Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Čet Jul 02, 2015 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Pozdrav svima.
Ja sam Petar, imam 20 godina. Odavno vec povremeno osjetim preskakanje srca (srce stane, pa nakon toga brzo zalupa ili kao da zatreperi). To mi nije stvaralo vece probleme niti je bilo intezivno, desavalo se svakih 2-3 mjeseca. Medjutim prije 2 dana mi se desilo da se u toku jednog dana to preskakanje ponovi vise puta, i to bar 10 puta jaceg inteziteta nego ikad do tad, srce bukvalno stane na 2 sekunde, a onda brzo udara iducih par sekundi dok se ne vrati u normalan ritam. Citao sam da su to ekstrasistole i da uglavnom nisu opasne, pa se nisam ni osvrtoa na to, ali sad kad me ovako malo ozbiljnije proganjaju to me poprilicno nervira. Radio sam ultrazvuk srca prije tacno godinu dana (zbog povremenog stezanja u grudima dok se bavim sportom) i doktor je rekao da je sve uredu, a da se javim ako se smetnje budu nastavile. Na srecu nisu se nastavile pa se ni ja nisam javljao, a sad kad razmislim moguce da je i to stezanje bilo zbog ovih ekstrasistola. Interesuje me da li sa par ekstrasistola dnevno, i sa urednim nalazima ultrazvuka srca imam ikakvih razloga za brigu, i ima li potrebe da se ponovo javim kod doktora.
I da, stoje najbitnije, smijem li normalno da se bavim fizickim aktivnostima, i pored tih ekstrasistola?
Hvala unaprijed na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само имаш мањак магнезијума. Треба дневно да унесеш око 400mg до 500mg магнезијума, наравно квалитетног а не неко смеће. Погледај шта сам писао и који препарат користим, на мом сајту www .aca .rs у Савети, Здравље под темом Срце-прескакање.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Povremeno pijem sumece tablete magnezijum, cudno mi da mi fali njega, mislim ostali ljudi ne piju ni tako pa nemaju problema, a ja koji pijem pa mi bas on fali :(.
Bilo kako bilo, da li su te povremene ekstrasistole opasne, i sto je najbitnije mogu li se normalno baviti sportskim aktivnostima. Evo hvala bogu vec 2-3 dana nisam imao vece smetnje, stanje se malo primirilo, tacno ne znam sta mi se desilo taj dan kad su te ekstrasistole bas ozbiljno zaredale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 8:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
"Остали људи"... То није меродавно. Прво не знаш да ли они обраћају пажњу на прескакање. Друго, не знаш да ли већ пију лекове за срце "лечећи" прескакање. Треће, нису сви изложени истим условима живота, нивоу стреса,... Четврто, не хране се сви исто.

Ако срце повремено прескаче док мирујеш, то није опасно. Опасно је ако срце прескаче приликом напора.

Шумећи препарати нису мерило ни за шта јер су ниског квалитета.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Pa kad sam postavljao ovaj post srce mi je preskakalo samo dok mirujem,(od tad ne smijem ni potrcati :D) al sjecam se da mi je proslog ljeta preskakalo prilikom napora (nakon sat vremena igranja fudbala). Nisam 100% siguran da je to bilo preskakanje, ali vjerujem da jeste (simptomi su isti), samo sto ja to tada nisam znao.
Tada sam se javio doktoru i rekao mu da me povremeno steze u prsima kada se duze bavim fizickom aktivnoscu. Radio sam ultrazvuk srca, na osnovu kojeg mi je doktor rekao da je sve uredu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 10:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није исто ако ти срце прескаче ПРИЛИКОМ напора или ПОСЛЕ напора. Обрати пажњу.

Шта користиш од вештачких намирница, напитака итд.?

Шта и колико пијеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Citiraj:
Није исто ако ти срце прескаче ПРИЛИКОМ напора или ПОСЛЕ напора. Обрати пажњу.




Nisi me shvatio :D
Recimo igram fudbal 2 i po sata, a nakon sat-sat i po su mi krenula ta stezanja :D, mada ruku na srce, nisam posle toga jos dugo ni igrao, valjda sam se iznervirao pa sam ubrzo prestao. Ali i ta stezanja su mi se desila mozda 2-3 puta, a ja sam od tada sigurno jos 100 puta igrao fudbal po 2 sata i nisam osjetio neke vece probleme. Kao sto vec napisah, znalo mi se desvati da me blago stegne u rpsima, da mi srce malo zastane pa zalupa, ali nista strasno, nit je bilo ucestalo nit je bilo itnezivno. Razlog sto sam pisao ovdje je to sto mi pre neki dan desilo nekoliko puta u toku dana (nikad mi se nije to desilo 2 puta u jednom danu, mozda cak ni 2 puta u istoj sedmici ili mjesecu), i sto mi je prije svega bilo jako intezivno, takvo stezanje nikad nisam osjetio, a srce bukvalno ne bi par sekundi lupalo, a onda bi krenulo jako ubrzano....

Nisam siguran sta smatras pod vjestackim namirnicama, a stose tice napitaka nista posebno, mozda nekad sumecu tabletu magnezijuma ili nekog vitamina...

Citao sam da su ekstrasistole ceste kod anksioznih ljudi. Ja sam dugo imao problema sa anksioznoscu, ali tada mi se nisu javljale ekstrasistole (ili ako jestu, to je bilo jedva osjetno i vrlo rijetko, pa nisam tome pridavao ni malo paznje), a evo sada kad vec godinu dana nisam skroo ni cuo za anksioznost, sad mi se desavaju. Mozda je neka zakasnjela posljedica te prijasnje anksioznosti? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Из тога што си написао мислим да ћеш прескакање решити овим магнезијумом, обавезно уз доручак или ручак.

Стезање ти је вероватно због нервирања.

Под тим вештацима првенствено подразумевам разна енергетска пића, стимулаторе...

Шумеће препарате батали. Већ сам толико писао да ме мрзи. Пуни су вештачких боја, укуса, заслађивача...

Анксиозност су измислили фармакомафијаши исто као и хиперактивност код деце и још много тога. Сада је модерно бити анксиозан. Страшно!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
evo me upravo sa fudbala,jedno sat i po, mozda malo jace, sam trcao onako blazim tempom, nisam se previse trudio, vise sam setao terenom nego trcao, nisam imao ekstrasistole, to je valjda dobar znak :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Sre Jul 08, 2015 10:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То што ти је једном било добро или лоше, ништа не значи.

Немој да се нервираш и пиј витамине и минерале и наравно - довољно чисте воде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Sre Jul 08, 2015 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Evo i veceras sam bio na fudbalu, igrao sam dosta krace, ali sa jacim intezitetom, sve je bilo odlicno i nisam imao ekstrasistola, ali pred kraj me je pocelo blago boliti na lijevoj strani u grudima, to me poprilicno iznerviralo, a prestalo je 10-15 minuta nakon prestanka fizicke aktivnosti. Ponovo kazem bol je bio blag, nimalo ostar, ali ipak osjetan, a kao sto rekoh ekstrasistole nsiam imao, evo vec 4. il 5. dan bez njih :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca (vjerujem da se radi o ekstrasistolama)
PostPoslato: Čet Jul 09, 2015 8:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То што те болело са леве стране у грудима може да буде од плућа ако си се превише задихао. Може да буде и од кичме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: