa tom temperaturom, u svakom slucaju bi trebao kod doktora za svaki slucaj da uradis krvnu sliku...
Inace otkriveno je da stres i anksioznost mogu da izazovu povecanje temperature i to se tumaci kao posledica stresa ukoliko su iskljuceni svi drugi moguci uzroci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:41 am
Postovi: 17
Hvala ti druze na odgovoru.Poenta je da ni ja ne osecam tu temperaturu ,skroz funkcionisem normalno.Dijagnostikovana mi je hijatus hernija i GERB ,pa mi se zbog toga pomalo suse usta nista spec. Mozda sam imao i ranije takvu temperaturu,ali nisam merio.Nego otkad su mi poceli ovi simptomi sa zelucem,ja se ufrkisem i izmerim temperaturu i vidim da je povisena... i od tad konstantni strah,koji mi ne da da normalno funkcionisem(jer sam "malo" hipohondar i non stop razmisljam o najgorem ishodu). Mislim da sam ziveo jedno 2 meseca sa takvim strahom koji me prozima svom snagom. Krvna slika mi je u redu sem bilirubina koji mi je nesto bio povisen. Jednostavno sam prestao da merim temperaturu,jer ne mogu vise da se nerviram. Pripisacu je strahu i stresu !!! ...sta ti je psiha...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Sub Feb 15, 2014 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 15, 2014 2:59 pm
Postovi: 3
Ja imam slično pitanje ili priču..
Već više od 2 godine vučem temperaturu, koja je preko 37, tj ne prelazi 37,5.
Uvek je 37 sa nešto. Ne mogu da je se otarasim, taman mislim da ide na bolje, kad evo je ponovo. Uz simptome malaksalosti, glavobolje, sušenje usana, i nekakva hladnoća u rukama i nogama i da je leto meni će od toga od jednom biti hladno, ponekad su učestali i bolovi u mišićima, ali retko.
Gotovo sam sve analize radila i sve je u redu. Krva slika je odlična, a mene i dalje muči. Da li vi imate nekakvo mišljenje?
A od letos sam navodno imala stomačni virus i od tada vučem nekakvu mučninu koja traje 7 meseci, ne znam da li je to možda nešto povezano.
Šta vi mislite, možete li mi pomoći?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Ned Maj 11, 2014 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2014 7:19 pm
Postovi: 1
Prijatelju, moj ti je savet da proveris krajnike, isti problem imam sa temperaturom, mucim se godinama, malo malo pa bolestan i tek skoro sasvim slucajno posumnjam na krajnike, i evo ovih dana moram da ih operisem. Najgore je sto hoce da zeznu i zalistke na srcu, bubrege i zglobove.... Opasna su stvar!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Pon Maj 12, 2014 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 15, 2014 2:59 pm
Postovi: 3
Krajnike nemam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2014 7:38 pm
Postovi: 1
Čitala sam ove odgovore pre nego što sam otišla kod privatnog doktora alternativne medicine, simptomi su bili isti, malaksalost, bila sam iscrpljena, ali nisam osećala temperaturu koja je, kad god bih izmerila, bila 37.0-37.4, imala sam i tvrdu stolicu. Radila sam bris grla, nosa, snimala želudac, radila ultrazvuk, isla na infektologiju, izvadila krv 7x i opet ništa se nije pokazivalo, a doktorica kaze da je u pitanju samo jak virus na koji mi ne možemo da utičemo. Posetom tog doktora alternativne medicine on je za sat vremena ustanovio da je u pitanju bio pad imuniteta zbog kog me je napao neki virus i poremetio mi rad organa, slezina je bila otečena a jetra je ubrzano radila. Ne znam da li je to i kod vas, ali proverite, to se ne može videti na ultrazvuku zato doktori nisu ništa pronašli :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Sub Dec 13, 2014 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 10:30 pm
Postovi: 1
Mozes li napisati o kom se virusu radi?I ja imam iste simptome samo sto ja osecam kad mi se povisi temperatura,inace ide do 37,2 najvise


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 15, 2014 2:59 pm
Postovi: 3
Pa kako su ti to otkrili? A ja baš osetim temperaturu, kao da gorim.
Meni su radili analize za jetru i uredu je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stalna povisena temperatura
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када већ не може да се нађе узрок, онда треба ударити по универзалном оружју. Треба стриктно поштовати здраву исхрану, алкализовати организам, користити соду бикарбону, петролеј за осветљење, пити пуно чисте воде, довољно спавати, проводити бар пола сата дневно на отвореном простору.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 333 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: