Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potrebna strucna pomoc interniste
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2007 11:43 am
Postovi: 4
Pozrdavljam sve na ovom forumu, ovo je sjajna stvar.
Nedavno sam se javio kardiologu zbog oscilacija TA.Primljen sam na odeljenje, dalje me je vodio internista-gastroenterolog.Analizom krvne slike dobio sam sledece rezultate:
Erci 4,89; HGB 145g/l; Hct 0,42; Lkci 6,9; Trci 212x10/9/l; fibrinogen 2,2g/l; ALT 81U/l, AST 21U/l; holesterol uk.4,6mM/L; LDL holesterol 2,9mM/l; HDL holesterol 0,83mM/l; trigliceridi 2,0mM/l, dok su ureja, kreatinin, uk.bilirubin, SUK i urin u granicama referentnih vrednosti.
UZ G. ABD. i BUBREGA: nalaz uredan

DG. Hypertensio art.oscilat
Obesistas.(TV 184,TT 110)Dyslipoproteinaemia.
Laesio hepatis

Th.: manje slana dijeta, bez alkohola (inace jako retko konzumiram
alkohol), Enalapril 10 1/2tbl, Leprotek tbl 3x2

Voleo bih nesto vise da saznam o dijagnozi, pogotovo sta se iz nalaza vidi o jetri i sta uopste nalazi pokazuju?Sta je ALT, AST, G-GT u analizama?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 12:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Oscilatorna hipertenzija, gojaznost u sklopu koje obicno ide kao posledica povisen holesterol i trigliceridi, dakle poremeceni lipoproteini, i najzad lezija jetre (neko ostecenje na jetri - da li ste imali hepatitis, ehinokokus, povrede itd?), sve ovo praceno povisenjem transaminaza jetre ALT 81, sto je obicno znak ili poremecaja na nivou jetre (postoji lezija pa ovo moze biti u vezi sa lezijom) ili znak nekog sistemskog poremecaja ili bolesti.....

Neophodno je da smrsate, i ako pijete cesto i mnogo kokakolu ili slicne gazirane napitke - obavezno prestanite.

Ponovite rezultate za 3 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2007 11:43 am
Postovi: 4
Hvala Vam.
Da li bi ste mogli nesto vise da mi kazete o leziji jetre, sta je to?Sta znaci sama ta rec i da li je ona generalan naziv za sve bolesti jetre ili je naziv specificne bolesti jetre.Od bolesti koje ste naveli nisam patio.Zbog prirode posla, analize vrsim jednom godisnje, a na poslednjim analizama (septembar `06)nalazi ALT i AST su bili u normalnim okvirima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 10:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Lezija jetre je opsti naziv i oznacava najprostije receno - povredu jetre (sto moze nastati iz raznih uzroka, od hepatitisa, do ciroze, do tumora, do ehinokokusnih cista, do kalcifikata vecih dimenzija do hiljadu raznih stvari). LEzija jetre prakticno ne znaci nista. Dok ne znamo koliko je, gd eje locirana, na sta se sumnja. Svakako ninasta opasno jer d aje tako vec biste bili hospitalizovani do sad.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 205 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: