Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 10, 2011 1:28 am
Postovi: 1
Imam mutan vid na daljinu... Nmg bukvalno da procitam sta pise na tabli iz trece klupe.. ali dobro to znam sta je problem.. Treba mi dioptrija.. Problem mi je dupla slika prilikom gledanja.. Nije mi stalno dupla slika ali vecinom na daljinu ... Npr idem ulicom i vidim 2 ista coveka kako idu prema meni i samo ulaze jedan u drugog sto se vise priblizvam i na nekih 10 metara da dupla slika nestane :S Zvuci smesno ali tako je.. kao u horror filmu :S Kad zatvorim oko jedno onda mi ta dupla slika nestane i vidim normalno samo mutno... Oci mi stoje paralerno, hvala bogu! ne znam sta je problem.. mozda previse sedenja za kompom? :S KAd bih prestao da sedim sa kompom nekih 5 dana da li bi mi se popravio malo vid i nestala dupla slika? o.O
p.s o5 da kazem.. Dupla slika mi nije uvek... nekad je ima nekad ne :S od cega to zavisi ? Hvala na svakom odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 10:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Previse vremena bi oduzelo da Vam se objasni poreklo duplih slika.U Vasem slucaju,potrebno je da nosite potrebnu korekciju -naocare ili kontaktna sociva,a ukoliko se i posle toga budu javljale duple slike,isli biste na vezbe fuzije u kabinetu za ortoptiku i pleoptiku.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2011 8:11 pm
Postovi: 1
Imam problema sa vidom i ovim putem bih hteo da pokusam kod vas da mi objasnite moj problem.Naime,jos pre 2 godine pocela je da mi smeta svetlost,narucito odsajaji i kontrast...crno-belo, mrak-svetlo.Prepisane su mi naocare da ih nosim dok citam,gledam tv i sl. dioptrija + 0.5 i + 0.75 levo oko. Medjutim to mi nista ne pomaze i sad je postalo nesnosnjivo.Bio sam opet kod lokalnog doktora i prepisao mi je tablete PRO VISION I kapi Refres Contacts.Problem je najveci sto je najiritantnije uvece jer ne mogu prezicno da vidim nista sto svetli.Rasveta,reklame i sl. su tako nejasne,svetlost se rasipa i ne vidim prezicno.Nije problem citkost, vec to rasipanje zraka.Npr. dok gledam farove od auta svetlost se rasipa i bas kako da sam pijan slika istog oblika mi se izduzuje na gore,bukvalno duplira a na dole se pruzaju nekakvi izduzeni kraci svetlosti.Molim vas da mi odgovorite na mail [email protected] sto pre kako bih znao da resim problem jer me stvarno nervira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 9:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Morate da imate kompletan oftalmoloski pregled,naravno uz sirenje zenica.Ukoliko ste u Beogradu,mislim da bi bilo dobro da pregled uradite u Lensoptiku,kod prof.Marjanovica ili kod nekog drugog oftalmologa koji se bavi problemom refrakcionih anomalija.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Preporucujem isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Sub Maj 26, 2012 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 1:24 pm
Postovi: 2
Poštovani,
Unatrag nekoliko mjeseci imam problema s crvenilom oka, a nedavno se pojavio i mutan vid. Bila sam na pregledu i izgleda da mi se dioptrija povećala sa - 2,00 na - 2,25 i pojavio se astigmatizam. Uz to imam i upalu oka. Doktorica je sumnjala na neurološke probleme ali ih je isključila nakon pregleda sa širenjem zjenica. Trenutno liječim upalu kapima i mastima. Bez obzira na to, vid mi postaje mutan nakon gledanja u ekran laptopa ili nakon čitanja, te ostaje mutan do kraja dana. Trebam napraviti i krvne pretrage zbog mogućnosti anemije i činjenice da su mi ovi problemi počeli mjesec dana nakon početka konzumiranja kontracepcijskih pilula. Zanima me Vaše mišljenje, je li problem može biti u poremećaju hormona zbog kontracepcije?
Unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Ned Maj 27, 2012 8:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Koji je lek koji koristite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Ned Maj 27, 2012 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 1:24 pm
Postovi: 2
kontracepcija je lindynette 20, a za lijek za upalu očiju je maxitrol mast, systane kapi i aflumidex kapi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dupla slika i mutan vid
PostPoslato: Pon Maj 28, 2012 8:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Prestanite da koristite maxitrol jer ima dve komponente koje mogu kod osetljivih da uticu na vid/neomicin i kortikosteroid dexametazon.Takodje iskljucite kontraceptiv,nije opisan nezeljeni efekat po vid,ali lekovi nikada nisu u potpunosti ispitani i dejstvo je cesto individualno.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: