Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: BOL u ramenu, vratu i vrtoglavica!
PostPoslato: Pet Apr 04, 2014 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2014 6:01 pm
Postovi: 1
Vec mesec dana osecam bol ponekad u ramenu, ponekad u vratu...Naime, pre dva meseca krenula sam na fitnes, dizala sam teske tegove, benc, ledja mrtvo dizanje, i pre mesec dana sam pocela da osecam bol u ledjima (rame, vrat) i povremene vrtoglavice...Isla sam kod doktora, dala mi je rapidol i gel deep relief da pijem i mazem 5 dana, medjutim, to mi nje pomoglo...Trenutno mazem konjsku mast.U toku dana osetim bol u ledjima ako sedim i problem mi je da se namestim tako da me ne boli...Bol prestane kada legnem, na ledja ili na stomak, i ako se setam duze.Vrtoglavice imam cesto u toku dana, mada to nisu tipicne vrtoglavice vec vize kao da izgubim koncentraciju i ne mogu dugo da zadrzim pogled.Ako je neko imao slican problem molila bih za pomoc i odgovor.Za 2 dana planiram opet da posetim doktora.Inace imam 20 godina i ranije nisam imala problem sa ledjima.

Hvala unapred.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOL u ramenu, vratu i vrtoglavica!
PostPoslato: Ned Apr 06, 2014 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Da li si možda nepripremljena naglo počela sa fizičkim naporom i podizanjem tegova? Da li imaš bol u vratu i ramenima i/ili leđima, to su dva različita dela kičmenog stuba. Obzirom da postoje i vrtoglavice, a radi se o mladoj devojci, kako se hraniš?
U svakom slučaju savetovao bih ti odmor 2-3 dana, lekove protiv bolova kako sam opisao u odgovoru za leđa čini mi se, Rtg vratnog dela KS, kontrola krvnog pritiska, da uradiš SE, KKS (krvnu sliku), biohemiju (šećer u krvi, urea, kreatinin, Na, K), urin. Fizikalna terapija bi mogla doći u obzir, a ako se tegobe održavaju pregled neurologa i ev dalja dijagnostika...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 107 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: