Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 11:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
OljaA je napisao:
Kako samo 40kg, pa koliko si visoka???


:lol: :lol: 161, ja sam minijatura!! :lol:

Sa 45-46 izgledam idealno, sve preko toga :x , ali sada sam premrsava....

Da ne ulazimo sad u genezu, imala sam skoro 2 godine gomilu privatnih problema, pa je i ova moja kilaza uz poremecaj stitne zlezde (kao posledica stresa), trenutno sasvim zadovoljavajuca! Ali trudim se da "nabacim" jos koju, ali mi tesko ide....... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 9:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
macadamia, Pa ni ti nemaš dovoljno kg za svoju visinu (ja npr. za svoju visinu imam i previše!).

majja, ti si baš sitna, ja sam kad sam imala pre trudnoće 47 pa sam izgledala malo mršava (onako baš super) a ti si i viša od mene.

A uvek sam imala oko 50.

I od trudnoće mi ostalo + 3 koji neće pa neće da odu!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 12:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
OljaA, veruj mi, iznenadila bi se kada bi me videla, itekako imam kilažu za visinu. :D Možda imam "lake kosti". 8)

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Ajde pokaži se!

Ovo sam ja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 4:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja imam i lake i sitne kosti. Jesam malecna, ali sam srazmerna, mada mi definitivno fali jedno 5 kg!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 4:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Za slučaj da ne znate da ubacijete fotografije:

www.imageshack.us

Idi na browse.
Nađi fotografiju i klikni dva puta ili jednom pa open.
Zatim na host it.
Sačekaj da se slika "uploduje" - učita.
Zatim izaćićeti razne adrese, a ti kopiraj npr.direct link for forums (zadnja adresa) ili Thumbnail for forums (1), moraš celu da iskopiraš i onda paste na odgovor u temi gde želiš da je postaviš.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
И мени је било мало свакако после давања крви. Изгледа мени да су ми источили више него што треба, ваљда сам им заделовала онако јако. Жене имају мање крви од мушкараца, и не могу оне дати исту количину крви као мушкарци. Мени источили исту количину, као и 30 кила тежем камионџији који се тад тамо заденуо самном. Чини ми се да су због несташица почели да узимају мало више крви од давалаца у последње време.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 28, 2007 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 9:20 pm
Postovi: 29
[quote="girl_from_nowhere"]Merylin, ja nisam davala krv ali cu da ti odgovorim.

Naravno da je moguca zaraza, informisi se u googlu, dosta ljudi je dobilo hepatitis c pa i hiv-i jedno i drugo su neizlecive bolesti. I ne, nije sterilno kako se prica, jer da jeste niko se ne bi razboleo. Pogledaj samo price ljudi na raznim forumima kako su se zarazili hepatitisom.

Sto se tice te informacije da se trguje krvlju-i to je istina. Najmanje krvi koje ljudi daju ode u bolnice u koje ljudi misle da ide. Bilo je puno emisija, reportaza o tome, ukoliko neko ne veruje onome sto pise na internetu.[/quote]
Aj mi molim te daj kazi te forumr koji su ili me vec nekako uputi! Davalac sam krvi od davnina, al svakako da ce me uvek zabrinuti ovakva neka prica. Ajd pliz, pa mi kazi, gde su ti ljkudi s losim iskustvima, mislim na kojim satovima ili pod kojim temama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 8:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Овако.... Узимање крви се врши стерилним инструментима. Кад сам ја давала крв, предамном је отворено.

Раније крв није била тестирана на све могућеболести, тако да се јесу људи заразили хепатитисом, сидом...али они који су ту заражену крв ПРИМИЛИ.

Пошто се сад крв тестира, да имате неку болест, они би вас одбили и не бисте више могли да дајете крв.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 9:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Da li je stvarno tačno da osoba koja je preležala žuticu ne može da bude dobrovoljni davaoc krvi?

Pitala sam skoro mog ujaka zašto on nikada nije dao krv i on meni kaže da je to zato što je kad je imao oko 18 godina ležao žuticu i sad ne sme.

Meni je to čudno jer mislim da se nije ni raspitao i ne pije mi vodu to da ako je on ležao žuticu (znači nema je već odavno) ne može da daje krv???

Da li znate nešto o tome?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 9:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Па жутица је само симптом, није болест. :) Али ако Ваш ујак болује од хепатитиса B i C, то је већ друга ствар.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 11:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
jos kao dete sam prelezala "standardnu" zuticu, hepatitis A ("bolest prljavih ruku" kako je jos zovu). nisam zbog toga bila odbijena i dajem krv vec deset godina bez problema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Хепатитис А је хепатитис А. Он се преноси феко-орално, а не крвљу и сексуалним контактом. Такође Хепатитис А кад се прележи не оставља хронично клицоноштво.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Ja sam mislila da je hepatitis B obična žutica.

Nije tema za ovo ali baš me zanima, koji sve tipovi žutice postoje i nak koji način se prenose.

Ja sam mislia da obzirom da je moje dete primilo vakcinu protiv Hepatitisa B zaštićeno od žutice uopšte a sad vidim da grešim :cry:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 9:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
јој Оља, немојте се љутити али то је много велика прича... и не знам и кад бих вам је целу испричала, да ли би вам то било нешто корисно знати.

Укратко, жутица је само симптом , који се среће код великог броја болести, што инфективних, што метаболичких, што генетских....

оно што вас занима, колико разумем су вирусни хепатитиси.

Хепатитис изазван вирусом хепатитиса А и Е се преносе феко-орално. ( прљавим рукама, загађеном водом, храном..) , то и јесте често код деце, она се играју, испрљају, ставе руке у уста...

е, а ови гадни су изазвани хепатитисом B и C и D( он иде заједно са B)- они се преносе крвљу, сексуалним контактом ( значи оболели од њих не могу давати крв)

Док ови који су прележали А они могу дати.

Осим ових сад има и неких новооткривених G,F TT, али није битно да о њима сад причамо.


поздрав


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 338 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: