Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 3:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
kako ste odmah znali da ću da reagujem :lol: :lol: :lol:

I dalje mislim da povećani trigliceridi i smanjen broj leukocta ne znači da je krvna slika odlična!!!! :wink:

I dobro recite mi ženo Božija, što to radite sebi. Izgladnjujete se. Možete se hraniti zdravo, jesti kuvano i presno voće i povrće. Evo sad je i post :wink: Pa narod lepo kaže hrana na usta ulazi. Eto od mesa možete jesti ribu, piletinu... od takve hrane ne može ništa loše biti.

Bolje da pitate tartufu za savet, nego da se raspravljate sa njom oko totalne terapije. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 5:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 11:35 pm
Postovi: 50
Pokazatelji za krvnu sliku su mi odlični, a trigliceride i leukocite sam navela kao negativnu stvar...
Brojsovu knjigu sam pročitala pre nekih 7 godina, i strašno me je zainteresovala ta ideja o čišćenju organizma i lečenju gladovanjem...
Nisam imala nameru da sada gladujem 42dana,pogotovo što mi zdravstveno stanje nije najstabilnije, ali moja drugarica ima maligni tumor hrskavice kolena, ne znam kako se to stručno zove, i to u poodmakloj fazi, veličine lopte za ragbi,čak i veće...to je u oktobru bio gradus 3 (mada meni nije najjasnije šta to znači),i od tada nije išla kod lekara...Sve u svemu,kako kažu lekari, ne može njenom životu ništa pomoći osim da se odstrani cela noga, što ona ne želi...
I onda sam tu ja upala u priču sa idejom da gladujemo zajedno, pa ko zna, možda pomogne... Međutim ona je gladovala 29 dana i prekinula zbog slabosti koju je osećala i zbog neverovanja u celu ideju...A ja sam odlučila da terapiju isteram do kraja kad sam već počela... I to je to!! Sada se hranim 100% presnom hranom, bez namirnica životinjskog porekla, i veoma mi prija... Posle 6 nedelja ću polako uvesti i soju i po koju kuvanu stvar...
Zanimljivo je i lečenje presnom hranom, svedočenja u Ginterovoj knjizi Živeti bez bolesti govore o izlečenjima raznih bolesti, čak i nekih tumora presnom hranom...Pa sam sad i na tom eksperimentu, da vidim kako ću se osećati...
Svašta nešto isprobavam na sebi, možda se na kraju pronađe neko rešenje...Zvanična medicina u Srbiji mi, za sada bar, ne može pomoći, a ja nemam više živaca da dajem svoje telo neznancima da se uče na meni, već sama na sebi eksperimentišem alternativom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 3:44 pm
Postovi: 7
ima li sanse nekako doci do te knjige da se procita??? postoji li na netu???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 9:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 11:35 pm
Postovi: 50
Ne znam ima li je na netu, ali ima da se kupi u svim knjižarama, i bolje opremljenim prodavnicama zdravije hrane, na uličnim sajmovima knjiga...

Pun naslov knjige glasi:" Rak, leukemija i druge prividno neizlečive bolesti, izlečive prirodnim putem" od Rudolfa Brojsa (korice su ljubičaste boje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 9:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Aman, dokle??!
Alo, admine, hoćeš da reaguješ ili da polako napuštamo forum??!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 10:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 11:35 pm
Postovi: 50
Oprostite Tartufa, samo sam odgovorila na postavljeno pitanje!!
Zašto ste toliki protivnik ove alternativne metode lečenja raka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Draga Zemunko,
nemam ništa protiv te "terapije"- koja to nije, može se smatrati eventualno pomoćnim lekovitim sredstvom ali ne i terapijom spasa i izlečenja za kancerske bolesnike....
Kad sam počela da Vam odgovaram, mislila sam da ću Vam pisati do jutra... Al' evo, želja me minula...
P.S. Danas mi je umro pacijent... Na nekoj od prošlih hospitalizacija mi pričao o Brojsovoj terapiji, pitao da li može da uzima, rekao-mi-komšija-da se-tamo- neki- izlečio- tako.....A svi mu parametri loši....Šta mislite- šta sam mu odgovorila??!
Nemojte, molim Vas....Niti ja Vas razumem niti Vi mene...Nekoj od nas dve, očigledno, na ovom podforumu , nije mesto... :-? Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 12:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 11:35 pm
Postovi: 50
slažem se da može da se koristi kao pomoćno sredstvo, a mislim da je neophodno da, koju god terapiju primenjivali, skroz promene način života i ishrane kako bi došlo do izlečenja, u suprotnom bolest samo napreduje...
Izvinite ako vas moje prisustvo ugrožava na neki način!!
Možda ipak ponekad mogu nekome pomoći... Al ne brinite, ne bih vam se mešala u posao!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 4:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
dr ivica je napisao:
Mozete li navesti i dokumentovati jedan primer da je neko izlecen od raka takvom terapijom? Rado cu proslediti informaciju Randi James fondaciji, pa neka proizvodjacima isplate milion dolara nagrade.

Ti me odusevljavas. Ja sam zivce izgubio boreci se sa ovakvima koji veruju da slicne alternativne "terapije" lece sve moguce bolesti.
Baci pogled na ovo:
http://www.paralax.co.yu/knjiga3.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 4:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
Vidim da su neki ljudi ovde ispreskakali celu osnovnu i srednju skolu a bogami i fakultete.
Negde u ovim postovima sam procitao da se rak hrani cvrstom hranom!?!?!?!?
Pa kako vi zamisljate rak, kao jednog coveka koji sedi u vama i ima usta i trazi cvrstu hranu jer ne moze da vari tecnu.....
Pa da li vi znate kako se uopste celije hrane?
Da li vi znate kako se vrsi resorpcija hranljivih materija u GI traktu?
Da li vi znate kako se prenose hranljive materije putem krvi?
Verovatno mislite da kad unesete hranu to se rascepa na manje komadice i ide pravo u krvotok a onda celije grickaju parcice hleba i mesa i sl.
E pa u tom slucaju bih vas zamolio da odete u crkvu i napisete zalbu bogu sto vam je dao defektan mozak. Logika vam je izvrnuta za 180%.
A ako pogledamo logiku da je pad imuniteta i povecanje triglicerida dobro koje se javlja tim vasim izgladnjivanjem onda mogu samo da vam kazem bravo. Necu ni da pokusavam da vam objasnim u cemu ste sve pogresili jer verujem da ne biste razumeli. A samo da vam napomenem da je tumor toliko kompetitivan da u gladovanju on preuzima sve energetske zalihe koje su potrebne vasem srcu, mozgu i drugim organima. Tako da vi izgladnjujete zdrave organe a nikako tumor.
A molim vas pokazite mi slucaj gde je tumor bio potvrdjen patohistoloski i MRI ili CT-om ili slicnom metodom a da se osoba izlecila samo tim alternativnim terapijama, znaci bez hemioterapije, radioterapije i/ili hirurgije. Ajde dokazite mi pa da lepo zatvorimo sve zdravstvene institucije i medicinske fakultete i da odbacimo celu medicinu. Zasto se uopste sprovode klinicka ispitivanja na leku, zasto su tu blind trials, zasto se racuna uspeh u odnosu na placebo grupe.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 7:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Mani se dr Koki čorava posla! Ne polemiši! Ovde najveći broj ljudi dolazi po pomoć- u vidu najboljeg mogućeg odgovora i usmerenja koje zvanična medicina može u ovom trenutku da pruži( a u oblasti u kojoj sam ja- pruža ponekad nedovoljno, na žalost, pa je ishod bolesti loš!). Ali je zvanična!!! Ja se trudim da svima objasnim na najrazumljiviji način i da uputim na pravo mesto! Ako se neke procedure ne rade u ovoj zemlji- dovoljno sam informisana da ljidima dam informaciju gde se u svetu rade!Tako ja shavatam svoje bitisanje na ovom forumu!
Za ostale- prodavače svega i svačega- ne marim! Šaljem ih u Kinesku prodavnicu, tamo se svašta prodaje.Uglavnom falsifikovano.Pa, nek oglašavaju i prodaju!
Izbor je na kraju ipak onog ko traži pomoć. A ljudi, ponekad u očajanju i zbog nemoći zvanične medicine, pribegavaju svakakvim preparatima, metodama i intervencijama. Ali to je ipak za neki drugi Forum. NE OVAJ!!! E, OD TOGA NEĆU ODUSTATI! Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 4:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
Ljudi ja sam arhitekta i ne razumem se puno u medicinu,ali kojih sam se ja tek prica naslusala na onkoloskom institutu-mislim na price pacijenata :o i ne shvatam da neko moze da bude toliko glup :o Jedonoj mladoj zeni od 36god. pojavilo se "nesto" na dojci u toku prve trudnoce i njoj je neka baba "vanga" rekla da se nista ne sekira nego da cim rodi to dete odmah ostane u drugom stanju sa drugim :roll: kao tako se menja krv :D (sacuvaj me boze) i naravno vi lekari mozete da pretpostavite st joj se desilo- otisle obe dojke, udljene metastaze itd... A tek o "vudu" metodama izlecenja da ne pricam... klanje kokosaka konzumiranje kornjacine krvi itd..
I da kazem par reci o toj Bjorsovoj terapiji, ako bi neko da se uputi malo vise, neka se proseta do Instituta za onologiju i radiologiju Srbije na svakom spratu postoje brosure u kojima jasno pise da je ona izmedju ostalih NEPRIZNATA METODA LECENJA!!! Brosure izdaje drustvo za borbu protiv raka u saradnji sa gore navedenim institutom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 1:10 pm
Postovi: 4
Zamolila bih vas za misljenje.Moj tata je vec 3 nedelje u bolnici.U pocetku su mislili da je tuberkuloza.Ali kada su stigle analize ova bolest je iskljucena,a ustanovljeno je da ima tromb u nozi.Pored ovoga on tesko dise,a pojavila se i neka zlezda kod prepona.Lekari koliko vidim nemaju pojma o cemu se radi.Isao je na skener i sada se cekaju rezultati skenera.
Svakim danom je sve gore.Ne moze da jede,slabo se krece,A ima 47 kg. :(
Da li neko moze da mi kaze kako da pokusam da pomognem?I da li on sa svojih 47kg moze da primenjuje terapiju dr.Brojsa,jer sam cula da se terapijom gubi vise od deset kg.?Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 11:35 pm
Postovi: 50
Nisam najmerodavnija da dajem savete jer nisam doktor...i smučilo mi se da me Tartufa napada kad god se pojavim na ovoj temi... Ja sam prošla terapiju, ali je ne bih preporučila ukoliko je organizam toliko oslabljen, ali bih preporučila da uz ishranu pola sata pre obroka uzima sok od cvekle, ili onaj Brojsov koktel, najbolje sveže ceđeno ukoliko imate sokovnik, ako ne onda onaj kupovni... To i Brojs u svojoj knjizi preporučuje za jačanje organizma... Dobro je i da ubacite čajeve od žalfije i čaj za pluća, isto po njegovoj recepturi...Ima da se kupi taj čaj za pluća u jednoj apoteci u Višnjičkoj banji...mislim da je oko 150 dinara... Evo broja apoteke pa nek vam oni objasne kako da stignete do njih... 2755089. Ta čajna mešavina za pluća je za čišćenje organizma, i treba je piti što više to bolje, isto kao i žalfiju, a sadrži skoro sve biljke koje blagotvorno deluju na pluća...Za slabost organizma se još preporučuje i čaj jagorčevine, prohlađen, piti ga tokom celog dana po malo... Možete koristiti i kapi ehinacee razmućene u vodi...po 10-15 kapi u malo vode, i tako na svaka 2 sata, to sam i ja uzimala dok sam gladovala, svaki drugi dan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 11:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Zemunka, samo te gledam! :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 115 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: