Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2005 10:10 pm
Postovi: 67
Jao hvala ti punooooo Jeco srce si!
A Majjo, sto ne moze konzervisano, npr.te pecurke procitacu tacno sta pise na konzervi al ja mislim da su samo u ulju......mada,ko zna,bolje ne rizikovati. A sta mislite devojke o pici.....to je kao obican hleb, tj.pogaca a odozgo stavim neko povrce i eto to je to....
U vezi Crkve Jeco daleko sam ti ja od severa, na sredini IT, a rekoh vec da u Rimu nema nase Crkve, ima samo ruska a ni to nisam bas sigurna.
Slazem se sa Majjom, tema je odlicna i pogodna i za post Bozicni i za "jetrin" post.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 12:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
Rosa39 je napisao:
Jao hvala ti punooooo Jeco srce si!
A Majjo, sto ne moze konzervisano, npr.te pecurke procitacu tacno sta pise na konzervi al ja mislim da su samo u ulju......mada,ko zna,bolje ne rizikovati. A sta mislite devojke o pici.....to je kao obican hleb, tj.pogaca a odozgo stavim neko povrce i eto to je to....
U vezi Crkve Jeco daleko sam ti ja od severa, na sredini IT, a rekoh vec da u Rimu nema nase Crkve, ima samo ruska a ni to nisam bas sigurna.
Slazem se sa Majjom, tema je odlicna i pogodna i za post Bozicni i za "jetrin" post.

Rosi, najmanji je to problem, veruj mi, teze ce biti tebi da spremis :lol: :lol:
cek imam negde i recept za pizzu posnu :lol:
Sto se pecurki tice, pa koristi marinirane, ne znam sto je to problem??
Sama ih mariniraj, prokljucaj vodu, u koju ces dodati limuntos ili sirce, stavi pecurke samo jedan kljuc (tipa izbroji do 10 :lol: ) posle prospi tu vodu i sipaj ih u teglu u koju ces sipati vrelu slanu vodu (znaci u drugoj serpi kuvas vodu i malo soli prosto jer pecurke se ociste pa je ona prethodna voda crrna i fuj) zatvori i stavi u "dunst" tj uvij u cebe i pusti da prenoce...sutra imas gotove pecurke u tegli i nema brige :lol: :lol: a to je na vodi i pogodno za sve :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 12:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ma može pica, super je pica. Povrće, pečurke, ima sad i onaj biljni kačkavalj (mada je to čisto ulje :( ), kečap. Ma da može i tunjevina

Nego šta fali ruskoj crkvi?

evo našla sam recepte za pice: http://www.sv-luka.org/cook/indexsr.htm

Тесто за пицу


3,5 шоље брашна

3 кашике уља

9 гр сувог квасца или 60 грама свежег

1 шоља млаке воде

1/2 кашичице шећера

1 кашичица соли



Квасац растворити у млакој води, додати шећер и оставити да одстоји око 10 минута. Затим 3 шоље брашна ставити у чинију, у средини направити удубљење за надошли квасац, со и уље. Све то месити док маса не постане уједначена, а потом на дасци, уз постепено додавање брашна, умесити тесто, лоптасто га обликовати, прекрити салветом и сачекати око 60 минута, да се маса удвостручи.

Тесто премесити и оставити да поново нарасте, а затим га развући оклагијом тако да се добије тесто за пицу жељене дебљине. На тесто ставити одговарајући фил и пећи у пећници.





Пица са парадајзом


1 тесто за пицу

1 шоља печурки

1 зрео парадајз

2-3 зелене паприке

1 главица црног лука

1 кашика рузмарина

мало нане

1 чешањ белог лука

1 шоља кечапа

мало љуте паприке (по жељи)

мало уља



Тесто кружно развући и намазати уљем, затим премазати кечапом, па ређати на колутове исечен парадајз, прстенасто исечен црни лук и зелену паприку, иситњен бели лук, исецкане зачине и печурке исецкане на танке листиће. Може се додати и сир од соје. По жељи све то на крају прелити са мало уља.



Пећи на јакој температури са мало уља.





Пица са зељем


1 тесто за пицу

1/2 кг спанаћа или неке друге врсте зеља

1 кашика капара

3/4 шоље црних маслина

1 чен белог лука

3/4 шоље уља

бибер, со



Очишћено и опрано зеље обарити у врелој води и оставити да се оцедити у цедиљки. Из маслина извадити коштице и исећи на кришке. Преполовљен бели лук пропржити на уљу како би попримило његов мирис. Из уља извадити лук и бацити га, а додати маслине, зачине, зеље и со, промешати, па све заједно пржити на умереној температури десетак минута. Развити тесто за пицу и на њега ставити претходно припремљени фил од зеља. Пицу пећи на јакој ватри око 30 минута.


Poslednji put menjao Jefimija dana Sre Nov 28, 2007 12:52 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
Посне ванилице

1 шоља кристал шећера
2 шоље брашна
2 шоље млевених ораха
1 шоља уља
1 кесица ваниле
сода бикарбона
шећер у праху
џем

Начин припреме

Добро замесити брашно, кристал шећер, орахе, уље и врло мало соде бикарбоне. Добијено тесто растањити оклагијом до дебљине од 0,5 cm, а затим малом округлом модлом вадити ванилице и ређати их у подмазан плех. Пећи у претходно загрејаној рерни на умереној температури. Испечене ванилице премазати пекмезом, па спајати по две, а затим их уваљати у шећер у праху помешан са ванилом.

Кестен куглице

Састојци

1 kg кестена
300 грама шећера
какао
млевени ораси

Начин припреме
Кестен обарите, очистите и самељите. Ушпинујте шећер као за слатко. Помешајте кестен и шећер, уједначите масу, па обликујте куглице. Прокувајте какао у мало воде и шећера, па у то умачите сваку куглицу. На крају, куглице уваљајте у млевене орахе.


и још ово што се колача тиче,иначе одосмо на дијету а не на пост :mrgreen:

Посна бајадера

Састојци
400 грама шећера
200 грама кекса
150 грама млевених ораха
сок од поморанџе
1 кашика чоколаде

Глазура

4 кашике шећера
2 кашике уља
100 грама чоколаде

Начин припреме

Ушпиновати шећер са 10 кашика воде. Додати чоколаду, кекс, орахе и сок од поморанџе. Добро измешати да би се добила хомогена смеса, па сипати у одговарајућу посуду. Одвојено ушпиновати 4 кашике шећера у 4 кашике воде, па у то додати чоколаду. Промешати, па склонити са ватре и додати уље. Добијеном глазуром прелити смесу.

Стругана бела ротква(може као додатак јелу или као салата)

потребно је:
1 бела ротква
1 јабука
1 шаргарепа
со
сирће(најукусније је јабуково природно)

начин припреме:

настругати целу белу роткву,јабуку и шаргарешу,помешати смесу,додати со и сирће по укусу.
Укус је изврстан,иначе је ово одличан чистач организма од каменца и чистач крви од бактерија...
ако се дода уље,много је укусније али је и овако изузетно добро


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 12:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
A posna pizza ? E to je otkrice...

Skuva se oko 50 gr soje u komadicima,400 gr sampinjona a za testo se napravi od vode i svezeg kvasca.

Tepsija moze da se "podmaze" samo sa brasnom.

Lepo legnu i kornisoni odgore,posoli se malkice pre toga,stavi malo origana...

Soja se skuva tako sto se ostavi da odstoji u vodi,ili se pusti da malo duze kljuca,najbolje da odstoji par sati u vodi.

Dodatak...testo dakle pravis od vode i kvasca tj i brasna, umesto soje mozes sta god zelis, imas i posni sir, biljni kackavalj, imas tu i tofu od soje....to je na ulju doduse, ali mozes kooje god povrce zelis i volis, neko voli i sa kukuruzom, stavi svo moguce povrce, pecurke, paprike...ma pusti masti na volju....
Kad te bas mrzi, nezaobilazne su makarone sa orasima i secerom :lol: :lol: brza i slatka poslastica :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
E ja sam ko animirani film :lol: :lol: sve iz delova, setih se ranije da je na serbian kafeu u kuvaru bilo dosta posnih recepata, probaj tamo, ma samo ukucaj u google posna jela, ima da ih ima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 3:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Auuuuuu žene, ala ste se vi nakuckale dok me nije bilo :lol:

Tweety, svaka čast!! :D

Roso, ne valjda ništa konzervisano-zbog konzervansa!! :lol: Sve što u sebi sadrži bilo šta veštačko (a šta ne sadrži?! :roll: ), bi valjalo izbegavati kao i sve mesne preradjevine, takodje zbog tih "veštaka" koji ih održavaju. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Joj svidja mi se ova vasa tema, pa recepti :D :lol: :D , domacice moje :wink: . Avo da i ja dam doprinos:

posne makarone

-skuvati makarone u posoljenoj vodi, isprati hladnom vodom
-dodati obarenu soju u zrnu i posni sir (biljno kackavalj ili nesto dr.)
-dodati tunjevinu i ajvar (moze kecap ali ja preferiram prvo)
-zaciniti bosiljkom.

Prijatno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 10:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2005 10:10 pm
Postovi: 67
Boze,Boze kako ste vi samo divni......kakva sva cudesa nisam ni sanjala da postoje svi ti posni recepti. Ovih dana sam nesto bila u guzvi, od sutra u kuhinju da isprobam nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 1:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Jao ženske koliko korisnih recepata ovde.Svaka vam čast :lol:
Jedan cmok od mene odoh sad da poskidam sve- trebaće :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
Ma samo opusteno :lol: :lol:
Rossi, ovo je samo deo recepata, ja vise nemam na kompu, ali sve sto jos pronadjem stavljam, nisam ja se nikada preterano time zanimala, pa nisam ni cuvala :)
Eeeee, Iksic polako sa tim domacicama :lol:
Da, inace za brzu hranu tu je FORNETI od visnje, kajsije i slani stapici, a da i onaj pizza ukus, zatim starkove napolitanke, kao i one nove, VIP, ima i posnih palacinaka, na ribi u gradu imate divne sendvice na teraijama na pocetku prolaza ka Nusicevoj...a od slanih dzidzabidza isto ima svacega...samo ce nas Majjce ubiti, to nije zdravo :lol: :lol: :lol:
kisssssssssssssssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
a sad opet :lol: :lol: komp mi je u gorem ludilu nego ja :lol:
Minjaaaaaaaa pa de si nam ti??Nema te da svrnes, nadam se da si dobro!!
Bas sam mislila na tebe, moram ti reci!
Jedan veliki :lol: :lol: :lol: i kissssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Tweeticeeee i meni je komp odlepio, mislim da ce da umre :( . A do tada, tu sam.[/u]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 3:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Е другари и домаћице :D . Сад нам је баш Normaly убацио неке нове интересантне податке о соји http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=16833

Citiraj:
ovo sam s mukom procitao
ali eto

ovako
soja u sebi sadrzi fitoestrogene
sojino mlijeko je novija izmišljotina, namijenjena zapadnom svijetu koji guta sve što je s istoka , na istoku se jedu vrlo male kolicine soje i to najčešće u fermentiranom obliku (tofu, tempeh, shoyu, tamari, miso, ...) što nije loše radi male količine ženskih hormona.
ALI, za vrijeme trudnoće sojino mlijeko može dovesti do blokiranja stvaranja majčinog mlijeka.
Ako tada majka počne hraniti dijete s nadomjesnim proizvodima na bazi soje i sojinim mlijekom, mogući su i gastrointestinalni poremećaji djece, a kod dječaka se u kasnijoj dobi može razviti gynecomastia, iliti povećanje grudi zbog previše ženskih hormona (fitoestrogeni).
Nadalje se u tom slučaju javlja i problem prekomjerne konzumacije mangana i aluminija, kojih ima puno u soji. Naveo bih i brojke, ali one nisu bitne. U principu, oko 100 puta više aluminija od netretiranog kravljeg mlijeka. Način dobivanja mlijeka iz grahorica je također užasan.
Ostale posljedice povećane konzumacije soje, a posebno sojinog mlijeka su: znatnije hormonalne disfuncije, uključujući i nemogućnost začeća, hipotiroidizam, pa čak i rak štitnjače.
Soja ima i svojih dobrih strana, ali samo kad se konzumira na način kao što istočnjaci rade: fermentirani proizvodi, do 2-3 dkg tjedno.

pa samo nek se uzima
peace



Не би било лоше растчати се по интернету и ово проверити.

Citiraj:
Collectively, these data provide evidence that soy protein with low or high isoflavone content may have therapeutic significance in reducing severity of diabetes, MS, and renal disease as demonstrated in this preclinical model.

http://content.karger.com/ProdukteDB/pr ... Doi=100820

Citiraj:
Women with the highest intake of soy isoflavones showed a significant higher bone mineral density compared to women with lower soy isoflavones intake. The menopausal symptoms palpitation, backaches and aching joints were significantly less severe in the group with the highest isoflavones intake. Other menopausal symptoms were less severe in the high isoflavones group but the differences were not significant.

http://www.isoflavones.info/isoflavones ... e-symptoms

http://www.pubmedcentral.nih.gov/articl ... id=1276816

Citiraj:
Diet did not alter serum estradiol and testosterone concentrations or epididymal and testicular sperm counts. Organ weights and histologic indices did not differ among treatment groups. Mammary gland histopathologic and histomorphometric analysis revealed no abnormalities and no indication of gynecomastia. We found no evidence of an adverse effect of soy isoflavonoids at physiologically relevant doses within the reproductive organs of adult male macaques
http://jn.nutrition.org/cgi/content/abstract/137/6/1390


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Jefi, sad si me bacila na razmisljanje (i googlanje). Eh, nauka je takva, nikada nismo nacisto sa njom, no, istorija ce pokazati, pa je najbolje biti umeren u svemu, za svaki slucaj :wink: :D
(bila si u pravu za neurologiju :wink: )


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 167 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: