Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: nagli gubitak snage leve ruke-kompresija nerva?
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 10:35 pm
Postovi: 2
Pre oko mesec i po dana povredio sam levo rame u teretani. Nastavio sam da treniram dve nedelje dok nisam primetio da ne mogu da spavam zbog bolova. Otisao sam na seansu kod lokalnog nadrilekara (namestanje kicme i sl.), koji mi je rekao da je sve u redu, "namestio" levo rame i usput i dva prsljena, od kojih jedan vratni. Od tog dana poceo sam naglo da gubim snagu, da bih u roku od 8 dana sa 15 zgibova dosao na nula zgibova.Isto je i sa ostalim vezbama za gornji deo tela. Desna strana, odnosno desna ruka je ok, ali leva ne moze ni 30% od onoga sto je mogla pre samo 3 nedelje. Krenuo sam kod privatnika na fizioterapiju i tamo su mi rekli da je najverovatnije usled kompresije nerva doslo do njegove kvalitetivne promene.Terapija je nekim magnetima,elektro-stimulacija, ultrazvuk i masaza. Posle 4 terapije (4 dana) stanje se malo popravilo,ne primecujem dalji gubitak snage, ali napredak je veoma spor. Sve to mi deluje veoma sporo. Ima li neka preporuka za dalje? Da li da nastavim sa ovom terapijom ili da pokusam nesto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
obratite se nekoj od velikih ustanova koja se bavi fizikalnom medicinom! (sokobanjska, klinicki centar srbije)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 3:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
definitivvno je u pitanju povreda nerva, koja po nivou povrede ne znam, koliko je narushen senzibillitet po kozi, ako je gubitajkk snage prisutan onda morate da se pojavite negde gde se ozbiljno radi!

moja preporuka je da odete u Sokobanjsku u fizikalnu salu kod Sime ili Bece ili mlade Gordane!

povrede nerva se sporo zalechuju, na primer nerv koji je prekinut se oporavlja 8 mm za 24 sata!

Mada kod vas nije u pitanju potpuni prekid nego kompresija izazvana luksacijom ramenog zgloba...koje je vrlo verovatno izazvao taj kostolomac koji vac je nameshtao, poshto to shto te babe i dede rade po selima zaistaaaaaaaaa ma necu ni da komentarishem, necu da se nerviram!

Krivo mi je shto ljudi ne znaju ko su pravi kiropraktichari u nashoj zemlji pa tako odlaze kod kojekakvih nadrilekara!
I mislim, to nameshtanje prshljenova, nema tu ni P od prshljena, to shto se chuje i shto se uradi eje zapravo manipulacija ligamenata oko kichme i prshljenova, jakih ligamentnih veza koje daju potporu celom kichmenom stubu!

Sledeci put molim Vas, otidjite kod fizijatra ili kod pravog kiropraktichara koji ima ordinaciju!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 10:35 pm
Postovi: 2
ok, hvala na odgovoru. zivim u sapcu, gde i idem na terapiju. posto je primetan izvestan napredak nastavicu jos par dana sa terapijama pa ukoliko ne bude delovalo, eto mene u bgd. rekli su mi i da nerv nije prekinut, jer leva ruka mi je u potpunosti pokretna, ali je razlika primetna pod opterecenjem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 268 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: