Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 09, 2010 9:26 pm
Postovi: 19
Postovani imam veoma ozbiljan problem i molio bih za odgovor. Takodje da napomenem da imam 22 godine.

Naime prije mjesec dana javili su mi se sledeci simptomi: tezina u zelucu, otezano disanje, jaka malaksalost, oduzimanje ekstremiteta, opsta slabost, lupanje i preskakanje srca, preznojavanje, osjecam sve neko strujanje po tijelu kao da cu da dozivim infarkt ne daj Boze...i sad dok ovo pisem osjecam jaku malaksalost i tesko disanje. Bio sam na raznim pregledima od gastroenteorologa koji nije nasao nista sem manjeg gastritisa i povecane zuci i zabrinut zbog toga bio sam na ultrazvuku abdomena gdje je utvdjeno da je sve u redu, kardiologa koji je takodje rekao da je sve u redu sem da imam veci broj bijelih krvnih zrnaca sto je znak neke viroze, EKG nekoliko puta i svaki put je bio dobar, radio krvnu sliku nekoliko puta, i svi su nalazi dobri, samo mi je nadjen adeno virus. a meni se i dalje javljaju ovi simptomi, pogotovo sad kad sam izasao iz kuce da prosetam, jedva sam se dovukao nazad zbog tezine simptoma....Moram da napomenem da sta god da pojedem osjecam neki pritisak u zelucu, jaku tezinu..pritisak mi je u redu, napominjem da sam stalno evo vec mjesec dana jako malaksao i da sam rijetko izlazio iz kuce sem kad sam isao kod doktora ili kad sam isao da radim ispit na fakultetu...

molio bih Vas za savjet sta dalje, jer ovako vise ne mogu. Unaprijed zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pon Dec 20, 2010 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 09, 2010 9:26 pm
Postovi: 19
Dobro vece. ako bih mogao da zamolim opet za odgovor, puno bi mi znacio.

Danas sam dobio rezultate sa testom sa imunologije.

Detektovana su mi: Anti glatkomisicna AT (ASMA) 1:40, 3+
ANA (HEP2 substrat IGG) 1:80 mrljasti tip 2+

Zakljucak:

Detektuju se antinuklearna antitijela mrljastog tipa bojenja, umjerenog inteziteta fluoroscentne na HEp2 substratu.
Vrijednosti antitijela specificnih za SM, U1 RNP, SS B antigene unutar fizioloskih vrijednosti.
Vrijednosti antitijela specificnih za M2 komplex antigena mitohondrija (AMA M2) su unutar fizioloskih granica.
Detektuju se antiglatkomisicna antitijela (ASMA) intezivne fluorescence na substratu zeludac/bubreg pacova.
Vrijednosti antitijela specificnih za proteinazu 3 (Pr3 cANCA) i mijeloperoksidazu (MPO pANCA) su unutar fizioloskih granica.
Koncentracije alfa 1 antitripsina i ceruloplazmina u serumu su u okviru fizioloskih granica.
Antitijela specificna za antigene jetre (LKM 1, SLA, LP, LC1) nisu analizirana zbog nedostatka reagensa.



Molim nekog strucnog ako moze da protumaci ovaj nalaz, da mi saopsti da li je nesto ozbiljno jer ja citam svakakve situacije po netu pa sam se dosta i prepao... Meni su na imunologiji dali jos nekoliko uputa da dalje pretrage, ali mi nisu nista drugo saopstili. Tako da ako je moguce samo da mi neko odgovori. Unaprijed zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
markopppp je napisao:
Postovani imam veoma ozbiljan problem i molio bih za odgovor. Takodje da napomenem da imam 22 godine.

Naime prije mjesec dana javili su mi se sledeci simptomi: tezina u zelucu, otezano disanje, jaka malaksalost, oduzimanje ekstremiteta, opsta slabost, lupanje i preskakanje srca, preznojavanje, osjecam sve neko strujanje po tijelu kao da cu da dozivim infarkt ne daj Boze...i sad dok ovo pisem osjecam jaku malaksalost i tesko disanje. Bio sam na raznim pregledima od gastroenteorologa koji nije nasao nista sem manjeg gastritisa i povecane zuci i zabrinut zbog toga bio sam na ultrazvuku abdomena gdje je utvdjeno da je sve u redu, kardiologa koji je takodje rekao da je sve u redu sem da imam veci broj bijelih krvnih zrnaca sto je znak neke viroze, EKG nekoliko puta i svaki put je bio dobar, radio krvnu sliku nekoliko puta, i svi su nalazi dobri, samo mi je nadjen adeno virus. a meni se i dalje javljaju ovi simptomi, pogotovo sad kad sam izasao iz kuce da prosetam, jedva sam se dovukao nazad zbog tezine simptoma....Moram da napomenem da sta god da pojedem osjecam neki pritisak u zelucu, jaku tezinu..pritisak mi je u redu, napominjem da sam stalno evo vec mjesec dana jako malaksao i da sam rijetko izlazio iz kuce sem kad sam isao kod doktora ili kad sam isao da radim ispit na fakultetu...

molio bih Vas za savjet sta dalje, jer ovako vise ne mogu. Unaprijed zahvalan.


poz...citam tvoj post i ono sto mi je najvise privuklo paznju je ovo otezano disanje,tezina u zelucu(stomaku),povecanje zuci,malaksalost...
sve te simptome imam i ja...koji su mi se javili poslije operacije zuci...evo vec 9 mjeseci i vise je proslo od op a ja nisam nimalo bolje...
pored svih tih simptoma imam mucnine,pospanost,"knedlu u grlu",susenje usne supljine,vrtoglavice itd...ne mogu se trenutno vise ni sjetiti...(o mojim simptomima mozes vise procitati u temama POTREBAN MI JE LIJEK i BILIJARNI/ACID REFLUX)...
uradila mnostvo pretraga...kao i to..cak i puno vise...sve manje vise ok izuzev bilijarnog refluxa i zelucane kaskade koja je potvrdjena gastroskopijom...u nalazu gastroskopije mi pise da imam mnogo zuci (bilijarni reflux) nataste...i kaskadnu formu zeluca...
koliko sam mogla da shvatim...redio si gastroskopiju i pronadjena ti je zuc u zelucu kao i gastritis???
jesi li operisao zucnu kesu?ako nisi postoji isto mogucnost da imas bilijarni reflux tj (zuc u zelucu)...a gastritis imas vjerovarno zbog te zuci koja ti nagriza sluznicu zeluca...
mislim da je to okidac svih tvojih problema...i otezanog disanja...i malaksalosti i tezina u zelucu ...obzirom da si rado uz stomaka jesu li ti pronasli zrak u crijevima (meni jesu...uz je pokazao puno zraka u crijevima...tj meteorizam crijeva...vjerovatno zbog otezanog varenja i slicno)
osjecas li nadutost stomaka?vraca li ti se hrana u grlo?ja imam osjecaj kao da mi hrana stoji u jednjaku i u grlu...
otezano disanje je jedan od mojim najgorih simptoma,kao i svakodnevna mucnina popracena vrtoglavicom (bas kao i ti...nisam u stanju da setam...da sjedim...najbolje se osjecam kad lezim...mada i kad lezim osjecam se bolesno)...
vani idem samo kad idem kod dr i kad bas moram...brzo se zamaram...umorna se budim i kvaliteta zivota mi je uzasna...
primjetila sam da teze disem kad sjedim ili kad stojim tj setam nego kad lezim...nagdje na internetu sam procitala da otezano disanje prilikom sjedenja,stajanja ima veze sa jetrom...a otezano disanje prilikom lezanja ima veze sa srcem...tako da vjerujem da moji i tvoji problemi nemaju veze sa srcem nego sa probavom..jetrom i slicno...
o tom adeno virusu nemam pojma tako da necu komentarisati...nadam se da ce se javiti neko strucan ko ce ti objasniti bolje o cemu se radi...
ja sam ovo napisala cisto iz tog razloga jer se prepozanajem u nekim tvojim simptomima (na neki nacin vrsim poredjenje)...mada ovo sve sto sam na pisala ne mora da znaci da imamo isti problem...jedna bolest ili stanje ima 1000 lica (moze se raditi o jednoj bolesti ,a da je svako dozivljava na drugaciji nacin...da ima druge simptome ili da je asimptomatican)
povedi racuna o ishrani,ne jedi nista masno,izbaci secer...jedi vise kuhano i svjeze,kao i voce i povrce...gazirano i grickalice izbaci...kao i svu hranu koja nadima,ljuto,zacinjeno takodje)...pronadji ono sto tebi najvise odgovara
ja uzimam puno lijekova koje mi je dr propisao,pridrzavam se ishrane ali nazalost ne osjecam neko poboljsanje...
vecina doktora kod kojih sam bila gleda me sa cudjenjem i jednostavno im nije jasno (ili mi ne vjeruju kad im pocnem nabrajati svoje simptome)...
ispocetka su me cak ubijedili da je to sve psiha...ali vjeruj mi...svoje tijelo i sebo poznajem jako dobro i znam da psiha nije 100%...ali od svih ovih simptoma i svakodnevne borbe sa simptomima mogu ti reci da strada i psiha...dakle psiha je posljedica onog "neceg" sto je uzrokovano nekim promjenama u organizmu...
do prije op zuci ja sam bila jedna jako pozitivna,vesela i zdrava osoba...a sada sam sjena koja jednostavno ceka da joj prodje vrijeme...zivi dan za danom...u nadi da ce se naci neko rjesenje...za ovaj problem (meni tako tezak)...
nego idi doktorima,trazi uzrok svog problema,budi uporan...nije mi namjera da te obeshrabrim...samo sam ti ukratko ispricala dio onog sto se samnom desavalo i sta se desava...
pozdrav,cujemo se i sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 3:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 09, 2010 9:26 pm
Postovi: 19
Draga Azra hvala na odgovoru!

Bas mi je zao kad cujem nekoga ko se muci isto koliko i ja dan za danom.... sve sto ste naveli, imam i ja: pocev od knedle u grlu, osjecaja kao da mi je hrana u jednjaku, hrana mi se vrace prilikom podrigivanja, imam stalnu potrebu za podrigivanjem od kojeg mi bude trenutno lakse, i ponekad mi srce preskoci sto je najstrasniji simptom od svih za mene, jer u tom sekundu se sav preznojim, uplasim, i na trenutak ostanem bez daha.... i ja sam primijetio da mi je nekako 'najteze' kad sjedim, nekako se osjecam nadutim u dijelu grudi, kao da ne mogu do kraja da udahnem. Osjecam konstantan umor, cak i kad se dobro naspavam, ponekad imam manje vrtoglavice i osjecaj 'oduzimanja' kojeg prati obavezno kratkotrajno preznojavanje....i povremeno imam temperaturu 37.2/3/4 (ne stalno) Da napomenem da nisam nikad operisao zucnu kesu, jedinu operaciju sto sam imao bila je operacija krajnika kad sam bio dijete.

Nosio sam holter, radio ultrazvuk srca, i oba kardiologa kazu da je srce ok, samo da imam neka minimalna pretkomorska preskakanja koja nisu opasna valjda?

Sto se tice gastroenteorologa, kao sto sam rekao, pronasao je vecu kolicinu izlivene zuci i uputio me kod drugog doktora kod kojeg sam radio ultrazvuk abdomena, i svi organi su normalnog oblika, samo je kako ste Vi vec rekli nasao ogromnu kolicinu gasova (valjda u crijevima). Vise puta sam radio krvnu sliku, koja je u granicama normale tako da je ok, radio sam test na koksaki (posto imam sve simptome) i na adeno virus, i pronadjen mi je taj adeno virus kojim sam se prema rijecima doktora zarazio 4 mjeseca unazad i koji se aktivirao. A danas sam dobio rezultate sa imunologije, i postavio sam ih gore u nadi da ce neko strucno lice malo vise prokomentarisati, je ove 2 stavke koje su pronasli, prema podacima sa interneta pronalaze se kod osoba sa autoimunim hepatitisom, i zato sam se jako uplasio, iako su me danas na imunologiji 'uvjerili' da ne postoji razlog za brigu jer vjerovatno nemam autoimunu bolest... vec su mi dali upute kao sto sam vec rekao da se opet testiram na razne viruse pocev opet od koksakija, HIV-a, epsteina, hepatitisa.... i nadam se da nije nista od navedenog...

Kao i Vama, mnogi doktori su pokusavali, a i dalje pokusavaju da moje stanje pripisu mojoj psihi, ali kao sto ste rekli mi sami najbolje poznajemo svoje tijelo, ja sam uvijek bio sportista, nista alkohol, kofein, cigare, droga.... tako da ne prihvatam dijagnozu poremecaja psihe.

I dalje cu se naravno boriti sve dok se konacna dijagnoza ne uspostavi. A Vama se jos jednom zahvaljujem, i nadam se da cete se i Vi sto prije oporaviti i opet uzivati u zivotu.

Puno pozdrava,

Marko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 3:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 8:26 pm
Postovi: 5
Nisam nikakav strucnjak (daleko od toga), ali, moja devojka ima neke od tvojih simptoma, i saznala je za Anxiety Attack Disorder. Spisak simptoma i tegoba uz to cudo je toliko zeznut i dugacak, da me ne bi cudilo da ga imas. Idi na http://www.anxietycentre.com i vidi sta mozes da saznas o sebi.

Problem sa mnogim sindromima, narocito mentalnim poremecajima (oni koji ti otezavaju mnoge stvari u zivotu), je sto do skora maltene nisu ni bili priznati. Ja recimo imam ADD (attention deficit disorder), nije ozbiljan kao AAD, ali do pre 10ak godina ga nisu ni lecili, cak ni verovali u to, ladno su mislili da ne postoji posle srednje skole, pa ti vidi. Meni je on pojacan kandidom i nosem (koje sam na putu da izlecim prirodnim preparatima), ali mi inace nisu jaki simptomi. AAD je dosta tezak, udara na sve, srce, panike, poremecaji emotivne, zivcane i druge prirode, u grudima, sa spavanjem, stavki ima vise ekrana, a slova su sitna...

Evo procitao sam malo i drugi post, ali devojka mi kaze da su i to simptomi AAD. U svakom slucaju, idi na sajt, jer cak i ako je tvoj problem fizicke prirode, vrlo je moguce da imas i AAD

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
poz marko...imamo jako slicne simptome...gotovo da sam sigurna da ti je to sve od refluxa zuci (vracanja zuci u zeludac)...nadimanja i loseg varenja...ali glavni problem je to vracanje zuci koji za posljedicu ima otezano varenje i extremno jako nadimanje...
taj umor osjecam i ja konstantno...svake sekunde bez obzira koliko sam spavala i stalno sam pospana...
kad kazem vrtoglavice u mom slucaju vise mislim na neki osjecaj pijanstva.opijenosti i ima puno trenutaka kad mislim da cu pasti u nesvijest...glava kao da nije moja (upravo to neko oduzimanje o kojem i ti pricas)...mada cijelo vrijeme pokusavam da se "dozovem"...
problem je taj sto ja istovremeno imam vise simptoma od kojih su mi najgori otezano disanje,te "vrtoglavice i mucnina...
imas li ti mucnine???ja imam svakodnevno,cak cesto nisam u stanju da pricam koliko mi je muka...pa samo sutim...
svaki dan dozivljavam kao neki tezak zadatak i veliku obavezu...mada se zaista trudim da jedem zdravu hranu...svjezu itd...
lupanje srca imam cesto ali to mi dolazi kad me uhvate mucnine,pa se toliko izmorim od mucnina i nadimanja (dobijem napad panike i pocne mi srce lupati)...takodje imam povremeno i ta preskakanja ali to sam imala i ranije...tacnije neko treperenje srca...pa sam se navikla na to...a nije tako ni cesto...to me uopste ne zabrinjava...
najgore mi je ovo otezano disanje i to stanje pijanstva...imam osjecaj kao da me neko drzi za vrat cijelo vrijeme...
a u stomaku kao da imam neku ogromnu vodenu loptu ili veliki kamen...
te temperaturice imam i ja...vec godinama...cak sam primijetila da je moja normalna temperatura...od 36,8 pa do 37,2/3...
inace u svijetu se normalnom smatra temperatura i do 37,5...zavisi kako ciji organizam...isti slucaj je i kod moje sestre...a prije sam se stalno opterecivala s tim...i mjerila svakih pola sata temperaturu (trebalo mi je pola godine da shvatim da je to moja normalna tjelesna temperatura)...
i prije sam se jako dobro osjecala s tim nazovimo "temperaturicama"...nisam osjecala malaksalost i slicno...
a moze ti se temperatura dici i od neke tjelesne aktivnosti,zavisi od temperature prostorije i slicno...
uglavnom da se vratim na glavni problem...
kazes nisi op zucnu kesu...reflux zuci moze se razviti i kod osoba koje nisu imale operaciju zucne kese...ali ovo je jedan jako slozen problem
i jako ga je tesko tretirati (nekima pravi vece a nekim manje probleme,neki ga imaju ali nemaju bas neke simptome dok kod drugih mozue haos da napravi)...
to je dakle problem duodenogastricnog refluxa (sadrzaj iz duodenuma se vraca u zeludac ili jos gorim slucajem u jednjak...)
voljela bih da mi prepises tacnu dijagnozu gastroenterologa...
i taj reflux zuci moze se utvrditi samo gastroskopijom koliko sam upucena...rtg gastroduodenuma moze pokazati reflux (ali nije sigurno koji acid/ili zucni reflux)...tako da se samo pomocu gastroskopije moze vidjeti jasno sadrzaj zeluca...

tvoj problem nije srce to sam 99,9% ubijedjena...vidis i tebi je kao i meni uz pokazao veliku kolicinu gasova u crijevima tj. meteorizam...
to ja nisam imala prije operacije zuci...
ni reflux zuci ni meteorizam crijeva...
dakle polazim od uzroka glavni problem lezi u tom refluxu...on je uzrok i okidac svega...zucni reflux iz nekog xy razloga (ne znam objasniti jer nisam strucnjak) izaziva nadimanje i veliku kolicinu gasova u crijevima...velika kolicina gasova u crijevima odize dijafragmu i zeludac...pa samim tim plucima ostavlja malo prostora za disanje...kao posljedica javlja se otezano disanje...knedlu ugrlu imas zbog te kiseline koja ti dolazi u jednjak i zraka/gasova koji se iz crijeva "penju" ka grlu...vrtoglavice,umor i pospanost opet imas zbog otezanog disanja ...nadimanja..gasova...
bolje se osjecas kad lezis zato jer se gasovi koji su negdje u jednjaku i zelucu spustaju nize prema crijevima...dakle kad ustanes abdominalni tlak zbog gasova postane izrazeniji...a najizrazeniji je ja mislim kad sjedis...
sve je to jedan veliki zacarani krug u kojem se ja nalazim vec 9 mjeseci...imam osjecaj kad bi se oslobodila tog refluxa da bi se oslobodila i svih drugih simptoma...dakle reflux zuci je glavni problem...a stim refluxom zbog pritiska istovremeno dolazi i do acid refluxa jer zuc i gasovi"poguraju" i acid reflux...
zbog pritiska,nadimanja i gasova opusti se pilorus (sfinkter na prelazu zeluca i duodenuma)...a takodje gasovi istovremeno vrse pritisak i na donji ezofagusni sfinkter (tj sfinkter izmedju jednjaka i zeluca)...
najbolnije od svega je sto ja stvarno nemam pojma kako se izvuci iz ovog...puno lijekova sam pila...na ishranu pazim maximalno...istina je da se slabo krecem jer nemam snage i osjecam se jako bolesno...
najgore od svega je sto doktori ovo smatraju stanjem a ne bolescu (uglavnom)...pa tim vise niko nece da se bavi ovom problematikom...
a vecina njih nema pojma kako ovo "stanje" dozivljavaju pojedini pacijenti...poznajem dosta osoba koji se bolje nose sa karcinomom nego ja sa ovim...
zbog ovog nisam u stanju da obavljam ni svakodnevne aktivnosti...jedva se o sebi brinem...i nimalo ne pretjerujem u ovome sto pisem jer se zaista tako i osjecam...
sta ti je rekao dr koji ti je radio uz abdomena...kakva ti je jetra..je li masna,povecana???gusteraca?
i ja sam radila masu tih autoimunih testova...pa i testove na HIV,hepatitise itd...sve ok...
napisa se ja...uglavnom problem je u refluxu zuci...po mom misljenju ...za koji nisam dobila odgovor od dr kako se lijeci i moze li se izlijeciti...
poz i cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Čet Jan 13, 2011 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 09, 2010 9:26 pm
Postovi: 19
pozdrav. Prije svega bih zelio da Vam pozelim srecnu i zdravu Novu godinu. Nisam se ranije javljao jer sam lezao u bolnici 10tak dana i za tih desetak dana poslije svih mogucih analiza i testova, pocev od testova na drogu, viruse, MR-a sa kontrastom, itd, doktori su mi samo ustanovili anksioznost i dali mi da pijem ksalol 2 puta po pola tablete dnevno. Do skoro su mi se bila smirila preskakanja srca, ali kao za inat dobijem sad grip i stave me na inekcije penicilinom, i sto je najgore za mene opet mi se vrate cesti preskoci srca, gorusica, mucnine, osjecaj da cu svaki cas da padnem u nesvijest....ma uzasno se osjecam! A pokusao sam da normalno zivim cim sam izasao iz bolnice po preporuci ljekara; poceo da setam, da igram fudbal, da se druzim....ali sve to nije pomoglo jer su simptomi i dalje bili tu! I postajem toliko opterecen srcem da sam zakazao poslednji test prekosjutra koji bi konacno trebalo da mi otkloni svaku sumnju sto se srca tice, a to je test opterecenja.

E da, meni je gastroenteorolog kod kojeg sam prvog bio prije 2 mjeseca, kad sam i radio gastroskopiju rekao da mi je u zelucu veca kolicina jarko crvene zuci, i zbog toga me bio uputio na eho abdomena gdje je sve bilo cisto kao suza. I ja sam sve vise ubijedjen da je problem u refluxu zuci i kod mene (ako mi potvrde prekosjutra da je srce ok), samo sto je najveci problem sto ne znam kako cemo to izlijeciti...mene su kljukali svim mogucim tabletama: od ranisana, motiliuma, nexiuma, meteospasmyl-a....i NISTA! jedno veliko NISTA! i dalje sto god pojedem, popijem....vrace mi se sadrzaj u grlo...tesko disem, pogotovo kad sjedim, srce preskace, a tu je sad i ova gripa....ma uzas... a sto je najgore , ja nemam neki strah da izadjem napolje da se druzim da se bavim fizickom aktivnoscu....sto se kosi sa pravilima oko anksioznosti zar ne? ne znam sta da Vam kazem, nek nam je Bog veliki u pomoci! Ja se sad samo u njega nadam!

Puno pozdrava,

MARKO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pet Jan 14, 2011 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 09, 2010 9:26 pm
Postovi: 19
e da, jos samo da pitam nekoga od vas da li je normalno da mi ponekad srce pocne ubrzano raditi iz cista mira, pri tom ne mislim na neke prevelike tahikardije....meni je prosjek otkucaja od 55 na gore u mirovanju, obicno se krece u intervalu od 60 do 75....ali ponekad osjecam kao da srce izbija iz grudi, i to me pomalo plasi iako su mi doktori rekli da nema mjesta panici sto se srca tice....znam da je srce jak misic koji je sacinjen od debelih vlakana i da je 'dizajniran' da pretrpi jake stresove (ovdje mislim i na 190+ otkucaja u minuti) ali jednostavno ne mogu da se otmem utisku da nesto nije u redu sa srcem....ali valjda mi i konacno otklone sumnje prekosjutra.....

unaprijed zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pet Jan 24, 2014 3:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 24, 2014 3:47 am
Postovi: 4
pozz..malo sam zakasnio
vjerujem da ste svi dobro i zdravo. imate jos jednog clana grupe koji ima iste probleme i simptome naredne 2.5 godine.nadam se da ce mi se neko javiti da vidim imal izlaza ovoj patnji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pet Jan 24, 2014 3:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 24, 2014 3:47 am
Postovi: 4
pozz..malo sam zakasnio
vjerujem da ste svi dobro i zdravo. imate jos jednog clana grupe koji ima iste probleme i simptome naredne 2.5 godine.nadam se da ce mi se neko javiti da vidim imal izlaza ovoj patnji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Čet Feb 06, 2014 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 06, 2014 4:29 pm
Postovi: 1
Pozzdtav...

Nadam se da ste svi dobro i da se se izlecili. Ja imam iste simtome i to bas dugo traju, strasno mi smetaju ogranicavaju me, ne mogu normalno funkcjonisati ...sve vase simtome sto ste nabrojali i ja imam , ne znam vise sta cu, zatvorila sam se u kucu, sto ne lici na mene jer ja sam volela da setam, druzim, jednom reciju da skitam, sta god da pocnem raditi ja se brzo umaram, malaksala sam, postajem i depresivna jer ne vidim izlaza i svasta mi prolazi kroz glavu. Nadam se da ce neko odgovoriti ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Čet Avg 28, 2014 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 24, 2014 3:47 am
Postovi: 4
neznam valentina ali niko se vise ne javlja da li je ikoga popustilo. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 12:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 20, 2015 12:23 am
Postovi: 1
Pozz ljudi! Pročitala sam sve što ste napisali da vas muči vezano za želudac i teško disanje...dali je još uvijek netko aktivan na ovom forumu da ne pišem bezveze :-? ..i dali je uspijeo riješit problem jer mislim da nas muči ista stvar..samo što ja imam još neke simptome i voljela bih ako bi mi netko mogao udjelit savjet i pomoć mi jer moja kvaliteta života je spala na 0! :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pon Sep 14, 2015 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2015 3:47 am
Postovi: 1
Barb19 je napisao:
Pozz ljudi! Pročitala sam sve što ste napisali da vas muči vezano za želudac i teško disanje...dali je još uvijek netko aktivan na ovom forumu da ne pišem bezveze :-? ..i dali je uspijeo riješit problem jer mislim da nas muči ista stvar..samo što ja imam još neke simptome i voljela bih ako bi mi netko mogao udjelit savjet i pomoć mi jer moja kvaliteta života je spala na 0! :cry: :cry:


Coo, evo da se i ja ukljucim u temu. Imao sam ranije problema sa kiselunom i podrigivanjem, mada je kod mene sve to na psihickoj osnovi dokazano. Medjutim ovog leta mi se stanje pogorsalo u smislu da sam dobio gusenje iz jednjaka-zeluca. Imao sam i pre par godina ovakve simptome ali ne ovako uporne kao sada. Doktorka mi je dala eglonyl koji pomaze kod psihicki izazvanih gastro simptoma. Nakon dve tri nedelje bilo mi je bolje. Medjutim ja slucajno prestanem da pijem i upadnem u opet u neki bedak pa mi se pogorsa stanje, i sada mi je hirurg, ne gastroenerolog, dakle hirurg, jer kod nas valjda nemaju gastro doktora prepisao nolpazu i famotidin za kiselinu, plus gastroperidon i jos neki lek za varenje mezym. Bilo mi je malo bolje od kad pijem ove lekove. Nekih destak dana evo. Mada danas opet me malo zateze u dusniku. Mozda je i od vremenske promene otkud znam vise, pijem brdo lekova. Pijem i eglonyl ponovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pet Sep 18, 2015 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 18, 2015 4:40 pm
Postovi: 1
Zdravo svima. Ja sam ovde nova, pa se i ne snalazim bas dobro. Mislila sam da mogu ovde da pronadjem resenje mog problema. Evo ovako: Ja sam pre dva meseca bila na moru u Crnoj Gori, poslednji dan kad sam trebala da se vratim zaradila sam onaj njivoh virus. Temperatura, dijarea, jako mi je lose bilo kad sam stigla kuci, I primila sam dve infuzije, i bilo mi je bolje-ozdravela sam. Medjutim posle nedelju dana pocne grlo da me boli jako i sutra dan temperatura, odem kod lekara opste prakse prepise mi 5 dana inekcije. Meni bude bolje medjutim ja i dalje sam imala temp. Doktorka me uputi kod grudnog, snimim pluca kad ono upala pluca! Lezala sam u bolnici 6 dana, primala terapiju i tokom tih 6 dana nisam imala temperaturu. Temperaturu nisam imala i pre ulaska u bolnicu, znaci ja sam se osecala dobro, krvna slika ok, kad mi je poslusala pluca nista se nije culo, redovna stolica... ali na snimku se videla mrlja neka na desnom plucnom krilu. Po izlasku iz bolnice dobijem antibiotike i pocnem se oporavljati. Iz bolnice sam izasla 26 Avgusta. Smrsala sam 7, 8 kila..Sada sam se popravila 5 kila. Medjutim, uzmem ja da izmerim temperaturu juce kad ono 37.2! Ja se osecam dobro, nikakva malaksalost nista! Da li neko ima odgovor na sve ovo, sta bi moglo da bude?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 202 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: