Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje?
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Kako to da niko nezna šta bi mogla da uradim? Zar je nemoguće izlečiti alergiju na antibiotike? Da li je to neko obolenje i čega? Da li bi od eritromicina i dovicina imala grčeve i mučninu kada bi ih dobila infuzijom ili inekcijom ako ih uopšte ima u tom obliku?Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 12:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Naravno da bi ste imali! Ni ne pokusavajte da na svoju ruku uzmete - ili ne kazete lekaru! - preparate na koje ste alergicni, od alergije se moze umreti, posebno od one na lekove. alergija je odgovor imunog sistema na substancu izvan tela ili u telu koje imuni sistem iz ovog ili onog razloga prepoznaje kao strano telo. Postoje desenzitacije na odredjene alergene (hranu, pa i lekove) ali kad su lekovi u pitanju retko ko od alergologa voli da se time bavi jer je mogucnost da mu pacijent premine od anafilaktickog soka dok ga izlaze alergenu uvek prisutna i u zavisnosti od leka - moze biti visoka (na primer kada je o penicilinima rec). Eventualna desezitacija se radi u bolnickim uslovima uz prisutno osoblje i anesteziologa po potrebi te antisok terapiju na dohvat ruke. Nemojte se igrati sa lekovima na koje ste alergicni, gledajte da ih cak ni u kuci nemate bez preke potrebe (desavaju se greske da covek posegne z anecim drugim a greskom popije ono na sta je alergican)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Zaista sam vam zahvalna na ovom iscrpnom odgovoru. Ali me brine šta ću ako se razbolim i ovako se mučim. Postala sam kao neka baba sa čajevima, i biljnim preparatima. Zar je moguće da je nauka toliko napredovala a da za ovo nema nikakvo rešenje? Ja se osećam sasvim dobro a ustvari bi mogla da umrem od neke jače infekcije. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 2:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Nemojte se zbog toga brinuti...
Uvek ima mogucnosti da se koristi neki drugi lek na koga niste alergicni...

Bitno je samo da UVEK obavestite lekara da ste na neke lekove alergicni, a i nek Vam vas lekar upise u knjizicu na koje ste lekove alergicni kako ne bi ste dosli nekada u situaciji da neko nehotice pogresi.

Poslusajte savet koji Vam je dala koleginica i nemojte se na svoju ruku igrati sa alergenima....
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Hvala vam što ste pokušali da me utešite. A koji mi još antibiotici ostaju? Ja sam alergična na penicilin, baktrim, cefalosporin, a od eritromicina ( hemomycina, runac ) dovicina imam grčeve i mučninu. Čak mi i ciprocinal stvara blažu mučninu. Nije mi jasno zašto mi se to dešava ? Naravno da ne uzimam ništa sama osim ferveksa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 2:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sto se grceva i mucnine tice, bez obzira kako je propisano, uzimajte uvek lkeove na pun zeludac, pa makar im bila i manja resorpcija. Sto se alergija na te silne AB tice, uradite kozne probe, mozda i niste alergicni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Hvala vam na savetu. Verujte da sam po uputstvu mog lekara bila samo u dnevnoj bolnici da bih videla mogu li uzimati eritromicin. Tamo su mi rekli da je sve uredu ali se bojim ovih jakih grčeva i mučnine. Nisam ja neka kukavica nego sam doživela gušenja i oticanja od penicilina i cefalosporina pa sam oprezna. Možda bih mogla da proverim kako reagujem na baktrim. Nisam pročitala da je neko imao slična iskustva i toliku senzibilnost na antibiotike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nemojte nista da proveravate na svoju ruku, ne postoji preparat koji ne moze da da alergijske manifestacije. Uradite alergenske kozne probe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Eto vi ste mi pomogli više nego moj lekar. Već sledeće nedelje ću tražiti uput za institut, da bi uradila alergenske probe. Hvala vam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 5:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Donkorleone, evo ako mogu da te utešim bar malo, jer sam u sličnoj poziciji, ja sam alergična na penicilin, tetracikline, eritromicin

Za sada pijem samo Ciprocinal koji mi stvara mučninu ,ali nekako ide.Da, i smem tj. uvek primam Linkocin injekcije, za koje sam čula da mogu biti jako opasne ????????? (čak mi je i objašnjeno ,u pitanju je neki kolitis, ali da ne prenosim pogrešno...)

I rečeno mi je da uradim alergenske probe, to se odleži 3-4 dana na klinici ....jer pitanje je koliko su sve te alergije ''tačne'' .A naravno da ne smemo da sami isprobavamo ,na svoju ruku.

Ja se sve kanim da odem ,ali nikakko ne smem,valjda ću konačno skupiti hrabrosti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 6:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne treba vam nikakva hrabrost! To su probe sa ogromnim razblazenjima tako da je svaka sistemska alergijska reakcija iskljucena!
Slobodno idite na alergenske probe.
Sto se Lincocin-a tice, dobar je koliko i drugi i isto toliko los. Nema leka koji nije u stanju da izazove anafilakt. sok ili aplaziju kostne srzi ili .... milion propratnih nezeljenih efekata ali na svu srecu enormno retko, da se meri u promilima a ne procentima. Drugo, vi ne koristite Lincocin svako jutro umesto dorucka, vec kada vam je potrebna antibiotska terapija. Bez straha!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
E da sam bila pametna pa da sam ranije pristupila ovom forumu. A meni bilo glupo da opterećujem ljude sa mojim problemima. Sada me još interesuje šta podrazumeva postupak desenzibilizacije? Da li su to obične alergenske probe ili je tu još nešto? Da li je neko imao takvo iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 8:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Uprosceno: Pod pretpostavkom da se utvrdi tacna supstanca ili supstance /alergeni/ na koje ste alergicni, onda vam se daju sve manja i manja razblazenja u tacno jasnim vremenskim intervalima na taj se nacin organizam "privikava" na alergen i na njega u buduce ne reaguje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Zar to nije opasno za organizam? Za imuni sistem? I šta ako se loše odreaguje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
LJudi ne igrajte se sa zivotom,ako ste alergicni na neki antibiotik,alergicni ste i tacka, sta sada tu izvodite, mozda ste imali neku blazu reakciju pa se niste dovoljno opametili, da necete mozda da dozivite klinicku smrt kao ja i da vas jedva povrate, mozda bi i onda dalje kukali sto ste alergicni na neki antibiotik ili bi bili zahvali sto ste zivi.....
Ja sam alergicna na penicilin i jos neke nije vazno, ali ne brinem ( kao sto ni vi ne bi trebalo da brinete), jer nadje se zamena........
srdacan pozdrav i cuvajte se i ne probajte nista na svoju ruku

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 218 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: