Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: diskus hernia operacija ili ne!!!!!!!! odbojkasica
PostPoslato: Pet Okt 13, 2006 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2006 12:24 pm
Postovi: 8
Lokacija: beograd
Imam 21 god i aktivno se bavim sportom,tj vec 9 god treniram odbojku. Vec 10ak meseci osecam trnjenje leve noge i bolove u lumbalnom delu kicme. Lecili su me fizioterapeuti u klubu ali od struja i nije bilo neke pomoci. Veci problem je nastao kada su poceli ucestali grcevi u listu i kvadricepsu, i intenzivniji bolovi u ledjima. Pre par nedelja dobila sam na utakmici udarac u levu stranu ledja i od tada ne mogu da se sagnem kako treba, nista tesko da podgnem jer mi svaki iole mali pritisak na ledja izaziva kocenje i 'presecanje'.

Uradjen mi je rentgen i mg i konstatovano da imam jedan oblik diskus hernije L4-L5. S'tim sto diskus nije izasao na levu ili desnu stranu sto je uobicajeno vec po sredini kicmenog stuba i zivci mi se maltene i ne vide koliko su sabijeni u kanal.

Neurohirurg na VMA preporucuje operaciju i to mogu da biram koja cu od tri nacina!!!!
Ja licno nisam za operaciju, ali bolove ne mogu vise da trpim. Od lekova mi apsolutno nista ne pomaze. Ne treniram vec desetak dana, ali mi nista nije bolje od tog 'mirovanja'.
Planiraju da me vode da neko pokusa da mi to namesti, i bar malo ublazi bol. Ima li to ikakvog efekta?

Sta sa sportom dalje?

Ako neko ima neki savet, bilo kakav, odlicno ce mi doci. Jer se meni ne napusta sport jos uvek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 13, 2006 5:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Operisite se, ne dajte se u ruke nikakvim "kostolomcima" da Vam "namestaju" kicmu. Iako se i sam bavim manuelnim metodama za otklanjanje ili ublazavanje bola uledjima, NIKADA ne bih prihvatio da se igram sa verifikovanom hernijom koja vrsi takvu kompresiju kao kod Vas.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ?
PostPoslato: Pet Okt 13, 2006 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2006 12:24 pm
Postovi: 8
Lokacija: beograd
A kako da reagujem na komentar hirurga ortopeda da idem i prvo to pokusam-namestanje? Nije mi lako da se odlucim za operaciju.

Zar ne postoji nista sto bi mi pomoglo, neka alternativa? akupunktura, homeopatija, bilo sta? Posto mirovanjem mi se bol samo pojacava!!

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Kao sto rekoh - ja se bavim takvim (uslovno!) "alternativnim" metodama, ljudi kazu da "namestam" kicmu, pa ako iko to radi oprezno i uz poznavanje oficijelne medicine, mogao bih da se preporucim - ali, kod Vas postoji - bar kako ste opisali - veoma egzaktan ozbiljan problem koji jednostavno NE SME da se tretira manipulativnim metodama. Jedino ako donesete CT ili MR kicme, pa da se uverim da je hernija ipak manja nego sto ste rekli...

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2006 12:24 pm
Postovi: 8
Lokacija: beograd
Dragi doktore Ivica, stvarno sam Vam neizmerno zahvalna na savetima. Ali su moji bolovi i ukocenost u cetvrtak i petak bili toliki da je postalo nebitno sta ce da se uradi. Vazno mi je bilo samo da bol nestane! Pa su me odveli u Kragujevac kod cika Kaleta. Nakon dva minuta, mogla sam da ustanem kako treba. Doduse jos uvek imam bolove ali je to neuporedivo manje nego dva sata pre toga. Smatra da sam dosla u pet do dvanaest. Ipak se odlucio da radi jer sam mogla da se podignem i hodam na prstima i na petama takodje. Sada mirujem i svakim danom mi je sve bolje. Trebalo bi da idem na fizikalne terapije i nadam se da cu se za nekih mesec dana vratiti na teren. Uradice mi opet i magnetnu, da provere kakvo je stanje....

Verujte mi da je odluka da odem kod tog coveka bila mozda najteza u mom zivotu, ali sam sada presrecna zbog toga!!! Nije bilo lako da prelomim izmedju jednog Savica sa VMA, bolnickog lecenja na Banjici i nekoga poput Kaleta!!!

Imam i jedno pitanje...da sam se operisala, i verovatno bi mi stavili vestacki diskus umesto pravog, kako bi se to odrazilo jednog dana kada budem trebala da se porodim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 12:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ne bi vam stavili vestacki diskus, verovatno bi radili samo parcijalnu diskektomiju, i dekompresiju putem laminektomije. Na porodjaj ne bi ostavilo posledice.

Imao sam dosta pacijenata kao sto ste Vi - uglavnom su bez ponovnih epizoda bola, jednom i nikad vise, tako se ponasaju posle manuelnog tretmana.


Zelim Vam sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
Marija, molim te reci mi da li si nosila neki snimak ili je on to odokativno procenio? Da li je on klasican kostolomac ili kiroprakticar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 19, 2006 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2006 12:24 pm
Postovi: 8
Lokacija: beograd
Nemam pojma sta je on. Ali ako je neko bio skeptican sto se toga tice, to sam bila ja. I naglasavam BILA. Nije bilo nikakvog lomljenja, naglih pokreta i sl. jednostavno me je, ako to mogu tako nazvati, izmasirao. Nikakav bol pri tome nisam osetila, apsolutno nista! A mogla sam normalno da ustanem. Imala sam i rezultate kod sebe sa magnetne i rtg snimke ali to nije nista pogledao. BIlo mu je dovoljno da vidi kako hodam, bez teskoca, i da mogu na prste da se popenjem i na petu da se oslonim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
A kako moze da se dodje do njega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2006 12:24 pm
Postovi: 8
Lokacija: beograd
Pa evo vam njegov br i nazovite ga. 063/620-195


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
Hvala ti puno :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernia operacija ili ne!!!!!!!! odbojkasica
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 11:03 am
Postovi: 3
Pozdrav, ja imam 20 godina i dobio sam diskus herniju dizuci tegove u teretani. Radio sam MR i diskus mi je u predjelu L5-S1, pritom je malo posao kaudalno nanize. Imam bol u desnoj nozi , mogu i na prste i pete i ne trni mi noga, ali od prije dva dana mi se pojavio bol u slabinskom dijelu koji se sad javlja prilikom ustajanja. Isao sam na fizikalnu, radio vjezbe, trakciju, ali bol je jos uvijek tu. Potreban mi je savjet da li da idem na operaciju ili ne. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernia operacija ili ne!!!!!!!! odbojkasica
PostPoslato: Pon Mar 21, 2011 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 23, 2008 8:30 pm
Postovi: 11
Ja bih ti preporucio da probas sa terapijom ozonom, tj davanjem injekcije ozona u oboleli diskus.
Postavio sam pre nekog vremena ovde temu na to pitanje, ali izgeda da niko nije upoznat sa tom metodom.

Naime, imam dosta prijatelja u Italiji, koji su medicinski radnici i oni su mi preporucili lecenje ozonom. Imali priliku da se uvere u njene rezultate na prijmeru nekoliko njihovih kolega, koji su imali ozbiljnih problema sa hernijom. Italijani, Nemci i dosta drugih zemalja.... primenjuju metodu lecenja ozonom. Ovaj doktor u Trstu je inace specijalista neurohirurgije, sportske medicine i anesteziologije.

Ja sam sada za vikend bio u Becu poslom i tom prilikom sam posetio jednog jako dobrog ortopeda koji mi je uradio pregled.
Inace ja se sportom bavim od 87 godine. Bio sam aktivni sportista i reprezentativac dok se nisam povredio 93. godine. Zadnjih godinu dana se stanje pogorsalo.

Dijagnoza je degeneracija diskova L4-L5 i L5-S1. Na magnetnoj se vide kao CRNI diskovi, kako ih doktori nazivaju, s tim sto se u nivou L5-S1 vide MODIK promene na susednim prsljenskim telima, ali bez vidljive hernije i kompresije.

Doktor u Becu kao i dr Savic sa VMA su predlozili fizikalne terapije, nagalasavajuci poseban znacaj vezbi. Ukoliko ne bude bitnijih promena sledi operacija.
Iskoristio sam priliku da ga pitam o terapiji ozonom. Doktor je rekao da bi ona imala smisla da sam to uradio te 93 godine, ali da sada ne bih mogao da ocekujem rezultate od nje.

Medjutim, bitno za tebe, rekao je da je ta terapija posebno dobra i pogodna kod slucajeva gde disko vrsi kommpresiju, jer Ozon, prosto da kazem "povlaci" deo diska koji vrsi kompresiju na nerv i oslobadja ga.

O ovoj terapiji sam saznao tek nakon pregleda kod dr Savica, tako da nisam imao priliku da i njega pitam za misljene, ali cu sigurno iskoristiti priliku kada sledeci put budem isao na konrolu.

Razmisli i raspitaj se o ovoj terapiji kao opciji pre operacije.

Nesto na tu temu

http://www.ajnr.org/cgi/content/full/24/5/996
http://www.ozontherapie-aerzte.ch/Ozon_als_Medikament_files/Diskushernien.htm
http://calivitainternational.com/index.php/health/hearniated-disk-and-ozone-therapy/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernia operacija ili ne!!!!!!!! odbojkasica
PostPoslato: Sre Mar 23, 2011 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 11:03 am
Postovi: 3
Hvala Vam puno sto ste odgovorili na moju poruku. Vec sam poceo da se raspitujem i nasao sam na youtube-u i snimke kako se to radi. A sad me interesuje ako znate, da li se to moze uraditi negdje u Srbiji i Crnoj Gori. u okruzenju..? Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernia operacija ili ne!!!!!!!! odbojkasica
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 23, 2008 8:30 pm
Postovi: 11
http://www.youtube.com/watch?v=mbDfd4Fg ... re=related


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: