Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:25 pm
Postovi: 19
Moj suprug ima metastaze na kostima vec skoro dve godine. Sada su krenule naglo da se prosiruju. Poslednjih pet meseci koristi bifosfonate intravenski i bio je odlican super se kretao cak je vozio i tricikl. A onda je PSA poceo da raste i umesto da urade sintigrafiju skeleta oni su ga bombardovali hormonima. A metastaze podivljale. Ustvari Psa je pokazivao udaljene stanice kancera a to su metastaze na kostima. Za sada ja jedino sto znam to je Zometa ili Bondronat i to drzava ne daje nego kupujete sami i onda morate da nadjete privatnu kliniku koja ce to da da jer drzavne nece jer se boje da cete naplatiti od socijalnog. Trenutno sam muzu kupila koren gaveze i potapam ga u hladnu vodu 8 sati i to prije tri puta dnevno. Tri boron k plus i neke minerale. E sad da li ce i to pomocu u kombinaciji sa bifosfonatima videcu. Koristi i vidatox ali on je vise za meka tkiva. Dobre su i obloge od djumbira. Probajte sve. Sve sto cujete nikad se ne zna cuda se desavaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:25 pm
Postovi: 19
Nisam vam rekla kod metastaza kostiju dolazi do izlivanja kalcijuma u krv i prvo sto primetite je tesko podretanje prstiju jer pocne okostavanje. A onda dolazi do naslaga kalcijuma u mozgu i buncanja posle toga koma i kraj. Ruzno receno ali je tako. Zato su jako dobri bifosfonati Zometa i Bontronat jer sprecavaju kalconizaciju i usporavaju razvoj metastaza. To nama niko od lekara nije rekao vec smo nasli na internetu. Slobodno ukucajte Bifosfonati i videcete da je lek odlican ali skup, oko 28000 din.
Sto se tice alternative za popunjavanje tih supljina vec sam pisala ali da vam dam neke smernice. Minerali su strontium carbonicum d-10 u granulama sisase do 5 granulica dnevno,a tri boron k plus /2 puta po2/imate u Twinlab-u u Makedonskoj i koren crnog gaveza u zdravoj hrani./na 8 sati u 400ml vode jedna supena kasika gaveza/ procedite i popijete i odmah potapate novu kolicinu. Sve ovo sam dobila od Mise Kostadinovica travara 064/160-32-02


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 12:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Goco, nije mi jasno zasto vam onkolog nije pomenuo bisfosfonate. Koliko znam, daju se na racun zdravstvenog osiguranja kada je kalcijum u krvi 3, ili vise od 3, nisam bas sigurna, tako pise u Pravilniku. Raspitajte se malo o ovome, steta je da tvoj muz ne moze da ih dobije, ako vec ima pravo. Kod moje mame je kalcijum jos uvek ispod 3.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Čet Sep 27, 2012 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2012 10:36 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima.
Potreban mi je savet i iskreno tumačenje nalaza ukoliko neko zna,unapred se zahvaljujem.
Naime,sestra mi je imala karcinom dojke 2009 godine. Nakon hemoterapije i zračenja sve je bilo u redu. Posle 2 godine kreću ponovo problemi,prvo je napipala čvorić na istoj dojci i isti je odstranjen a biopsija je pokazala prisustvo karcinoma.Nakon pola godine u plućima nakon prehlade pojavljuje se voda u kojoj su nakon biopsije utvrđene promene.Kreće hemoterapija,8 ciklusa.Na kontroli na CT uočavaju se promene na kostima i jetri.Dobija tablete Xelode umesto hemoterapije to koristi 3 meseca. U ponedeljak je uradila CT koji pokazuje da je nalaz u progresiji,između ostalog piše da se na koštanim strukturama vide multiple osteolično osteoblastične promene po tipu sekundarnih depozita na pršljenovima kičmenog stuba i prikazanim delovima ilijačnih kostiju sa multiplim patološkim frakturama pršljenskih tela.Jetra granične veličine sa multiplim hipodenznim fokalnim promenama po tipu sekundarnih depozita,pojedinačnim i konfluentnim,od kojih neki sa nekrozom,pojedinačnog dijametra do 2,7cm.
U sredu je zakazan konzilijum.
Šta činiti,trpi velike bolove?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Nazalost, situacija kod Vase sestre slicna je kao kod moje majke. Nije dobro. I ona ima progresiju na kostima i metastaze na jetri. Gde se leci Vasa sestra? Da li su kosti zracene? Da li je bilo nekog poboljsanja od Xelode?

Insistirajte na terapiji za bolove. Nikako ne sme trpeti. Ja vrlo dobro znam kako Vam je, jer prolazimo kroz istu agoniju. Mama protiv bolova pije Jurnistu i Naproksen. Medjutim, mislim da cemo zbog nuspojava morati da predjemo na Durogesic flastere.

Mama treba da pocne da pije Xelodu, ali je zbog putovanja u BG strasno iscrpljena i povraca, pa jos nije pocela. Povisene su joj jetrene transaminaze, pa je pitanje da li ce ta terapija uopste imati nekog efekta i kako ce je podneti.

Lekar opste prakse moze da prepise narkotik protiv bolova, ali oni to izbegavaju, jer o terapiji bola slabo znaju, ali Vi morate insistirati, ako nista drugo, neka Konzilijum preporuci koji lek da se koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2012 10:36 pm
Postovi: 4
Leči se na bežanijskoj kosi i nisu joj zračili kosti još uvek,mada su nagoveštavali.Protiv bolova je juče je dobila Trodon,ali ne pomaže.Bolovi nisu bili ovakvi dok joj nije urađen CT ove nedelje,jer do tad nije bila ovako iscrpljena i normalno se kretala.
Ono što Vam mogu reći za Xelodu,u sestrinom slučaju, dobro se podnosi,bez ikakvih mučnina i propratnih efekata,doza joj je bila ujutru i uveče po 4 tablete od 500mg.Xeloda kod nje po nalazu sa Ct-a nije imala nikakav učinak,ali ne mora da znači da će kod Vaše majke biti isti slučaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 3:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Ukoliko je moguce, zracenje bi moglo da pomogne, samo su mami bolovi dve nedelje posle zracenja bili jos jaci. I kod nje se stanje naglo pogorsalo. Ne znam da li ce joj Xeloda bar malo produziti zivot. Lezi, slabo jede, nema zelju ni za cim, ne oseca dobro ukuse, povraca... Ali su bolovi sada koliko-toliko pod kontrolom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 10:24 pm
Postovi: 2
Natasa1980 je napisao:
Ukoliko je moguce, zracenje bi moglo da pomogne, samo su mami bolovi dve nedelje posle zracenja bili jos jaci. I kod nje se stanje naglo pogorsalo. Ne znam da li ce joj Xeloda bar malo produziti zivot. Lezi, slabo jede, nema zelju ni za cim, ne oseca dobro ukuse, povraca... Ali su bolovi sada koliko-toliko pod kontrolom.

Ostala sam bez voljene osobe,otisla je u 46 godini,rak dojke metastaze na jetri i svim kostima.Bolove nije imala do zadnjeg dana.Koristila je flastere 25 mg ne redovno.Od kasnog otkrivanja bolesti do smrti proslo je 4 meseca.Koliko je to moguce usla sam u problem karcinoma.Moje skromno misljenje je da kod poodmakle bolesti medicina nema resenje i da se treba okrenuti bilo cemu drugom da se ne gubi vreme.Mogu ti nesto preporuciti .Javi mi se na mail


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 17, 2012 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 11:00 am
Postovi: 1
Moja majka je operisala tumor na jetri pre 8 meseci...i kao sve je bilo uredu da bi pre 10 dana na snimanju karlicnih kostiju se utvrdilo da ima metastazu na kostima....
Odmah sam reagovala i nabavila tri vrste kapi od jednog travara iz Obrenovca kao i kubanske kapi....
Sta da vam kazem..ceo svet mi se srusio u tom trenutku kad sam saznala..jedino nju imam....ali se ne predajem!!!!
Cula sam za manastir LEPAVINA....i oca Gavrila koji je pomogao mnogima...
Poslala sam mu mail i zamolila ga da ocita molitvu mojoj majci za zdravlje...iskreno verujem u Boga i znam da nam moze svima pomoci...samo treba verovati..
Molim za pomoc na temu metastaza na kostima...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Dec 18, 2012 9:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Pozdrav svima,
redje dolazim, jer mi je tesko da ponovo prolazim sve ovo, posto sam oca izgubila pre 9 meseci. Ipak, zao mi je da ne pomognem ukoliko mogu nekim savetom, ili makar iskustvom.
Elem, mom ocu je kalcijum bio preko 4. Lezao je u bolnici gde su mu putem infuzije davali Zometu, i kalcijum se spustio do cak ispod 2! Osecao se dobro, zivnuo je..medjutim, to nije trejalo dugo zbog opsteg loseg stanja njegovog organizma, izmucenog od bolesti.Gvozdje mu je munjevitom brzinom padalo, bubrezi su mu bili jako osteceni ( sto je posledica hemoterapije). Mogu da vam preporucim da se raspitate za Zometu, ljudi je godinama koriste ne bi li usporili sirenje metastaza. Ako ne daju kod vas u bolnici, mozda mozete privatno da angazujete neku sestru koja ce da daje kod kuce. Mislim da se kod nas daje samo hospitalizovanim bolesnicima.
Zelim vam svima ogromnu snagu za dalju borbu, znam koliko je tesko, ali znam koliko ste svi snazni za sebe i svoje voljene, i zato verujem. Mene je vera spasla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Jan 18, 2013 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 3:42 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Postovani,
poslala bih Vam tekstualni nalaz mog tate, pa ukoliko ste u mogucnosti, pojasnite mi blize gde sve ima metastaza i da li je ovde rec o nekom kriticnom stadijumu, odnosno sta preduzeti da bude lakse..., odnosno ima li zivota sa ovim problemima na kostima.
Ja sam tehnicko lice i dosta sam citala poslednjih 20 dana o ovome, ali mi nedostaje medicinsko znanje i strucnost da razumem.
Osim toga na onkologiji su nas primili i za 2 min zavrsili, uputivsi kod urologa, gde je tata imao operaciju benigne hiperplazije prostate pre 16 godina.
Nalaz i dijagnozu nam niko nije pojasnio - META IN OSSIBUS GENERALISATA ORIGINIS IGNOTAE, sto sam tragajuci svakako razumela i znam da nije dobro.
Naime, alkalna fosfataza je sa 471 za 30 dana porasla na 504.
Tata je radio RTG lobanje, karlice, kicme, pluca.
Prepisacu Vam nalaz Rtg-a:
1. Rtg lobanje u dva pravca-perietookcipitalno vidljivi sekundarni depoziti mesovitog tipa.
2. Rtg cervikalnog dela kicmenog stuba u dva pravca-susp. razredjenja kostane gradje C6 prsljena.
3. Rtg torakalnog dela kicmenog stuba u dva pravca-snizeni visinski promeri tela prsljenova Th7, Th8 i Th9.
Izmenjena kostana gradja prsljenova Th7 do Th12.
4. Rtg karlice sa kosofemoralnim zglobovima i proksimalne 2/3 femura-zone osteolize i osteoskleroze na prikazanim kostima karlice i desnog femura u proksimalnom delu.
5. Rrg snimak L/S kicme u dva pravca-prikazane kosti u dva pravca delimicno prekrivene crevnim sadrzajem. Ne vidi se snizenje visinskog promera prsljenskih tela od L2 do L5. Ne prati se u potpunosti levi pedikul na L5.
6. Rtg pluca i srca-u desnom plucnom vrhu i infraklavikularno levo intenzivne senke (najverovatnije stare promene).
Vidljiva razredjenja prikazanih rebara.

U medjuvremenu uradjena je krvna slika za antigen prostate.
Nalaz krvi PSA 1.90, FPSA 0.50, index 0.26.

UZ abdomena - nalaz b.o. izuzev sto je na gornjem polu desnog bubrega parenhimska cista promera 5.05 cm i parapijelicna od 2.73 cm.


Ne znam kome sada da se obratim. Savetotovana je scintigrafija kostiju, ali niko na onkologiji nije nista kazao, a ni pitao da li tatu nesto boli. Tata ima 86 godina-je li to razlog?

Unapred Vam hvala.

Sanda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Jan 18, 2013 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 3:42 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Postovani,
poslala bih Vam tekstualni nalaz mog tate, pa ukoliko ste u mogucnosti, pojasnite mi blize gde sve ima metastaza i da li je ovde rec o nekom kriticnom stadijumu, odnosno sta preduzeti da bude lakse..., odnosno ima li zivota sa ovim problemima na kostima.
Ja sam tehnicko lice i dosta sam citala poslednjih 20 dana o ovome, ali mi nedostaje medicinsko znanje i strucnost da razumem.
Osim toga na onkologiji su nas primili i za 2 min zavrsili, uputivsi kod urologa, gde je tata imao operaciju benigne hiperplazije prostate pre 16 godina.
Nalaz i dijagnozu nam niko nije pojasnio - META IN OSSIBUS GENERALISATA ORIGINIS IGNOTAE, sto sam tragajuci svakako razumela i znam da nije dobro.
Naime, alkalna fosfataza je sa 471 za 30 dana porasla na 504.
Tata je radio RTG lobanje, karlice, kicme, pluca.
Prepisacu Vam nalaz Rtg-a:
1. Rtg lobanje u dva pravca-perietookcipitalno vidljivi sekundarni depoziti mesovitog tipa.
2. Rtg cervikalnog dela kicmenog stuba u dva pravca-susp. razredjenja kostane gradje C6 prsljena.
3. Rtg torakalnog dela kicmenog stuba u dva pravca-snizeni visinski promeri tela prsljenova Th7, Th8 i Th9.
Izmenjena kostana gradja prsljenova Th7 do Th12.
4. Rtg karlice sa kosofemoralnim zglobovima i proksimalne 2/3 femura-zone osteolize i osteoskleroze na prikazanim kostima karlice i desnog femura u proksimalnom delu.
5. Rrg snimak L/S kicme u dva pravca-prikazane kosti u dva pravca delimicno prekrivene crevnim sadrzajem. Ne vidi se snizenje visinskog promera prsljenskih tela od L2 do L5. Ne prati se u potpunosti levi pedikul na L5.
6. Rtg pluca i srca-u desnom plucnom vrhu i infraklavikularno levo intenzivne senke (najverovatnije stare promene).
Vidljiva razredjenja prikazanih rebara.

U medjuvremenu uradjena je krvna slika za antigen prostate.
Nalaz krvi PSA 1.90, FPSA 0.50, index 0.26.

UZ abdomena - nalaz b.o. izuzev sto je na gornjem polu desnog bubrega parenhimska cista promera 5.05 cm i parapijelicna od 2.73 cm.


Ne znam kome sada da se obratim. Savetotovana je scintigrafija kostiju, ali niko na onkologiji nije nista kazao, a ni pitao da li tatu nesto boli. Tata ima 86 godina-je li to razlog?

Unapred Vam hvala.

Sanda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Jan 23, 2013 3:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
anciii je napisao:
Molim za pomoc na temu metastaza na kostima...?


Jedina pomoć za metastaze na kostima je zračenje.

I ja sam mami nabavila kapi iz Obrenovca, uzima već drugu bočicu Vidatoxa, ali slaba korist. Imala je 20 zračenja zbog masivnih koštanih metastaza, posle čega joj je opala krvna slika. Jedva uspemo da je povratimo na minimum funkcionisanja, kad novi problem. Od pre 10 dana vidi duple slike, počeli i bolovi u glavi, očima, kostima, a danas je skener pokazao najmanje 7 metastaza u mozgu prečnika do 1 cm. Tako da ja više ne znam šta da radim, osim da se molim da se više ne muči.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Jan 23, 2013 3:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мојој баки су хомеопатски препарати помогли да нема болове. Бар је умрла на миру.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Feb 08, 2013 9:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Natasa,
dugo te nema, kako je mama?
Ne javlja se ni Fortuna.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: