Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 06, 2006 8:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Blago nama sa njima takvima........mozda je nekada i bolje sto ne stignu na vreme....... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 08, 2006 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 5:18 pm
Postovi: 13
Slobodno uzmi 2 gutljaja piva, do 100 ml dnevno je preporučeno i zaista će ti biti bolje. Znači ovo je samo po potrebi i u svakom slučaju bolje od bilo kog Benzodiazepin-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: turnir se nastavlja
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 3:16 pm
Postovi: 4
"4+8" definitivno radi ... bromazepam stoji na polici 3 dana
Samo htedoh da vas izvestim da moze lagano i bez "napitaka". Odigrah jos nekoliko "utakmica" (jedna je bila bas zajebana) ali je poenta bila osetiti slast pobede. Mislim da sam provalio Matrix, znam da nece odjednom sve prestati ali predpostavljam da ce polako poceti da "bledi" dok ne iscezne.

Hvala svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 8:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Tako je Ivane, zelim ti svu srecu!!!!!

U dosta tema se ubacujem na ovom Forumu, i nikada nisam nikome preporucila ono sto ni sama nisam probala!!!!!! :D

"4+8" je najbolja stvar koju sam saznala! Zelim ti sve najbolje, i "teniraj" za utakmice!!!!!

Pozdrav, Maja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kasnije te veceri ...
PostPoslato: Sre Apr 19, 2006 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 3:16 pm
Postovi: 4
drugaaaaari ... skoro 2 nedelje ... sta bese bromazepam?
Samo da vas obavestim da sam prvi na tabeli i da imam 12 bodova prednosti 3 kola pre kraja prvenstva :)
1. odlucite da igrate ... (samo hrabro, jaci ste od "njih") ... 4+8 je najbolja formacija ...
2. posle par "utakmica" nakon onog panicnog skoka uspevate da kontrolisete rad srca ...
3. kada to "uvezbate" polako nestaje i panicni skok ... poslednja 3 dana spavam kao beba :P

MOZES! LAKO JE! KRENI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 19, 2006 3:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Svaka cast Ivane, e sada lagano mozes preci i na sledeci korak............
......do sada si primecivao i uzivao u tome kada ga pobedis, a sledeca faza je da pocnes da ne primecujes kada sve to radis, i da ti je sve ok, i lagano, malo po malo, to ce i prestajati da ti se desava, i onda ces poceti da konstatujes koliko dugo ti se to nije desilo, i onda si "izlecen"!!!!!!!! :D

Najvaznije u celoj prici je da se otkloni strah, koji je po meni normalan kada ti se desava to sa srcem i gde ja zaista smatram da su sedativi skroz nepotrebni, i kopanje po mozgu cime si zadovoljan a cime nisi...... Ne kazem, postoje stanja u kojima treba uzimati lekove, ali ovo zaista nije jedno od tih, jer bar meni je tako bilo, kad "napad" treba da se desi, on se desi i panika je ista, pila ja lekove ili ne.

Drago mi je da napredujes, i da ti je pomogla "moja taktika"!!!!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 22, 2006 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 26, 2006 12:27 am
Postovi: 10
Evo i mene, posle silnih ispitivanja - zdrav sam. Moram da se izborim sa ovim tripom. Pokusacu tu vasu taktiku pa da vidim da li ce mi biti bolje.Pozdrav svima vama koji ste me ohrabrili. Cuejmo se opet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 23, 2006 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Deki, samo napred!!!!

Nisam ni sumnjala da ti nesto fali (sad ja kao mogu da talasam i da zakljucujem, al znam kako ti je, i sama sam godinama glumila ludilo po ordinacijama i naraznim pretragama :( )!!!

Pozdrav, i javi kako napredujes!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 15, 2006 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 26, 2006 12:27 am
Postovi: 10
Samo da se javim, super mi je a bromazepam je izasao iz upotrebe odavno.
Sta rade ostali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 15, 2006 11:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Eeeeeee, pa to je za svaku pohvalu!!!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 06, 2007 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 06, 2007 10:50 am
Postovi: 2
hm...pozdrav...za pocetak....
...e sad vi meni lepo recite,sta mi se desilo....posto m. sestre i doktorka nisu htele da mi kazu....

imao sam upalu grla...pa se sve to iskomplikovalo i preslo na uvo....no...poceo sam da primam terapiju...5 duplih penicilina...i sve je teklo svojim tokom.....medjutim..na trecoj injekciji...je sve krenulo nizbrdo...kako sam lezao na krevetu i gledao kroz prozor....prozor je samo otisao 100 m dalje...pomislio sam da se nesto lose tripujem i iskulirao....ali po cim je sestra rekla "da li si dobro?"...to njeno dobro je bilo kao kompjuterski zvuk...neko zujanje...pucketanje....itd...uspeo sam da kazem da mi je lose...polako su mi se sklapale oci...srce je pumpalo 300 na sat...tesko sam disao....i jedva gutao...nazalost ostao sam pri svesti,slusao to zujanje i gledao masu ljudi koja se okupila oko mene....da ne pominjem da je lekarka dosla posle pola sata..i da nisu imali ni aparat za pritisak...a o seceru da ne govorim....e vode je bilo..... :wink: .......sestra mi je izmerila pritisak i samo prozvizdala...u fazonu...ode u k.....

posle pola sata kad sam se malo sabrao i dosao k'sebi priupitao sam sta je to bilo....
muk...niko nista da mi kaze..."slosilo ti se"!!!!!!!!!!!!
ma jokkkk......cudime nisam ni osetio... :cry: ......
sada,posle 3 dana,od toga...."hodam sad kao zombi"...malo mi se vrti..kad-kad...
sta je to?

mislim da sam sve rekao......poz....ocekujem bar odgovor od vas.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 06, 2007 12:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
ljudi, nista gore nego kad sami sebe ubedimo da nam nesto nije kako treba... ja sam, kroz moje studije medicine imala jedan period gde sam takve napade panike od skorasnje smrti dozivljavala da sam jednom u hitnu zaglavila sa pritiskom koji ne pada ni na lekove, pa me snimali, gledali srce, organe, ekg, ma sve sto su mogli, i sve u redu, a meni lose. I tako, desavalo se da je sve ok dok ja ne pomislim -jao evo sad ce, i naravno, krene lupanje, pa gusenje, pa pritisak, pa se tresem cela... i trajalo je to dok mi se jedan dr nije nasmejao i bolest nazvao "bolest studenata medicine", jer, ja sam sve sto sam ucila pocela da dozivljavam.

Sta je bitno u celoj prici, trajalo je to skoro celo leto, nosila ja sa sobom bromazepame (koja je to frka bila kad ga zaboravim!), i po potrebi, gutnem po jednu. I onda jednog dana kazem sebi, alo, bre, od toga se ne umire! I ne uzmam lek, i pocnem da ne pridajem vaznost tome, jer to je samo moje projektovanje straha, ja sam zdrava! I tako, resim da pobedim sebe, i znate sta, uspela sam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 06, 2007 2:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
nickollica je napisao:
hm...pozdrav...za pocetak....
...e sad vi meni lepo recite,sta mi se desilo....posto m. sestre i doktorka nisu htele da mi kazu....

imao sam upalu grla...pa se sve to iskomplikovalo i preslo na uvo....no...poceo sam da primam terapiju...5 duplih penicilina...i sve je teklo svojim tokom.....medjutim..na trecoj injekciji...je sve krenulo nizbrdo...kako sam lezao na krevetu i gledao kroz prozor....prozor je samo otisao 100 m dalje...pomislio sam da se nesto lose tripujem i iskulirao....ali po cim je sestra rekla "da li si dobro?"...to njeno dobro je bilo kao kompjuterski zvuk...neko zujanje...pucketanje....itd...uspeo sam da kazem da mi je lose...polako su mi se sklapale oci...srce je pumpalo 300 na sat...tesko sam disao....i jedva gutao...nazalost ostao sam pri svesti,slusao to zujanje i gledao masu ljudi koja se okupila oko mene....da ne pominjem da je lekarka dosla posle pola sata..i da nisu imali ni aparat za pritisak...a o seceru da ne govorim....e vode je bilo..... :wink: .......sestra mi je izmerila pritisak i samo prozvizdala...u fazonu...ode u k.....

posle pola sata kad sam se malo sabrao i dosao k'sebi priupitao sam sta je to bilo....
muk...niko nista da mi kaze..."slosilo ti se"!!!!!!!!!!!!
ma jokkkk......cudime nisam ni osetio... :cry: ......
sada,posle 3 dana,od toga...."hodam sad kao zombi"...malo mi se vrti..kad-kad...
sta je to?

mislim da sam sve rekao......poz....ocekujem bar odgovor od vas.... :)


Nikolice, desilo se i meni to, jos davne 1998. :( i nakon mnogo istrazivanja i kopanja po knjigama) sam dosla do podatka da sam imala pseudo anafilakticki shok. Skroz su nam iste price, samo kod mene ima jos malo vise detalja, nego kod tebe.

Secam se samo da je dr na Urgentnom (posto su me iz doma zdravlja prevezli tamo), napisala da je dijagnoza Ognyeov sy, secam se i da je nagadjala, da je pokusavala da se seti kako se tacno to pise, a meni se cini da sam u prirucniku o lekovima nasla neki naziv slican tome i cini mi se da treba da glasi ovako: Hogneov (ALI NISAM SIGURNA-davno je bilo kada sam to trazila, ali ako ikako mozes da dodjes do te male i debele knjizice koju bi trebalo da poseduje svaki lekar, pod pojmom "Penicilin" ili "Jugocilin" ces sigurno naci te podatke o tome sta ti se desilo!!!)

Pretpostavljam da si preventivno dobio antishok terapiju??!

Moja se sastojala od Sinopena, Deksazona i Adrenalina.


Vidim da si poprilicno ok, drzim ti fige da ti sto pre prodju te vrtoglavice, samo nemoj da se tripujes, i ostani jak, jer sam ja nakon toga totalno "prsla"!!! I dan danas povremeno imam i lupanje srca, i taj metalan zvuk u glavi (nicim izazvan), i zujanje i kao grebanje po mozgu i vrtoglavice (a sve mi se to desava nakon stresova), pa kapiram da mi se tom prilikom sve to poremetilo, i da sam sada malo osetljivija!!

Nakon mukotrpnih analiza, pregleda i cega sve ne, stigla sam i do neuropsihijatra i psihologa..........ispadoh anksiozno-depresivna, jer sam ja mnogo burnije od tebe reagovala na sve to, strah mi se u kosti uvukao, i dan danas mi se desava da imam te tripove. :cry:


Pozz i sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 07, 2007 5:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 06, 2007 10:50 am
Postovi: 2
majja je napisao:
nickollica je napisao:
hm...pozdrav...za pocetak....
...e sad vi meni lepo recite,sta mi se desilo....posto m. sestre i doktorka nisu htele da mi kazu....

imao sam upalu grla...pa se sve to iskomplikovalo i preslo na uvo....no...poceo sam da primam terapiju...5 duplih penicilina...i sve je teklo svojim tokom.....medjutim..na trecoj injekciji...je sve krenulo nizbrdo...kako sam lezao na krevetu i gledao kroz prozor....prozor je samo otisao 100 m dalje...pomislio sam da se nesto lose tripujem i iskulirao....ali po cim je sestra rekla "da li si dobro?"...to njeno dobro je bilo kao kompjuterski zvuk...neko zujanje...pucketanje....itd...uspeo sam da kazem da mi je lose...polako su mi se sklapale oci...srce je pumpalo 300 na sat...tesko sam disao....i jedva gutao...nazalost ostao sam pri svesti,slusao to zujanje i gledao masu ljudi koja se okupila oko mene....da ne pominjem da je lekarka dosla posle pola sata..i da nisu imali ni aparat za pritisak...a o seceru da ne govorim....e vode je bilo..... :wink: .......sestra mi je izmerila pritisak i samo prozvizdala...u fazonu...ode u k.....

posle pola sata kad sam se malo sabrao i dosao k'sebi priupitao sam sta je to bilo....
muk...niko nista da mi kaze..."slosilo ti se"!!!!!!!!!!!!
ma jokkkk......cudime nisam ni osetio... :cry: ......
sada,posle 3 dana,od toga...."hodam sad kao zombi"...malo mi se vrti..kad-kad...
sta je to?

mislim da sam sve rekao......poz....ocekujem bar odgovor od vas.... :)


Nikolice, desilo se i meni to, jos davne 1998. :( i nakon mnogo istrazivanja i kopanja po knjigama) sam dosla do podatka da sam imala pseudo anafilakticki shok. Skroz su nam iste price, samo kod mene ima jos malo vise detalja, nego kod tebe.

Secam se samo da je dr na Urgentnom (posto su me iz doma zdravlja prevezli tamo), napisala da je dijagnoza Ognyeov sy, secam se i da je nagadjala, da je pokusavala da se seti kako se tacno to pise, a meni se cini da sam u prirucniku o lekovima nasla neki naziv slican tome i cini mi se da treba da glasi ovako: Hogneov (ALI NISAM SIGURNA-davno je bilo kada sam to trazila, ali ako ikako mozes da dodjes do te male i debele knjizice koju bi trebalo da poseduje svaki lekar, pod pojmom "Penicilin" ili "Jugocilin" ces sigurno naci te podatke o tome sta ti se desilo!!!)

Pretpostavljam da si preventivno dobio antishok terapiju??!

Moja se sastojala od Sinopena, Deksazona i Adrenalina.


Vidim da si poprilicno ok, drzim ti fige da ti sto pre prodju te vrtoglavice, samo nemoj da se tripujes, i ostani jak, jer sam ja nakon toga totalno "prsla"!!! I dan danas povremeno imam i lupanje srca, i taj metalan zvuk u glavi (nicim izazvan), i zujanje i kao grebanje po mozgu i vrtoglavice (a sve mi se to desava nakon stresova), pa kapiram da mi se tom prilikom sve to poremetilo, i da sam sada malo osetljivija!!

Nakon mukotrpnih analiza, pregleda i cega sve ne, stigla sam i do neuropsihijatra i psihologa..........ispadoh anksiozno-depresivna, jer sam ja mnogo burnije od tebe reagovala na sve to, strah mi se u kosti uvukao, i dan danas mi se desava da imam te tripove. :cry:


Pozz i sve najbolje, majja :wink:


ne..nista nisam dobio...od navedenog....ma ok sam..ne tripujem se...ali su me mnogo istipovali tada....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 07, 2007 8:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 8:35 am
Postovi: 13
Ovo sa penicilinom se desilo i meni negde 98. ili 99. Nije bio penicilinski sok i nisam primila nikakve kontra injekcije, ali znam da mi je bilo jako lose. Vrtoglavica, zujanje u usima, mrak, i osecaj propadanja, mada sam sve vreme bila svesna. Lekar je rekao da sam verovatno bila gladna kad sam primila injekciju, pa je kao to zbog toga.
kasnije sam iz drugih izvora cula da je jos ljudi imalo slicno iskustvo sa penicilinom i da je to zbog loseg kvaliteta samih injekcija (kako su mi rekli, penicilin nije bio cist). Ipak, nakon toga vise nikada nisam htela da primim injekciju penicilina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 316 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: