Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kombuha - propratni efekti na kozi???
PostPoslato: Pon Feb 18, 2008 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:18 am
Postovi: 39
od juce pijemo caj od kombuhe, ali pojavio se jedan problem: naime caj smo uzeli zbog problema sa e.coli kod devojcice od 6.g. i navodnog decijeg ekcema kod deteta od 1. g. i 8 meseci. Kombuhu smo svi pili a samo njih dve su se izasule po kozi. Starija kao klasicnu alergijsku reakciju ( crveni "plihovi" kao ujed komarca na nogama), a manja sitan crveni osip po kozi ( celo telo) i jednu i drugu to svrbi.
Da li je to od kombuhe ili ... i sta dalje da radimo... da pijemo ili ne...
Hvala na odgovoru.
mama3

_________________
Mladen i Sanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 1:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
preporucio bih da nastavite sa uzimanjem caja. reakcije na kozi su indikacija da lek deluje, posto se organizam oslobadja otrova koji su se nagomilali u organizmu. da bi pomogli organizmu brze oslobadjanje od otrova i ublazili reakciju, preporucujem sto vise vode (2 litra dnevno), znojenje (sauna), masaza, duboko disanje (iz stomaka) da se organizam sto vise ispuni vazduhom i brze oslobodi CO2, svez vazduh i sto vise vremena na suncu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 2:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Svasta sam u zivotu cuo ali ovako nesto NE. Ne dajte deci kombuhu, prepuna je mlecne kiseline na koju su ocigledno preosetljiva. To nema nikakve veze sa detoksikacijom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 2:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Slažem se sa Kichom potpuno ,evo i dokaza iz literature o kombuhi ( da zanemarimo to da ja sa biohemijske strane posmatram ovo kao realan opis reakcija kiselina ......da ne davim evo :

''Kombuhom se naziva debela, sluzava, smeda navlaka pihtijaste mase koja pliva na površini zasladene tecnosti, koju nakon fermentacije koristimo kao cajni napitak, ali takode i kao kiselinu koja se može koristiti kao zacin umesto sirceta. Citav proces se odvija u staklenoj tegli. Može se staviti u obicnu, zasladenu vodu i tada ima ukus obicnog sirceta. Ime je dobila upravo po tome što se stavlja u ohladene cajne napitke od raznih lekovitih bljiki. U tecnosti se drži nekoliko dana, dobro zatvorena, dok se ne postigne željena kiselost, a to se meri lakmus papirom.

Izuzetno je važno da napitak bude blag, pošto se u njemu nalazi glukonska kiselina, koju inace u normalnim metabolickim okolnostima proizvodi jetra coveka. Ova kiselina ide direktno u krv i ima zaštitnu ulogu za ljudski organizam.
Povecanjem procenta ove kiseline u krvi dolazi do prekomernog zakišeljavanja krvi, što može u mnogome da poremeti ravnotežu organizma, a u težim slucajevima da izazove i smrt''

Ipak mislim da je dete suviše malo za ovakve napitke ,ali .........mišljenja su očigledno oprečna!

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kombuha
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2007 11:35 pm
Postovi: 27
Mi unazad 2 godine pijemo kombuhu ,i nista nam ne fali i dete nam je pocelo da pije sa 6 meseci .Dali je dovoljno da kazem da nikada nije popila antibiotik u svom zivotu sad ima 2god i 4 mes.Ne pije ni kravlje mleko, a mi se hranimo pomalo drugacije tako da verovatno je sve to doprinelo dobrom zdravlju.Svako odlucuje sam sta je najbolje i nemojte nikoga da slusate.Ako vama to prija samo napred.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
@aleksmicjj

I kakav je to uspeh??? Pa, ja 25 godina nisam uzeo antibiotik niti lecen od necega, nemam ni jedan karijes (svi zubi zdravi) a u 26 su mi nasli ulcerozni kolitis. Kombuha je obicno pomocno sredstvo, to nije nikakvo cudo, kao i cajevi. Zdrava i kvalitetna ishrana je uvek dobrodosla ali nemojmo mistifikovati cinjenice i od toga praviti EUREKA sindrom. To ne nalikuje iole racinolnaoj i naucno-kriticnoj osobi...svi rezlutati zdravog zivota su vidljivi ali ne i odlucujuci faktor kvalitetnog i dugog zivota...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kombuha
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2007 11:35 pm
Postovi: 27
Za nas veliki uspeh ,a sto se tice tebe cisto sumljam da nikada nisi uzeo antibiotik.Ja nisam rekla da je Kombuha cudo, ali ne vidim razlog da je deca ne mogu konzumirati u malim dozama .Ja je licno sama pravim i znam sta stavljam tako da sam sigurna da nikom nece skoditi. citala sam dosta o tako da nema potrebe da mi nesto posebno objasnjavas, jer kao sto sam rekla svako ima pravo da radi sta hoce.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 7:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Postovani,
zar nije najbolje pitati coveka koji je predlozio primenu kombuhe Vasoj deci,sta valja dalje ciniti?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 8:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Pa normalno da cete prestati davati deci kombuhu jer im ocigledno steti organizmu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala svima na vremenu i odgovorima
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:18 am
Postovi: 39
Kombuhu smo dobili " slucajno" bez nekih specijalnih upozorenja. Cinjenica je da se deci za ovih par dana koristenja stanje popravilo, a poslusali smo i po nesto od vasih saveta ( konsultacije sa pedijatrom, vise tecnosti i sl.). Odlucili smo da nastavimo sa koristenjem, u nesto blazoj dozi za najmladje dete, uz nadzor lekara i zdravu ishranu koju i inace upraznjavamo. Od svih do sada isprobanih lekova ( homeopatskih, lekarskih, biljnih) ovo je do sada dalo najbolje rezultate, bar za ekcem, a za e.coli cemo da vidimo stanje nakon sedam dana upotrebe iste. Svrab se smirio, a alergijska reakcija je nestala sama od sebe.
Jos jednom VELIKO HVALA SVIMA NA ODVOJENOM VREMENU I PAMETNIM SAVETIMA, mnogo ste nam svi pomogli.
mama3

_________________
Mladen i Sanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 351 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: