Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 3:15 pm
Postovi: 2
Dragi moji, nisam ni u najluđem snu vjerovala da ću danas da pišem ovo što pišem i da ću danima provjeravati sve moguće sajtove i forume na ovu temu.
Ali nažalost niko nije nedodoriljiv. Dijagnoza mog oca je mikrocelularni karcinom pluća, kažu doktori najmaligniji od malignih tumora. Prognoze su daj bože godinu dana. Još uvijek smo svi u šoku, a naročito on, s obzirom da čovjek ima 50 godina. Saznalismo prije sedam dana, pa nam je još uvijek sve nestvarno.
Sve sam pročitala što ste pisali i zanima me sada da li ima ikakve razlike između petroleja u tabletama i tečnog petroleja?
I s obzirom da živim u Banjaluci gdje bih najbliže mogla to da nabavim?
Molim vas da mi pomognete i odgovorite na pitanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 11:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Морам и овде да се извиним јер сам управо контактирао особу које је вршила дестилацију петролеја и рекла ми је да више не добијају сировине за производњу супстанци које су као нуспроизвод имале дестиловани петролеј. Упутила ме је на апотеке у Мађарској и Аустрији у којима се петролеј продаје као помоћно медицинско средство. Може да се купи и у капсулама што је једноставније за коришћење.

Још ми је напоменула да онај ко пије дестиловани петролеј, треба да пије три пута дневно по малу кашичицу, а не као неки да попију читаву чашу. И терапија треба да траје двадесетак дана.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 3:15 pm
Postovi: 2
Danas sam se čula sa drugaricom koja živi u Beču, kaže da litra petroleja košta 7 eura, ali da oni to više ne prodaju. Međutim, dobra vijest je što se može naručiti. Ipak, žena u apoteci mojoj drugarici je rekla da se ispostavilo da je petrolej štetan i da je bolje da ne naručujem. Da li imate ikakav pametan savjet? Zadnje što mi treba je da čovjeku koji je ionako bolestan dajem nešto što će mu još više štetiti? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 1:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да је штетан не би га продавали по апотекама као помоћно медицинско средство. Сада га повлаче јер фармако-мафија свугде пружа своје гадне пипке.

Када тако узмеш да слушаш, на крају нећеш јести ни језгра кајсија нити шта слично (уље од конопље итд.).

Нека почне са алкализацијом организма према књизи "Алкализуј се или умри".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 5:53 pm
Postovi: 23
ZA COVJECICU procitaj postove sa ove teme i videces da ima ljudi koji ga pijuneki u tabletama neki tecni pa onda odluci da li ces ga davati ili ne ja licno sam bila u kontaktu sa osobom koja koristi tablete posle operacije melanoma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 01, 2013 3:14 pm
Postovi: 4
Moj otac boluje od raka prostate sa metastazama, krajem februara mu se završila poslednja hemoterapija koja ga je dotukla, a rezultat mu se pritom pogoršao... Prošle subote je počeo da uzima medicinski petrolej koji smo nabavili iz Poljske, ali počeo je pole par dana da izbacuje sluz i krv sa stolicom, mučnina mu je postala nepodnošljiva, dobio je i bolove u stomaku, pa je posle pet dana prekinuo... Da li je neko imao slična iskustva, ne znamo šta da radimo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 5:53 pm
Postovi: 23
molim te napisi gde su metastaze inemoj mi zamerit al to sve govori da su metastaze uzele danak volela bih da nije tako al iz iskustva gledajuci osobu sa kancerom i metstazama i kako je naglo se stanje pogorsalo posle hemo terapija ovo ti govorim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 01, 2013 3:14 pm
Postovi: 4
U septembru, pre početke hemoterapije, imao je male promene na kičmi, ali ti bolovi su se u medjuvremenu povukli pa smo se ponadali da su se i te metastaze povukle...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 5:53 pm
Postovi: 23
a reci mi jel operisan on i opisi kako su hemo trp uticale na njegovo stanje dal su prestali bolovi u stomaku otkad je prestao piti petrolej dal je koristio tecni ili u tabletama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 9:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Када се човек дотуче цитостатицима и зрачењем, онда му и вода смета а где неће петролеј.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 01, 2013 3:14 pm
Postovi: 4
On je 2009-te imao zračenje, a od septembra 2012. hemoterapiju. Prvih nekoliko hemo mu je spusilo tumor marker 50-60%, krvna slika mu je sve vreme bila dobra, bili smo presrećni... Od otprilike pete hemo tumor marker je počeo da raste, krvna slika mu se i dalje držala dobro, a sa poslednjom - 8. hemo krvna slika mu se toliko pokvarila da mu se od tada (kraja februara) eritrociti i hemoglobin još uvek nisu oporavili:-((( Petrolej je počeo da pije tečni, pije ga još jedan poznanik koji boluje od raka debelog creva i takodje je bio na hemoterapiji - ali on nema nikakvih neželjenih reakcija... Otac je prestao da pije petrolej u petak ujutru - posle neprospavane noći, bolovi i mučnina su mu tokom ova dva dana prestali - ali javili su mu se otoci oko zglobova nogu i plaši se da nastavi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 10:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Штета што са петролејом није почео пре неколико година. Колико пије петролеја, тј. колико је пио до пре неки дан?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 01, 2013 3:14 pm
Postovi: 4
3 puta dnevno (1 sat pre jela) po 20 kapi, to je oko 2/3 kafene kašičice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Ned Jun 02, 2013 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 5:53 pm
Postovi: 23
skupljanje vode u telu je znak metastaze znam da te netesim al pricam iz iskustva koliki su mu sad t markeri ako su povecani znaci da su metastaze nasle novu lokaciju steta sto odma nije poceo piti petrolej vise bi koristi od njega imao nego od h terapija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 10:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Оно што сам чуо, препоручују управо сличну дозу: три пута дневно по кашичицу. Мислио сам да је претерао па да му је због тога лоше, али није.

Да ли сад има времена да почне са алкализацијом организма, стварно не знам. То је проблем код званичног начина "лечења" тумора. Доведу оболелог пред свршен чин тако што годинама прима лошу терапију.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: