Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Slomljen skocni zglob
PostPoslato: Uto Jan 28, 2014 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 1:06 am
Postovi: 3
25.12.2013 sam slomila skocni zglob i isto vece na VMA sam imala operaciju, lekar mi je rekao da sam slomila u zglobu sve sto se moze slomiti, i onu tanku kost sto ide iz kolena do zgloba ne znam kako drugacije da objasnim tu mi je ugradjena sipka, i u zglobu srafovi. Posle 4 nedelje su mi skinuli gips, 22.01.2014 god, svi savovi su lepo zarasli i doktor mi je rekao da vezbam nogu koliko mogu da je pomerim jer imam neki sraf koji mi onemogucava pomeranje zgloba do kraja a njega skidam 6.02.104 god.
Hodam sa stakama bez oslonca i rekao mi je da cu moci da se oslanjam tek posle 2,5 meseca.
Otoka nemam odavno par dana posle operacije, samo podlive.
Bolova nemam, grcevi su to uglavnom i utrnulost noge, cini mi se kao da mi je cela noga zamrznuta bila i sad se polako otkravljuje, jos dok sam imala gips otpustila su mi dva prsta na nozi, ostala 3 jos utrnula, spoljna strana pete sasvim normalna, unutrasnja utrnula kao da nije moja. Onaj deo tabana na koji se oslanjamo utrnuo,a unutrasnjost ispod risa normalna.
Ono sto mene zanima da li je imao neko takvo iskustvo i koliko je kod njega to sve trajalo?
Izvinite na dugackom postu, i na laickom objasnjavanju ali ja sam panicar po prirodi i nista nisam smela da pitam lekara ove sve informacije mi je suprug rekao.
Hvala unapred na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slomljen skocni zglob
PostPoslato: Pet Apr 04, 2014 8:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Potrebna je fizikalna terapija nakon operativnog lečenja Vašeg maleolarnog preloma skočnog zgloba. Tegobe koje opisujete moguće su od imobilizacije. Što se tiče oslonca, on se postepeno povećava i ako je sve u redu nakon 2,5 do 3 meseca pacijent ima pun oslonac na operisanu nogu.
Obzirom da ste operativno lečeni imate pravo na sprovođenje rehabilitacije u stacionarnim uslovima, tj u rehabilitacionom centru. Znači ako živite u Beogradu, onda je to RHC ,,Selters". Na kontroli ortoped bi trebao da napiše predlog, potom uput od strane izabranog lekara, LK u Nemanjinoj 30 i pravac rehabilitacija!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: