Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pozitivan waaler-rose test?
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 6:58 pm
Postovi: 4
Pozitivan waaler-rose test? Na šta ukazuje? Ima li koga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 10:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Reumatoidne promene u organizmu! Obichno je pozitivan kod reumatoidnog artritisa!

Zbog chega je test radjen? Ko vas je uputio da ga radite? Fizijatar? Reumatolog? I koja je vrednost u pitanju na testu?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 6:58 pm
Postovi: 4
Na moju inicijativu su pokrenute te pretrage, zaista nisam znala šta ću od sebe, jer konstantno imam užasavajuće bolove u rukama, posebno u desnoj. Pre par meseci sam operisala benigni tumor na desnoj dojci, pa sam najviše i zbog toga insistirala na nekim analizama kod doktorice opšte prakse, jer je bol u desnoj ruci mnogo jači, a verovatno iz razloga zato što je ta ruka aktivnija, pretpostavljam. Obično kad god sam se požalila na bolove u rukama i nogama, dobila bih odgovor da to ima veze verovatno sa vratnom kičmom ili već krivom kičmom itd. itd. i tu bi bio kraj, a ja sam u fazi da kada se vratim s posla, moram ceo dan da ležim i da odmaram ruke, tj. da ništa ne radim, jer jedino tako dolazim sebi. I još nešto neobično u vezi mog stanja! Početkom 2005. godine imala sam upalu pluća, koja je nekako prošla itd, ali sam od tad, naredne dve godine, znači do kraja 2007. godine imala konstantno malo povišenu temperaturu. Naravno, i pored silnih pretraga, ništa nije otkriveno, tj. uzrok. Onda su i meni dosadila sva ta ispitivanja, koja naravno i koštaju dobro, pa sam tako posustala, sve evo do danas kada se dešava to što sam već pomenula! Ako neko ima ideju u kom pravcu treba ići dalje, unapred hvala! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
A kakvi su tumor marketi sada? Posle operacije?

Bol moze biti posledica operacije, shto kazete postal je ruka aktivnija nego shto je bila u pochetku sigurno, verovatno je u pitanju ruka sa strane operisane dojke? Ljudska bica nesvesno shtite bolesni deo tela, ap je moguce da ste se stedeli tom rukom i tom stranom a da su bolovi doshli kada ste pocheli aktivnije da koristite ruku.

Prehlada tj upala grla betahemolitikusom grupe A moze da se zakomplikuje reumatskom groznicom i nastavi se da klinichkom slikom RA ali ako niste imali sistemsko zapaljenje svih zglobova, visoku temperaturu itd onda nema bojazni od toga.


Da li ste proveravali ikada cervikalnu kichmu?
Kada ste operisani?
Uzimate li neke lekove ili hemoterapiju?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 6:58 pm
Postovi: 4
Zaboravih reći da mi je ANTISTREPTOLIZIN O test (ASTO) - negativan, piše manje od 200 jedinica/ml, a ne piše tačno koliko; LATEX-RF TEST -negativan; WAALER-ROSE TEST- pozitivan. KRVNA SLIKA JE UGLAVNOM OK, SEM KREATININA KOJI JE MALO ISPOD NORMALE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 6:58 pm
Postovi: 4
Nikada nisam proverala cervikalnu kičmu, operisana sam 26.07. ove godine, posto se čvor koji je bio u desnoj dojci malo uvećao, a ja sam u dogovoru sa hirurgom i na njegovu preporuku, rešila da se toga rešim i da ne razmišljam više na tu temu. Međutim, posle operacije mi se na tom mestu pojavila vodena cista, koja je bila dobro uvećana (a mesto bolno na dodir ) a koju je doktor-hirurg punktirao prilikom druge kontrole (jedno 15-ak dana posle operacije). Baš danas sam bila na kontroli kod hirurga koji me je operisao i kaže da je stanje OK. Cista ili ti vodeni čep kako je jednom nazvao doktor, trebalo bi da se povuče sam po sebi za jedno 6-7 meseci od operacije, a to što napipavam tu promenu u dojci, poput nekog čvora, to je jednostavno ožiljak od operacije.
I, nikakve lekove i terapije ne koristim. Lažem, povremeno popijem brufen, kad me baš uhvati , pa nepušta :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: