Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vakcina protiv raka pluca
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 10:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Vredi pogledati:

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/k ... dnja-sansa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Moj tata je u ponedeljak operisan od raka pluca i uznemireni cekamo histopatoloski nalaz, da bi dr. odlucio kakva ce biti dalja terapija. Za njega je ova vest vec zakasnila, ali budi nadu da ce KONACNO da se pronadje lek za ovu opaku bolest!!! Puno srece i s verom u Boga svima koji su vec, i koji ce tek ici na tretman, pa makar on bio i eksperimenatalan! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Super sto ti je tata operisan jer karcinom pluca cim je operabilan mnogo znaci.Neznam zasto mislis da je ova vest zakasnila za tvog tatu?Neverujem da ce to samo sad biti i nikad vise.Mi smo uradili sve nalaze i cekamo da vidimo dal je tata kandidat za ovu vakcinu.Ko zna i ako jeste dal ce je stvarno dobiti ili ce biti laznjak,katastrofa.Pitala si u prosloj temi dal ti tata sme piti Ekomer.Sme jer znam i raspitivala sam se dosta o tome i moj je pio 4 meseca.

Puno srece zelim tvom tati i sto brzi i laksi oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Iskreno se nadam i od srca zelim tvom tati i vasoj porodici da udje u program ali PRAVI, i da se pokaze i vise nego uspesan!!!
Mislila sam da je moj tata zakasnio za program jer je operisan, ali sa ovom bolescu nikad se ne zna. Bitno je da se drugim obolelim od ove opake bolesti ulije nada i ukazu na sve mogucnosti, jer svasta se cuje i sazna a najbitnije su pravovremene informacije! Hvala za informacije o Ekomeru, vec danas mu nosimo u bolnicu da pocne da ga koristi (u pocetku cemo da mu kazemo da pije 3*1 na dan a posle cemo da pojacamo dozu zbog sledecih tretmana - hemoterapije ili zracenja). Da li znas za jos neki preparat ili caj...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Hvala ti na lepim zeljama,i ja se nadam da ce uci u program,samo jako mi je zao sto su ovo i objavili jer sad cu stalno da imam sumnju dal je prava ili laznjak.Mada cu se truditi da do tate nedodju te informacije.Moj tata je do pre neki dan pio vitamin C (helirani) a sad sam mu nabavila cisti apotekarski,pije vitamin E i svaki dan sok od cvekle,sargarepe i jabuke.Prima 2 puta nedeljno injekcije ISOREL,mada bi trebao 3 puta al on neprihvata.U pocetku je bio poslusan i radio sve sto mu se govorilo dok je trenutna situacija katastrofa i sad sve odbija.E,da dok je imao zracenje medijastinuma ispirao je grlo sa zalfijom i nabavila sam mu neki clean gel kojim je takodje ispirao grlo.Culi smo i da je idjirot dobar pa smo mu i od njega pravili caj a i on ga je jedno vreme zvakao.

Eto,to je to ukratko a ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Dobijamo informacije sa svih strana i vec pocinjem da se *gubim* sta je dobro - pozeljno a sta ne. Svako ima svoju pricu, sta je ZA a sta PROTIV itt. Trenutno je u igri i dr. Todor Jovanovic i njegova apoteka *Todor* u Domu Sindikata (u Beogradu) i njegovi cajevi, drugacije ishrana i cuveni Todoksin, po cemu je navodno poznat. Da li ti imas neke informacije ili pak misljenje o tome? Inace, jos nemamo informaciju o patoloskom nalazu sa operacije, pa je sve komplikovanije tj. gubimo se sve vise. A kod vas, ima li sta novo? Kada krecete sa terapijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 10:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Jaoj,verujem ti da se gubis jer je i meni taj pocetak bio jako tezak.Covek hoce sve al na kraju mora da se opredeli samo za neke stvari jer brkati babe i zabe i nije bas najbolje.Ovde na forumu je par lekara upozoravalo da to moze da dovede do ozbiljnih posledica.Sto se tice Dr.Todorovica misljenja su zaista podeljena,moj tata to nije koristio.Sto se tice mog tate on je prosao HT i zracnu i sad cekamo odgovor za vakcinu.Dosta toga me brine,tata kaslje i ima vec duze vreme temperaturu i to samo uvece a nalazi mu odlicni kao i krvna slika.Neznam sta da ti kazem,jedino znam da kad god pomislim sad ce biti dobro i malo cu prodisati bude neki sok i neko iznenadjenje.Ti uglavnom budi presrecna sto ti je tata operisan,moj nije i to je ono sto me jako muci.

Pozdrav i pisi kako tece oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Neces mi verovati, ali tako je i kod mene. Taman se ipak malo opustim, pocnem da razmisljam optimisticnije itt. usledi neka vest ili objasnjenje za nesto, ili silni doktori naprave VELIKE gluposti. Sta da ti kazem kada je jedna budala od dr. inace internista kardiolog, na osnovu krvne slike koja je dobra, i na osnovu pipanja i zagledanja, napisala konacne dijagnosze da se maltene moj tata raspada - i bubrezi, i jetra, stomacna vena, vratne zile, zeludac, srce... Ma uzas. Samo zbog toga, recimo, pomerena mu je operacija na 4 dana, jer su morali sve te dijagnoze da eliminisu, i hvala Bogu, SEM KANCERA PLUCA, sve ostalo je dobro. I moj tata je stalno kasljao, imao je temperaturu (koja mu je posle vise dana prosla), promuklost, sve simptome kao i kod upale pluca. Posle operacije, i dalje kaslje, ali mnogo manje i i dalje je promukao. Ne gubi nadu, bodri tatu, to je najbitnije, i pocni da verujes da ce ipak biti sve dobro, i VERUJ MI, I BICE!!!! Kazu: ne prizivaj zlo, zlo ce ti i doci. Znaci, misli pozitivno, i uz *malo truda* dobro ce i biti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 11:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Trudim se svim snagama da tatu bodrim i ohrabrujem i umorna sam da pred njim glumiti ludilo.Danas su ga odbili za vakcinu pa sam pomalo bila tuzna a on srecan.Kaze da to valja nebi prvo u Srbiju doslo.Borba se nastavlja a ti javi kako ti je tata.

Pozdrav i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
Poruka za Biljaa!
Moja mama je takodje operisala tumor pluća,završila je sa HT i zračenjem.Uveće joj se javlja temp.do 38C,tačnije oko 37,5C.Interesuje me da li tvoj otac ima pojačanu salivaciju,tj pljuvačku i koliki mu je CRP i sedimentacija,pre i posle operacije?
Odbili su ga od vakcinacije jer nemaju kako da mere učinak,nema više tumora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 7:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
gagule je napisao:
Poruka za Biljaa!
Moja mama je takodje operisala tumor pluća,završila je sa HT i zračenjem.Uveće joj se javlja temp.do 38C,tačnije oko 37,5C.Interesuje me da li tvoj otac ima pojačanu salivaciju,tj pljuvačku i koliki mu je CRP i sedimentacija,pre i posle operacije?
Odbili su ga od vakcinacije jer nemaju kako da mere učinak,nema više tumora.


Nisi dobro razumeo(razumela),moj tata nazalost nije operisan jer su nadjene metastaze prilikom medijastinoskopije.Sto se tice ovih nalaza za koje pitas,trenutno ti nemogu reci jer nisu kod mene.
Kad ti je mama operisana i koju je HT imala i koliko ciklusa,koliko zracenja?Koji karcinom,bas me interesuje da uporedim ocevo stanje.

Pisi i pozdrav,i naravno pitaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
Opersana je u julu 2008.g od adenokarcinoma,ne sitnoceliski karcinom.
Nije imala metastaze pa je primila 4HT cisplatin+gemza i 30 zračenja od 60 Gy.
Šta je viđeno medijastinoskopijom,gde ima još promena?Koji je tip tumora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 8:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Moj tata ima isto nesitnocelijski skvamozni karcinom al medijastinoskopijom su nadjene metastaze u limfi pa je tu i zavrsena intervencija.Primio je 4 ciklusa cisplatine i vepesida i imao samo 10 zracenja.Raili smo pre 3 nedelje CT i izgleda ima jednu metastazu negde kod karlice.Bogu hvala na mozgu nema meta promena.Kazi mi kad tvoja mama ide na kontrolu i sta joj sve traze da donese od nalaza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
Mama ce raditi CT 31.3 i nadam se da ce biti sve ok.
Kontroliše se UZ abdomena i krvna slika,redovno na npr 3mes.,a ostale analice tipa CT mozga i grudnog koša,scintigrafija kostiju po potrebi.
Od krvi AST,ALT,ALP,CRP,sedimentacija,urea,kreatinin,elektroliti i kompletna krvna slika i gvožđe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Izvini, nisam bila na forumu neko vreme, i upravo sam procitala da su tvog tatu odbili za vakcinu. Glavu gore, nista nije izgubljeno, a vrlo moguce da ti je tata u pravu da se u Srbiji pronadje nesto tako VELIKO i bitno. Tesko da ce da moze!!!! A jos ako se placa pacijentima dok su na eksperimentu?! Sumnja, sto ste ispali, nema sta.Uostalom,verovatno ce mu opet raditi neko zracenje ili hemo :-? pa ce mu biti bolje, pa ga mozda i uzmu ponovo na razmatranje.Mene izludjuje sto se sa svim tim analizama, dijagnozama operacijama itt toliko ceka, kada i svi mi "neuki" po pitanju karcinoma znamo koliko i dan moze biti bitan za napredovanje bolesti. Uzas! Jbg. cuvaj zivce i to ti je. A znam koliko i kako boli kada moras da se pravis kao da se nista ne desava, kao da je sve normalno, mi srecni, niko nam nista ne moze... A ja se cak i pred mamom pravim takva, mozda u malo manjoj meri, ali ne smem ni nju mnogo da zabrinjavam, jer je svakoj majci dete prece i ne zelim da je ja jos dodatno brinem. Svi mi, koji smo ovde zbog najdrazih, brinemo i prolazimo kroz isto, veruj mi. Glavu gore, nema vremena za tugu i za *sta bi bilo, kad bi bilo..* Ja sam se -ak dana pred saznanje da mi tata ima kancer uselila u konacno kupljeni stan sa verenikom i zamisli?! Umesto da konacno uzivam, ja prolazim kroz sve ovo.Al jedino Bog zna sta i zbog cega, i nije na nama da o tome sudimo. Inace, tata ide ujutru na konzilijum da cujemo sta dalje, mada znam da ce biti HT ili RT a mozda i oboje. Strah me je od toga, jer je tata mnogo izmoren i nisam sigurna kako bi podneo sve to, al nema nazad! Kako je tvoj tata? Ljubi ga sto vise, pa kad ne mozes vise da izdrzis, ti trk negde da se isplaces, izvices...pa kad ti oci ne budu crvene, ti opet kod tate i tako u krug. Tako moramo, od kukanja pred njima moze samo njima da bude jos gore. Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 125 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: