Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Alternativna medicina
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 10:29 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima.
Imao sam povredu kolena pre par meseci. Promenio sam od tada 2 ortopeda od kojih mi je jedan bukvalno samo pogorsao situaciju.
Mislio sam da okusam srecu kod bioenergeticara. Jedan od razloga je sto trenutno nemam para za novog ortopeda ili odlazak na Banjicu pa me interesuje ima li neko iskustva sa bioenergeticarima?
Znam da je postaviti ovakvo pitanje na ovom forumu kao pitati na nekom hriscanskom o sektama ali posto dolaze ljudi sa raznim povredama, racunam da se neko okusao i na ovom polju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 11:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nije bas tako kao sa sektama, za razliku od religije, gde se sekte retko ili nikad ne stope sa velikim verskim organizacijama (jer je u pitanju 'stvar ukusa", stvar opredeljenja, iracionalnog, nedokazivog, neproverivog...), u medicini se sve sto prodje normalnu, uobicajenu klinicku proveru, ukljucuje u lecenje pacijenata, cime prestaje da bude "alternativno" i postaje "oficijelno".

Lecenje "bioenergijom" je u Srbiji (pogresnom) odlukom Ministartsva zdravlja "ozvaniceno", iako se o metodi, njenim racionalnim/naucnim osnovama, efikasnosti, proverivosti itd - ne zna nista. Bilo kako bilo - ako se vec upustate da - kao sto pravilno kazete - "okusate srecu", pokusajte da to bude bar kod nekoga ko ima regularno medicinsko obrazovanje.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alternativna medicina
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 11:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
[quote="AT19" Jedan od razloga je sto trenutno nemam para za novog ortopeda ili odlazak na Banjicu [/quote]

Ja nemam iskustvo sa bioenergetičarima, ali mislim tj.predpostavljam da će vam i za njih trebati pare!
Raspitajte se dobro kod koga idete jer ipak je zdravlje na prvom mestu!

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 2:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
ona prva dvojica ortopeda imaju "medicinsko" obrazovanje, pa sta su postigli.
Jednog dana cemo se diciti da smo bili medju prvima (ako jesmo, a mozda smo vec medju zadnjima - ovo samo nagadjam a nije ni bitno) da smo "ozvanicili" alternativnu medicinu.
Tzv alternativna medicina najcesce radi na problemima i bolestima koje je ortodoksna (savremena, alopaticna) medicina vec proglasila neizlecivim. I pored toga hendikepa, alternativna medicima ima velike uspehe. A to je zato sto ona ne koristi otrove (tzv lekove - drugs), vec prirodne preparate, biljke, akupunkturu, masagu, magnete, pa i bionergiju. Time ona podstice organizam da se sam izleci, jer jedino on moze da sam sebe izleci ako mu se dozvoli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 214 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: