Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 9:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Danny_NS je napisao:
nisam iz NS-a ali nisam ni daleko :) ja sam bio u bolnici od 6-27 februara ali ne u NS-u, tako da se nismo videli, a tebi Mayo hvala na info, i samo jos jedno pitanje, da li je potrebno uzimati jos neku vrstu medikamenata ili je dovoljan Essentiale? naravno odmor i ishrana se podrazumevaju


Hej :D , imaj u vidu da ja nisam dr :lol: , a i nemam iskustva sa B, tako da se za to bolje posavetuj sa doktorima. :wink:

Najvaznije je da ne jedes masnu i zacinjenu hranu, gazirana pica, kao ni alkohol.

ja sam cula da je LIV 52 sjajan za jetru, ali i za to bih ti savetovala da porazgovaras sa dr.

Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 12:53 pm
Postovi: 6
evo da vam se javim sa novim rezultatima, bilirubin 14 ALT 25 AST 25 ... i naravno HBsAg negativan sad me interesuje, da li je moguce da u meni jos ima virusa posto mi je lekar bio rekao da je period lecenja oko 6 meseci a ja sam se negativizirao za 3, takodje me interesuje da li se mogu vratiti normalnom zivotu (naravno alkohol, gazirano i masno ne koristim) nego da li mogu da se fizicki naprezem, ono trcanje, teretana,... takode da li su odnosi sa mojom devojkom sad bezbedni,..... unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 12:53 pm
Postovi: 6
i nema niko ko bi mi dao odgovor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 10:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja ni ne videh da si ono prethodno pisao......... Nesto i meni da promakne!! :lol:


Za B bas i nisam ekspert, te ti zato necu ni odgovarati, jer su tu i meni mnoge stvari nejasne a ne volim da dajem neproverene informacije, ali bih da te pitam kako si se lecio??!!

I da, naravno, drago mi je da si negativan!! :D :D :D


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 10:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Potpuno je NETACNO da je Hepatitis B bolest narkomana i homoseksualaca - odakle li Vam ispade taj mit i zabluda? Hepatitis B je relativno cesta infekcija, prenosi se putem krvi i seksualnim kontaktom, ali kao sto AIDS NIJE bolest narkomana i homoseksualaca tako to nije ni HEp B. I jedna i druga bolest NAJMANJE su zastupljene u homoseksualnoj i populaciji zavisnika, jer su oni naucili (predominantno zbog HIVa) da se adekvatno stite. U erki igala za jednokratnu upotrebu koje su pri tome i bagatelno jeftine, i kondoma, prevalenca ovih bolesti je veoma niska u populacijama gore navedenih, a visoko zastupljena u heteroseksualnoj populaciji koja upraznjava seks bez zastite. Kao i sve seksualno prenosive bolesti tako se i Hep B prenosi seksualnim putem, a takodje se moze preneti i putem krvi (ranije je, a retko danas, mogao da se dobije u stomatoloskim ordinacijama zbog neadekvatne sterilizacije instrumenata, zatim bio je cest kod zdravstvenih radnika koji manipulisu iglama, i krvnim produktima, patologa i hirurga zbog povecane mogucnosi akcidenata, prenosio se i sa majki na plod pre nego sto je uvedeno obavezno testiranje na HbAg itd). Danas postoji uspesna vakcina protiv ovog virusa koja se savetuje svim zdravstvenim radnicima klinicarima zapadnih zemalja, u dobrom delu zapadne Evrope i Amerike deca se po rodjenju vakcinisu protiv Hep B virusa itd.

A kondom glavu cuva, i u odnosu na Hep B i na Hep C i na HIV (Sto je najvaznije, jer se od AIDSa definitivno umire!).

Budite obavesteni i ne zivite u mitovima i zabludama: Hepatitis B i HIV nisu nesto tamo daleko sto se desava 'nekom drugome...(homoseksualcima i narkomanima!)' vec nesto sto moze da se desi i desava se svima onima koji ne vode racuna o sigurnom seksu na prvom mestu, a zatim zadesno i onim drugima koji vode racuna i preduzimaju sve mere opreza i u rukovanju iglama i krvnim derivatima i u seksualnim odnosima. Nema zasticenih kategorija. Pamet u glavu i koristite kondom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 12:53 pm
Postovi: 6
pozz majjo
evo za tebe ali i za sve ostale koji imaju problem akutnog hepatitisa B nacin na koji sam recimo uspesno postao negativan

1. medikamenti koje sam koristio su Essentiale forte N 2x1 i oligovit tablete 2x1 u trajanju 3 meseca, sad i dalje pijem oligovit 1 dnevno to je sve sto se tiche terapije koju mi je prepisao infektolog

2. ishrana: svako jutro po pola litre surutke pre dorucka, a za dorucak tost, crna rotkva(citao u literaturi da je kora crne rotkve dobra za oporavak) ili musli sa slabo masnim mlekom (1,6%mm) sto se tice ostale hrane tj kuvanja iskljucivo bareno meso curetina, piletina, retko govedina ili jagnjetina, puno povrca, salate, ako bas mora da se koristi ulje onda je to bilo hladno cedjeno sojino ulje (takodje iz literature dosao do podatka da je lecitin dobar za oporavak) a pored toga sojino ulje nije ni skupo, takodje za obroke sam spremao i ribu ( uglavnom plavu, oslic, skusa, ajkula) pecenu u alufoliji sa tek kojom kapi sojinog ulja, malo limuna... naravno unos voca.

u toku oporavka a i sad nisam koristio jaja, svinjsko meso, zacinjeno( paprikasi, kobasice, kuleni....) suncokretovo ulje, punomasne sireve, haravno gazirane sokove i alkohol, takodje sam u sustinio mirovao, bez velikih fizickih naprezanja, .....

ovaj rezim ishrane mi je u potpunosti odgovarao, nije bilo velikih teskoca navici se na to

svakome koga je zadesila ova nevolja preporucujem pridravanje u ishrani .... i zamolio bih sve koji znaju da mi odgovore kao dalje ziveti, sportske aktivnosti, porodica,posao,.... posto radim na mestu gde su m oguze povrede u vidu posekotina, takodje me interesuje koliko su moje kolege u opasnosti ako dodju u kontakt sa mojom krvlju
unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Garfield je napisao:
Budite obavesteni i ne zivite u mitovima i zabludama: Hepatitis B i HIV nisu nesto tamo daleko sto se desava 'nekom drugome...(homoseksualcima i narkomanima!)' vec nesto sto moze da se desi i desava se svima onima koji ne vode racuna o sigurnom seksu na prvom mestu, a zatim zadesno i onim drugima koji vode racuna i preduzimaju sve mere opreza i u rukovanju iglama i krvnim derivatima i u seksualnim odnosima. Nema zasticenih kategorija. Pamet u glavu i koristite kondom.



SVAKA CAST NA OVOME, nadam se da ovakvi postovi dopiru do svesti ljudi!! :D :D :D :D :D :D :D :D


@Danny_NS, hvala na ovako iscrpnom odgovoru, nadam se da ce nekome biti od pomoci!!


Pozz, majja :wink:

P.S> Ako dobijem strucan odgovor na tvoja pitanja, javljam ti se!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Evo pronadjoh ovo:

Ako se preboli hepatitis B, znaci da imas zastitna antitela!! Ne mozes nista preneti nikome i nisi nosilac.

Ali da budes sigurni u kojoj si fazi, uradi serologiju na HBV!!
(to ti je ona gomila testova na hep B, koja ja uopste ne mogu da popamtim :lol: )


(ovoje strucan odgovor na pitanje slicno tvome!!)


Sto se tice opterecenja, ja ne bih preterivala, jer i kod osoba koje nikada nisu imale virus, transaminaze hoce da skoce od previse aktivnosti.

Obicno se preporucuje plivanje, setnja, bicikl, lagano trcanje......


A sto se tice ishrane - zna se!!! :wink:

I ne samo oboleli, ili oni koji su to nekada bili - to vazi za sve nas, a vidim ti si sve lepo nabrojao, i samo se pridrzavaj toga!! :wink:

Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
majja je napisao:
Evo pronadjoh ovo:

Ako se preboli hepatitis B, znaci da imas zastitna antitela!! Ne mozes nista preneti nikome i nisi nosilac.

Ali da budes sigurni u kojoj si fazi, uradi serologiju na HBV!!
(to ti je ona gomila testova na hep B, koju ja uopste ne mogu da popamtim :lol: )


(ovoje strucan odgovor na pitanje slicno tvome!!)


Sto se tice opterecenja, ja ne bih preterivala, jer i kod osoba koje nikada nisu imale virus, transaminaze hoce da skoce od previse aktivnosti.

Obicno se preporucuje plivanje, setnja, bicikl, lagano trcanje......


A sto se tice ishrane - zna se!!! :wink:

I ne samo oboleli, ili oni koji su to nekada bili - to vazi za sve nas, a vidim ti si sve lepo nabrojao, i samo se pridrzavaj toga!! :wink:

Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 2:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
majja je napisao:
Garfield je napisao:
Budite obavesteni i ne zivite u mitovima i zabludama: Hepatitis B i HIV nisu nesto tamo daleko sto se desava 'nekom drugome...(homoseksualcima i narkomanima!)' vec nesto sto moze da se desi i desava se svima onima koji ne vode racuna o sigurnom seksu na prvom mestu, a zatim zadesno i onim drugima koji vode racuna i preduzimaju sve mere opreza i u rukovanju iglama i krvnim derivatima i u seksualnim odnosima. Nema zasticenih kategorija. Pamet u glavu i koristite kondom.



SVAKA CAST NA OVOME, nadam se da ovakvi postovi dopiru do svesti ljudi!! :D :D :D :D :D :D :D :D


Uvek dopiru: do nekih (pametnijih) pre nego sto se razbole, a do onih drugih - kad se razbole. I srecni su oni kojima sudbina priusti 'generalnu probu' pa iz gluposti jer se ne stite pri seksu navuku samo Hep B; umesto HIVa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 279 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: