Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Feb 23, 2015 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Два ортопеда нису довољна. Један хоће паре а други је реалан или први зна а други је лакомислен.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Feb 23, 2015 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2015 11:49 am
Postovi: 2
Mislim da si pogodio sustinu moje dileme :)


aaaca je napisao:
Два ортопеда нису довољна. Један хоће паре а други је реалан или први зна а други је лакомислен.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Feb 23, 2015 3:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знам како то иде. Сазнај какве везе са приватном клиником има лекар који је предложио операцију па ћеш знати.

У међувремену треба да по цео дан носиш што јачи магнет што ближе повреди. Он ће многоструко убрзати зарастање повреде. Понешто о томе сам писао на мом сајту www .aca .rs.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Mar 03, 2015 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2015 4:01 pm
Postovi: 1
dr Mladen je napisao:
Pozdrav svim članovima foruma. Obzirom na veliki proj postova na ovom forumu i nedoumica koji ljudi imaju u vezi zdravstvenih problema rešio sam da pokrenem ovu temu u smislu medicinske edukacije i davanja saveta u vezi ortopedije tj. povreda i oboljenja koštano zglobnog sistema.

dr Mladen Damnjanović

Postovani Dr Mladene,
2007 sam prvi put imala problem sa kolenom - izuzetan ostar bol pri cucnju, kao da je ekser zaboden sa unutrasnje strane kolena - RG snimak nije pokazao degenerativne promene, UZ upalu vezivnih tkiva. Tad reseno fizikalnom terapijom - struje (dio dinamic i sl.)+uz. Od tada se ponavlja na svake dve godine- terapije uglavnom isto deluju. Sada sam u stadijumu da me boli i u mirnom stanju (pruzena noga), pri hodu, a varijanta savijanja kolena ili prekrstene noge, cucanj - misaona imenica! Osecaj je kao da je koleno oteceno + probadajuci bolovi. Sta mi je prvi korak - odlazak na UZ ili ipak rendgen? Ortoped ili fizijatar?
U nadi da cete brzo odgovoriti, srdacan pozdrav. Zorana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Mar 31, 2015 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2015 11:28 am
Postovi: 4
Treba mi pomoc, naime u januaru ove godine pao sam sa visine i povredio nogu tj slomio. U izvestaju pise liksacija skocnog zgloba sa prelomom fibularnog maleola tj celo stopalo se okrenulo za 90 stepeni nalevo. Pre 3 nedelje sam skinuo gips, za vreme noselja gipsa nije bilo problema osim sto je doktor kad je stavljao prvi gips zavoj ispod stegao previse pa se posle deset dana pojavio jak otok i modrost na prstima to je proslo kad su gips podesili opet. Nakon skidanja gipsa bilo je tesko alo noga se vraca na svoje polako, nosio sam gips od 8 januara do 11 marta sa 3 kontrole i 3 snimanja stime da su dva snimanja bila taj dan kad sam slomio i jos jedno samo kontrolno snimanje. Kad sam skinuo gips sve sto je doktor rekao je da 3 nedelje ne stajem na nogu a za to vreme da vezbam zglob tj pomeram gore dole, nista fizikalna terapija i rehabilitacija ni kontrola sledeca nista. Tri nedelje je proslo polako sam stajao na nogu pravio 10-20 koraka dnevno bez staka sa sto manje tezine na tu nogu, bol je jak, ja imam oko 70 kila tako da nije neka velika tezina, juce mi je noga otekla a u zadnje 2 nedelje unutrasnja strana zgloba je modra, znam da ce svi reci idi kod lekara ali verujtemi uzlaud je jer bolnica u Zr je u rasulu nista ne bi pomogli. Posto mi lekar nije rekao kako da sam sve uradim treba mi pomoc i savti kako da se lecim sam jer sam i zivim pa je sve malo teze, i dalje radim te vezbe kao i vezbe sa flasom ali bojim se ako nesto ne budem radio kako treba da u napraviti samo jos gore, a zivim u selu kod zrenjanina a banja je u melencima tako da ne mogu da putujem tamo na rehabilitaciji. Nadam se da mi neko moze pomoci. Hvala

Read more: pitanja-odgovori/prelom-skocnog-zgloba-t58219.html#ixzz3VxLJ747I


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Mar 31, 2015 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2015 9:05 pm
Postovi: 2
Zdravo svima,

da li neko moze da mi pomogne kod mog problema..
pre mesec dana sam na fudbalu polomio levi rucni zglob, obe kosti.

bio sam kod dva ortopeda i imaju istu dijagnozu u misljenje ali bi cisto da prikupim sto vise misljenja.

prelom ulne
http://imageshack.com/a/img912/4471/66svMp.jpg

prelom radijusa
http://imageshack.com/a/img909/2001/TGbe9Z.jpg

sto se tice preloma ulne, ortoped kaze da mi otpali komadic kosti ne moze operacijom spojiti jer je suvise mali ali da mi nece smetati kad zaraste. ?
prelom radijusa je vidljiv na 2. slici..

kakvo je vase misljenje, da li ce se funkcionalnost ruke vratiti i da li cu moci ponovo da se bavim sportom - teratana, kosarka...

snimci su nacinjeni 3 nedelje posle preloma.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Apr 03, 2015 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Логика налаже да се комадићи кости који не могу да срасту морају извадити.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Apr 06, 2015 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2015 9:05 pm
Postovi: 2
Koja logika ?

Jel to govoris kao lekar spcijalista ili ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Apr 07, 2015 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 10, 2015 4:57 pm
Postovi: 2
Imam i ja jedno pitanje. Naime vec poslednjih pet ili sest godina imam problema sa levom nogom. Javlja se, pa, moglo bi se reci dosta jak bol u unutrasnjem delu stopala, tacnije od sredine te leve tj. unutrasnje strane pa sve do palca, ali najvise boli sam taj sredisnji deo. Bol se ne javlja stalno, nego samo posle duzeg stajanja, hodanja ili trcanja. Medjutim, koliko sam uspeo da primetim, bol je najintenzivniji posle dugog stajanja u mestu. Od trcanja i hodanja je bol prisutan, ali nesto manjeg intenziteta. Zanimljivo je da, kada dodjem sa prakse iz bolnice kuci i legnem da odspavam, noga kao da me nikada nije bolela. Problem je sto, ne samo da se javlja bol, nego i ukocenost tog dela, pa kada hodam, pomalo i santam, odn. kao da imam drvenu nogu. Bio sam kod tri ortopeda i pet puta isao na rendgen stopala i nista se ne vidi. Stopalo je u normalnom stanju, nema nikakvih deformacija i sva tri ortopeda su rekla da mi nije nista, da ce vremenom proci. Vremenom je proslo vec pet godina a ja jos uvek sa istim problemom. Ako je vec nista, ne razumem odakle bol. Mazao sam sa svim mogucim gelovima, ma nista ne pomaze. Da li neko mozda zna, sta je u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Apr 09, 2015 4:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
stoseradi je napisao:
Koja logika ?

Jel to govoris kao lekar spcijalista ili ?

Лекари се не ослањају на логику. :D

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Apr 09, 2015 4:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
strahinja7991 je napisao:
Imam i ja jedno pitanje. Naime vec poslednjih pet ili sest godina imam problema sa levom nogom. Javlja se, pa, moglo bi se reci dosta jak bol u unutrasnjem delu stopala, tacnije od sredine te leve t............. Da li neko mozda zna, sta je u pitanju?

Вероватно неадекватна обућа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2015 10:43 pm
Postovi: 2
Dobar dan, imam problema sa levim ramenom, kad god napravim neki nagli pokret rame kao da mi preskace, tj cuje se puckanje koje je izuzetno glasno i iritantno, a posle par puckanja pocne i da boli. Kad priblizim uvo ramenu cujem vise puckanja istih tih. E sad, bio sam kod ortopeda koji mi je rekao da napravim snimak i na snimku se nista ne vidi,on je sve pregledao i rekao da je u redu,i da je do tetitva verovatno, i to je bilo to. Sta bih ja sada trebao da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 8:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прво разгибавање па тек онда нагли покрети. Потребно је свакодневно ујутру да радиш класичне вежбе за разгибавање.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2015 2:12 pm
Postovi: 5
Prije 6god sam skoliozu operisala, 6god nisam vjezbe radila svi misici su mi ukoceni da li je bolje da idem u teretanu ili na yogu . Veliki poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 6:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да радиш физикалне вежбе које ће ти преписати физијатар или физиотерапеут.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: