Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u zglobu desne sake
PostPoslato: Čet Maj 28, 2015 2:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 28, 2015 1:50 am
Postovi: 2
Imam problem sa zglobom desne sake. Boli me samo pri opterećenju, npr nema sanse od bola da radim sklekove jer je tu saka direkto opterećena, isto tako propadanja, benc mogu uz bandazer koji cvrsto stegnem. Ove primere navodim posto idem u teretanu (vise od 4 meseca) i mozda sam ovo bas tamo prouzrokovao posto se ne secam da sam pao ili sl.
Evo vec par meseci vucem ovu povredu. Odem kod fizijatra, kaze dolazi do kontakta kostiju i prepise mi nimulid po pola ujutru i uveče 5-7 dana. I ništa. Mada sam nastavio da treniram dok sam pio taj lek pa kapiram da sam ja kriv.
Odem prosle nedelje opet, kaze terapija, 10 dana, da me kace na neku struju(dd i glavanizacija), pa masaza ledom i vezbe svaki dan. Uz to, opet onaj lek i gavez gel. I naravno nema treniranja.
Evo vec 8 dana idem, imam jos sutra i prekosutra. Bol se smanjio ali evo danas opet isto kao pre. Mada sam i ja pokušavao (svakog dana to ucinim) da se oslonim da vidim koliko boli i koliko mogu da izdržim... Najverovatnije ce mi produziti terapiju a ja sve manje i manje verujem da ce mi to pomoci.
Da napomenem da mi je drug koji drzi teretanu dao da namazem i neku konjsku mast od koje ce mi navodno biti bolje. Dva puta sam to stavio i trenirao tad.
Ima li iko od vas kakav savet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u zglobu desne sake
PostPoslato: Čet Maj 28, 2015 8:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Оштетио си лигаменте и/или хрскавицу. Ако наставиш да свакодневно оптерећујеш зглоб никада се неће опоравити. Треба да направиш паузу.

Опоравак ће убрзати један јак магнет који би требало да учврстиш на зглоб и тако га носиш бар 20 сати свакодневно. Не долази у обзир онај магнетни накит јер су ту магнети мали и слаби. Треба ти један овакав магнет: https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... ::245.html

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u zglobu desne sake
PostPoslato: Čet Maj 28, 2015 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 28, 2015 1:50 am
Postovi: 2
Nista onda. Moracu da mirujem. A koliko bi to trajalo uz ovu terapiju koju ce mi verovatno produziti...
I gde mogu da nadjem ovakav magnet?
Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u zglobu desne sake
PostPoslato: Pet Maj 29, 2015 10:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Уф, стварно не знам. Зависи од степена оштећења и доследности терапији. Не верујем да ти терапија на физикалној може битно помоћи. Ако би носио магнет по цео дан, мислим да би већ за два месеца могао да почнеш са лакшим вежбањем.

Магнет можеш да набавиш од фирме чији сам ти линк поставио, зависно где живиш. Мислим да су у Србији најбољи они из Пожаревца. Имаш линкове на мом сајту www. aca. rs у Линкови, Здравље у групи Магнети. Имај на уму да су то фирме које само продају магнете и не могу ти дати савете око њихове примене у здравствене сврхе. Цена онаквог магнета је око један евро, а поштарина је доста виша, па је боље да купиш пар комада. Требаће ти и за неке друге делове тела. :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u zglobu desne sake
PostPoslato: Pet Maj 29, 2015 10:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Mazi mascu sa gavezom ili tinkturom...
Nadji neki sistem vezbi gde neces opterecivati taj zglob.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 439 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: